Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7
Like Tree1Likes
  • 1 Post By tremolo92

Auto do 20000e

Raspravljate o temi Auto do 20000e u Auti forumu, dio Automobilizam i Motori foruma; Pozdrav svima, gledam kupiti auto a neki cjenovni max bi bio 20000e. Posto znam da za to nemogu dobiti novi ...

Početnik
    Datum registracije
    31-10-12
    Poruka
    5
    Liked
    6 times

Auto do 20000e

Pozdrav svima, gledam kupiti auto a neki cjenovni max bi bio 20000e. Posto znam da za to nemogu dobiti novi auto iz salona a da valjda(da nije Dacia) odlucio sam se na uvoz iz Njemacke. Tri modela koja me zanimaju su i izmedu kojih se dvoumim su BMW 120d, Suzuki swift sport i Ford focus. Sva tri 2018 godina. Za BMW bi trebao mozda koji euro vise iskesirat no nebi bio neki problem ako je sve oke s autom. Auto je potreban vecinsko za voznju po gradu i mozda 3 puta godisnje do mora. Pa da cujemsta vi mislite o tome

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    25-09-06
    Poruka
    35,204
    Liked
    7287 times

Re: Auto do 20000e

za 20000 ojra mozes dobiti novi auto iz salona, vecinu marki a ne samo daciu

jedino ako bas neces novi, onda neam pojma
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

prof. Foruma Avatar od korisnika Santa ledena
    Datum registracije
    05-05-13
    Poruka
    1,344
    Liked
    3684 times

O čemu ti pričaš? :eek
    Večina novih auta srednje klase kreće se oko 20 000 eura, ovisno o modelu i opremi koja te zanima.
    Nije zabranjeno govoriti gluposti, ali zabrinjavajuće je koliko ljudi koristi tu slobodu...

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,110
    Liked
    6195 times

Ja ti mogu prodati suzuki baleno, 500 Eura i tvoj je. Samo točiš i voziš nema kvarova.
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

zihuatanejo Avatar od korisnika carllito
    Datum registracije
    22-02-07
    Poruka
    12,913
    Liked
    6780 times

to je lipa lova za auto i čemu se ograničiti samo na ta 3 auta
    ..oni su se smijali meni što sam drugačiji,a ja sam se smijao njima što su svi isti....C.Bukowski

Regularni forumaš Avatar od korisnika tremolo92
    Datum registracije
    25-09-09
    Poruka
    393
    Liked
    24 times

Za 20000 eura može se birati NOVI auto kompakt klase, o rabljenima da ne pričam. Ja bih izdvojio meni nekoliko najzanimljivih novih:

- Seat Leon 1.0 TSI Style Comfort 136 000 kn (115 ks turbo benzinac, puno opreme - LED svjetla, tempomat, dvozonska klima) - po meni apsolutni best buy, za 150 000 može se imati i dizelaša 1.6 TDI, ali osobno bih radije TSI benzinca, mala razlika u potrošnji, a povuče jednako dobro, možda čak i bolje (TDI - 250 Nm, 5 brzina, TSI - 200 Nm, 6 brzina, ako uzmeš u obzir da TSI ima cca 20-25% kraće stupnjeve prijenosa i 70-ak kg manju masu dođeš na isto, imaš i testove s mjerenjima ubrzanja, međuubrzanja i TSI povuće čak mrvicu bolje, mogu podijeliti i linkove ako želiš)
    - Honda Civic 1.0 VTEC Turbo Comfort 142 000 kn (129 ks turbo benzinac, malo manje opreme nego Leon, ali svejedno dosta toga)
    - VW Golf 1.0 TSI 115 ks (Trendline 136 000 kn, Comfortline 147 000 kn) - manje opreme nego Leon, ali nešto bolji materijali u unutrašnjosti i razvikanije ime (ali se više krade)
    - VW T-Roc 1.0 TSI 115 ks (142 000 kn - bolje opremljen nego Golf, ali nešto skromija unutrašnjost - jeftinija plastika, lošija sjedala... ako voliš SUV-ove pravi izbor)
    - Škoda Octavia 1.5 TSI Edition (147 000 kn, 150 konja - akcijski model, vrlo snažan motor i ekonomičan motor jer ima sustav isključivanja cilindara i troši skoro jednako kao 1.0 TSI sa 115 ks, opremljen je otprilike kao Golf 1.0 TSI Comfortline, a dobiješ pola broja veći auto i dosta snažniji motor, ovo je akcijski model i vjerojatno kad prođe akcija će cijena skočiti za 10-ak tisuća kn tako da se isplati razmisliti o ovome, uz Leona trenutno najbolja ponuda na tržištu)

Eto to bi bili auti koje bih ja gledao u tom cijenovnom razredu, našlo bi se tu mjesta i za neku Astru ili Focusa, ali nisam se sad htio previše raspisivati.
    carllito likes this.

Regularni forumaš Avatar od korisnika tremolo92
    Datum registracije
    25-09-09
    Poruka
    393
    Liked
    24 times

Dodao bih još nešto na temu uvoza iz Njemačke. Osobno mislim da se to ne isplati, ajmo reć da su rabljeni tamo dosta jeftiniji, ali dok platiš sve poreze, trošarine i put do Njemačke i nazad, na cifru od 20 000 eura dobiješ možda uštedu od 1000 eura. Neznam kakva je situacija s jamstvom, tj. vrijedi li u Hrvatskoj jamstvo na auto kupljen u Njemačkoj (pošto je riječ o modelima novijeg godišta to su sve auti koji imaju par godina jamstva). Ako ti jamstvo ne vrijedi to je onda pušiona. Jer na današnjim autima da ti se pokvari radio ili podizači stakala riječ je o bar 500 eura popravka, tako da riskirati jamstvo (garanciju) zbog eventualne uštede od 1000 eura baš i nije neki posao. To su stvari o kojima dosta ljudi ne razmišlja kad kupuju auto.

Što se tiče ova tri modela koja si istaknuo ovaj Suzuki Swift mi nekako iskače od ova preostala 2. To je auto klasu (i pol) manji od Focusa i Jedinice i malo mi ga je neobično uspoređivati s ta 2, al to je već za drugu diskusiju. Swift je benzinac, konkretno sport model koji si spomenuo ima 1.4 turbo motor sa 140 ks, dok je 120d dizelaš (184 ks ako se ne varam) tako da i s te strane nisu baš za usporedbu. Osobno ne bih kupio Swifta jer ima samo 3 zvjezdice (4 uz nekakve dodatne sigurnosne pakete opreme) na EuroNCAP testu, što je za današnje pojmove neozbiljno. Ako je riječ o većinom gradskoj vožnji (neznam koja kilometraža), od recimo 10-15 tisuća godišnje, turbo benzinci su po meni ipak isplativiji. Pod uvjetom da je riječ o istom autu (recimo ranije spomenuti Seat Leon 1.0 TSI i 1.6 TDI) razlika u potrošnji će biti cca 1,5 do 2 litre. Ako uzmeš u obzir skuplje održavanje i činjenicu da bi se za koju godinu i kod nas moglo zabraniti promet dizelašima u gradu onda je benzinac isplativiji izbor. Gradska vožnja kolje dizelaša i začepi mu se DPF filter i znam za više slučajeva gdje su ljudi imali problema upravo s tim pogotovo nakon višegodišnje vožnje, kod benzinca tih problema nema (iako su i današnji turbo benzinci skuplji za održavanje od onih starih, klasičih atmosferskih).

Toliko od mene, ako imaš dodatnih pitanja, slobodno mi se javi privatnom porukom.

Slične Diskusije

1. Odgovora: 2
    Zadnja poruka: 27-08-09, 09:28
  2. K: Auto držač i auto punjač za N82
    By GT-R in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 12-08-09, 10:47
  3. LCD za auto!!
    By Johnie-Bravo in forum Auti
    Odgovora: 23
    Zadnja poruka: 25-01-09, 01:38
  4. Auto koji pleše ili auto koji vozi...
    By _Aris_ in forum Baš Razno
    Odgovora: 2
    Zadnja poruka: 27-07-08, 15:24
  5. K: auto
    By ferrari in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 7
    Zadnja poruka: 07-07-07, 21:22

Lajkaj nas na Facebooku