Pokazujem rezultate 1 do 8 od 8

renault megane 1,9 dci. Savjeti i iskustva vlasnika!

Raspravljate o temi renault megane 1,9 dci. Savjeti i iskustva vlasnika! u Auti forumu, dio Automobilizam i Motori foruma; Razmišljam o kupovini Renaulta megane 1,9 dci iz 2004, 2005 ili 2006 godine pa bih zamolio vlasnike (bivše ili sadašnje) ...

Početnik
    Datum registracije
    31-03-08
    Poruka
    22
    Liked
    0 times

renault megane 1,9 dci. Savjeti i iskustva vlasnika!

Razmišljam o kupovini Renaulta megane 1,9 dci iz 2004, 2005 ili 2006 godine pa bih zamolio vlasnike (bivše ili sadašnje) da me savjetuju, ukažu na eventualne probleme auta, cijenu održavanja i općenito kvalitetu, potrošnju, izdržljivost itd. Svašta sam čuo o tom autu i motoru pa želim znati iz prve ruke.

Hvala!

Hard Sports Avatar od korisnika Pretorian
    Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,767
    Liked
    1257 times

Re: renault megane 1,9 dci. Savjeti i iskustva vlasnika!

ja ti mogu reći općenito o renaultu, a to je da tako stari auto ne želiš kupovati, motori se užasno kvare, a i općenito sitnih grešaka da ni ne pričamo, imao sam lagunu 1.9dci, problemi sa motorom non stop, čak je i riknuo

Početnik
    Datum registracije
    31-03-08
    Poruka
    22
    Liked
    0 times

a što je sa novijim godištima od 07 pa na dalje? jedno kratko vrijeme sam vozio meganea sa 1.9 dci i snaga me oduševila pa sam zato htio više saznati. možda je 1,5 dci bolja solucija?

hvala

Regularni forumaš
    Datum registracije
    17-11-06
    Poruka
    77
    Liked
    0 times

na poslu imam 1.9 dci megana s 120ks
    i auto je fakat dobar i zahvalan
    osim ovih potrošnih stvari (ulje, filteri + servis di se remen mjenja) jedini "kvar" je bio nosač motora koji je riknuo a to je onda nekak djelovalo na ler gas koji je malo varirao
    jedino sam čuo da je turbo problem makar na ovom radi sve ok a ima već 120000km
    mislim da je 2005 godina autić
    btw. karavan je i stalno je natovaren i troši cca. 7.5l na 100km
    a bome i ide dobro i solidno je opremljen

makar ti je najbolje pitat na reno klub za više info jer sam isto čuo da su lagune katastrofa (općenito ne samo taj motor) al to je na raznini trača pa nebi o tome..
    nema me doma...

Početnik
    Datum registracije
    31-03-08
    Poruka
    22
    Liked
    0 times

izgleda da je to stvar kako se naleti na auto. neki kažu da je odličan neki ga pljuju pa više ni sam neznam što bi. jedino me strah ako ga uzmem da se ne obistine tvrdnje onih koji su imali loša iskustva. kakva im je elektronika jer znam da imaju dosta opreme?

Regularni forumaš Avatar od korisnika tremolo92
    Datum registracije
    25-09-09
    Poruka
    406
    Liked
    26 times

moji starci su imali megana 1.9 dci (102 ks) iz 2002. (1. generacija), kvarovi su bili sljedeći: egr ventil, pumpa za gorivo, 2 puta kvaka na vratima, električni podizač stakala, sve skupa oko 10000 kn, s time da je moj stari održavao auto, mazio ga i pazio kao malo tko. od starog frend je imao megana 1.4 16V godinu dana starijeg i isto gro kvarova: zupčasta letva volana, bobine, klima. od frenda bratu je u meganu karavanu 1.9 dci 2. generacije (znači ovaj kakvog misliš kupit) otpao kotač u vožnji (moguće da je kriv vulkanizer, neznam točno)
    Zadnji Uredio tremolo92 : 03-10-11 u 18:05

Početnik
    Datum registracije
    10-04-06
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Vozim megana 1,9 dci (120 ks) 10/2003 i do sada nikakvih većih kvarova iako sam čuo jako loše priče o ovom modelu, pogotovo o navodno jako kvarljivoj elektronici. Ima 111 tkm i dok redovito mijenjaš ulje i filtere i paziš di točiš gorivo (jako osjetljiv na kvalitetu goriva), nećeš imati problema. 1,9 dci je mnogo pouzdaniji od 1,5 dci, nema turbo rupu kao većina konkurencije, relativno malo troši a na autocesti se osjete prednosti 6. brzine :-) Meni su otišli podizači na oba prednja stakla -> jedini "veći" kvar do sada. Kažu mi da je to jedna od dječjih bolesti ovog modela koja je možda i uklonjena u modelima novijih godišta. E, i megani malčice vuku u lijevo ali se na to navikneš.

Regularni forumaš Avatar od korisnika tremolo92
    Datum registracije
    25-09-09
    Poruka
    406
    Liked
    26 times

Citat Pravi autor: dazz Pogledaj Poruke
    Vozim megana 1,9 dci (120 ks) 10/2003 i do sada nikakvih većih kvarova iako sam čuo jako loše priče o ovom modelu, pogotovo o navodno jako kvarljivoj elektronici. Ima 111 tkm i dok redovito mijenjaš ulje i filtere i paziš di točiš gorivo (jako osjetljiv na kvalitetu goriva), nećeš imati problema. 1,9 dci je mnogo pouzdaniji od 1,5 dci, nema turbo rupu kao većina konkurencije, relativno malo troši a na autocesti se osjete prednosti 6. brzine :-) Meni su otišli podizači na oba prednja stakla -> jedini "veći" kvar do sada. Kažu mi da je to jedna od dječjih bolesti ovog modela koja je možda i uklonjena u modelima novijih godišta. E, i megani malčice vuku u lijevo ali se na to navikneš.
    samo si špur treba podesit (dosta brzo se razjebe)

Slične Diskusije

1. Renault megane tuning!!
    By L o r e n a in forum Tuning i Styling
    Odgovora: 27
    Zadnja poruka: 01-06-13, 01:57
  2. Renault Megane R26R
    By korisnik62 in forum Auti
    Odgovora: 44
    Zadnja poruka: 12-08-08, 13:05
  3. Renault Megane - Concept
    By fat_boy_slim in forum Auti
    Odgovora: 10