Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 11

kako otkriti prevaranta??

Raspravljate o temi kako otkriti prevaranta?? u Auti forumu, dio Automobilizam i Motori foruma; ...

A F F A Avatar od korisnika carllito
    Datum registracije
    22-02-07
    Poruka
    11,294
    Liked
    2739 times

kako otkriti prevaranta??

evo nasluša sam se priča i priča ali daj reci te mi konkretno primjer kako otkriti tipa koji prodaje rabljeno auto a mislite da mulja s kilometražom,po čemu najprije otkriti..neki iskusniji trgovci kažu da to odman znaju,ma po čemu (kupuje mi kolega auto pa da ga educiramo)..
    ..oni su se smijali meni što sam drugačiji,a ja sam se smijao njima što su svi isti..
    C.Bukowski

prof. Foruma Avatar od korisnika Homesick
    Datum registracije
    20-12-05
    Poruka
    1,705
    Liked
    14 times

Re: kako otkriti prevaranta??

Eto, baš i mene zanima.
    Konačno da i ja jednu kažem

V.I.P. Član
    Datum registracije
    27-02-07
    Poruka
    10,360
    Liked
    895 times

Izlizanost papučica na nožnim komandama je jedan pouzdan pokazatelj, iako sam čuo da preprodavači u zadnje vrijeme i na to obraćaju pažnju.

Jako izlizane papučice - puno km.

Potpuno nove papučice - ista stvar.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika Le frog
    Datum registracije
    24-02-07
    Poruka
    784
    Liked
    1 times

Ima šema da čak kada auto dođe izvanka prominu im prednja dva sjedala i auto izgleda iznutra nov.
    "Sex is not an answer, sex is a question. Yes is an answer."

Cachorro Louco Avatar od korisnika sahasa
    Datum registracije
    24-12-05
    Poruka
    15,537
    Liked
    1423 times

Kod mehaničkih brojača to i nije neki problem...

Jednostavno se vidi da su šarafi skidani, oguljeni, otisci prstiju u satu, ostaci gableca u satu,sat kod malih brzina (do 30-40 km/h) treperi i pucketa.... Ima toga.

Naravno, svaki sat ima i tvorničku plombu na sebi....

Profići kilometražu na takvim satovima skidaju bušilicom pa se to ne primjeti,,....sajlu spoji na bušilicu, uključi ju i ode na pivu

Najpouzdanije je pogledati opće stanje vozila, promijenjene dijelove za koje se zna koliko traju, servisna knjižica (ima i lažiranih) itd....

Kod digitalca se to isto vidi uvidom u stanje vozila i zamijenjene dijelove, a može se vidjeti i u servisu. Naime, kilometri se skidaju softverski pomoću laptopa, ali history ostaje...

E sad...ako skidanje nije radio čisti početnik nećeš vidjeti ništa jer se na autima mlađim od 1998 (koji imaju digitalne tahometre, a od tada velika većina i ima) "skidanje" kilometara vrši softverski, preko intreface-a za dijagnozu, te svake bolje marke imaju 2 ili više mjesta na kojima se bilježi prijeđena kilometraža...
    Stručnije oko će nakon "šlampavih" izvršitelja vrlo lako utvrditi "zlodjelo" npr. prema pokazivaču izvršenih servisnih intervala. A često se dogodi da vozila "izvana" imaju na tahometru cca. 100k KM - 130k KM a onda iskoći poruka na displayu npr. "Next Service on 225.000"
    Only GOD can judge me...

"Pain is the best instructor, but no one wants to go to his class." - Choi Hong Hi, Founder of Taekwondo

PRAVILA PONAŠANJA
    PRAVILA FORUMA SLIKE

Datum registracije
    22-02-07
    Poruka
    11,294
    Liked
    2739 times

Citat Pravi autor: anthlon Pogledaj Poruke
    ..

Jako izlizane papučice - puno km.

Potpuno nove papučice - ista stvar...
    ..a šta lik ti prodaje auto s novim papućicama i kaže evo minja san ih nema ni misec dana iz neke fore,prominio kao one široke sportske..
    šta sad,možda govori istinu a možda mulja samo tako..
    kao ga otkriti
    zajeb teški..
    ..oni su se smijali meni što sam drugačiji,a ja sam se smijao njima što su svi isti..
    C.Bukowski

V.I.P. Član
    Datum registracije
    27-02-07
    Poruka
    10,360
    Liked
    895 times

Ja ti kažem lijepo da je to jedan od pokazatelja i naravno da su i vješti preprodavači počeli i na tu sitnicu obraćati pažnju.

Nitko ti sa sigurnošću neće reći da je autu skidana kilometraža jer po tvom za sve postoji opravdanje.

Može on i za sat reći da mu je riknuo pa ga je prije misec dana moro minjat, kupio polovni .... pa ti mu vjeruj.

Zajeb teški prika!

Reći ću ti iz iskustva da je vraćanje kilometraže osnovna predradnja za daljnju prodaju i preprodavači znaju sve sitnice oko toga. Km se skidaju na oko 90% vozila za daljnju prodaju i ostavljaju se na oko 90 000-130 000km. Samo pravi servisi to mogu utvrditi i o tome ti piše sahasa.

Možda broj pređenih km i nije najbitniji koliko neke druge stvari, npr. u kakvom općem stanju je automobil (limarija, amortizeri, ležajevi, motor ...).

U motore uz izmjenu ulja sipaju aditive koji poboljšavaju kompresiju, tako da bi prije provjere kompresije trebalo izmjeniti ulje ...

Nije to tako jednostavno, a ja sam ti pokušao navesti najjednostavniju stvar.

Moj prijatelj je kupio u trgovini novi automobil (neću reklamirati) pa se na sudu ispostavilo da je prije toga auto prešao 100 000km kao testno vozilo.

P.S. Nek kolega kupi moj auto, prešao je samo 55 000km i garant nije vraćan sat, a ja prvi i jedini vlasnik.

Datum registracije
    22-02-07
    Poruka
    11,294
    Liked
    2739 times

Citat Pravi autor: anthlon Pogledaj Poruke

Nitko ti sa sigurnošću neće reći da je autu skidana kilometraža jer po tvom za sve postoji opravdanje...

U motore uz izmjenu ulja sipaju aditive koji poboljšavaju kompresiju, tako da bi prije provjere kompresije trebalo izmjeniti ulje ...

P.S. Nek kolega kupi moj auto, prešao je samo 55 000km i garant nije vraćan sat, a ja prvi i jedini vlasnik.

moje pitanje i glasi kako otkriti prevaranta..
    moje mišljenje je da je to gotovo nemoguće otkriti iz više razloga,danas postoje ranorazni mehaničari i sredstva koja prikrivaju stvarnu kilometražu..
    idu mi na živce oni koji tvrde da odman znaju kad ih neko mulja..
    ko zna,nitko ništa nezna,krhko je znanje..
    C.Bukowski

Starter Avatar od korisnika iceman206
    Datum registracije
    23-05-07
    Poruka
    67
    Liked
    0 times

kako je netko spomenuo prije, po izlizanosti papučica, isto tako dobar pokazatelj auta je izlizanost ručice mjenjača ili volana.
    Naravno ako je riječ o starom autu, onda je teško to otkriti.
    Isto tako isprobaj podizače stakla, pa možeš procjenit dali je bilo podizano xxx puta ili ne.
    Ako je auto novije, a sumnjaš na veliku kilometražu, provjeri otvarnje i zatvaranje vrata na vozačevim vratima u odnosu na ostale.
    Jer učestalo otvaranje i zatvaranje vrata haba one zglobove i onda se promjeni zvuk.
    Ako je novije auto, provjeri gume, tj. kad su prozvedene. Na svakoj gumi ti piše tjedan i godina proizvodnje, pa recimo kupuješ auto staro 2,3 godine, sa 30 000 km, a ono gume nove, znači da je više rađeno kilometara nego što piše....
    Daj konkretno o kakvom autu je riječ pa možda padne još koja ideja....

Datum registracije
    22-02-07
    Poruka
    11,294
    Liked
    2739 times

Citat Pravi autor: iceman206 Pogledaj Poruke
    ...
    Daj konkretno o kakvom autu je riječ pa možda padne još koja ideja....

tip je zapeo za golfa IV sdi,2000 god a paket opreme je edition..auto izgleda lipo,ušminkano,lajsne u boji auta (srebrene) alu felge 15...sve izgleda o.k.ali nikako se nemože oteti dojmu da je auto i dobro utegnuto za prodaju,e sad kako biti pametan..
    C.Bukowski

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku