Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 29

Šaltanje brzina sa međugasom

Raspravljate o temi Šaltanje brzina sa međugasom u Auti forumu, dio Automobilizam i Motori foruma; ...

Starter
    Datum registracije
    24-12-08
    Poruka
    13
    Liked
    0 times

Šaltanje brzina sa međugasom

Poštovani članovi,

Postavio bih vam pitanje o učinkovitosti šaltanja brzina međugasom, naravno uz upotrebu kuplunga.

Kakav je učinak međugasa na mehaniku, odnosno koliko može biti štetan ili koristan, te kako utječe na performanse kod vožnje.

Također riječ je o novijim autima, ne o fićekima, dajcevima i inim, kod kojih je to bilo neophodno.

Želim čuti vaša misljenja.

svira frulu Avatar od korisnika vacs
    Datum registracije
    09-01-07
    Starost
    7
    Poruka
    3,444
    Liked
    117 times

Re: Šaltanje brzina sa međugasom

ne bih znao...moj salta pod gasom...ali frend non stop salta svoju skodu i nije bas da ima ikakvih nuspojava
    Give a man a fish and you feed him for a day. Don't teach a man to fish, and you feed yourself. He's a grown man. Fishing's not that hard.

Akademik Foruma Avatar od korisnika industrial
    Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    34
    Poruka
    5,020
    Liked
    4 times

Za šaltanje međugasom moraš imati dobar filing jer ti inače nahebu federi na lameli. Inače međugas je u novim autima jedino koristan pri agresivnijoj vožnji kada mijenjaš iz više u nižu (veći broj okretaja) te tada izbjegavaš onaj trzaj. Izjednavaš broj okretaja motora i mjenača. Korist koju kod toga imaš je smanjeno trošenje lamele.

Međugas se koristio na starijim autima zbog lošijeg dizajna sinhrona.
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

Akademik Gold Diggers Champion Avatar od korisnika Locrian85
    Datum registracije
    30-05-07
    Starost
    28
    Poruka
    5,926
    Liked
    6 times

Jok, bez kuplunga ćeš...

Ovako, prvo i osnovno je da to moraš raditi točno i pravilno... Ako ne radiš točno i pravilno, onda si zajebao stvar i to žešće... Moraš poznavati auto, njegove preformanse i kako se ponaša u kojoj brzini... Ako si novi vozač, moj prijedlog ti je da uloviš prakse pa da kreneš tek onda...

Lamela kod međugasa se troši manje... Ako imaš loše sinkrone, međugas je i neophodan...

Voljeni grade, za tebe dišem, najljepšu pjesmu srcem ti pišem...
    ×××
    Ja sam znao da ću svoju ljubav pokloniti njoj, mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj...

V.I.P. Član
    Datum registracije
    27-02-07
    Poruka
    10,358
    Liked
    895 times

mislim da su ove radnje u današnjim osobnim pa i teretnim automobilima apsolutni višak, odnosno da ne donose nikakvu korist već samo štetu u obliku gubitka vremena i povećane potrošnje goriva

vozio sam s duplim kvačilom i međugasom prije dvadesetak i više godina tamiće i FAP-ove

današnji mijenjači su savršeno sinkronizirani i ne zahtjevaju ovakve radnje

Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    34
    Poruka
    5,020
    Liked
    4 times

Citat Pravi autor: Locrian85 Pogledaj Poruke
    Ako imaš loše sinkrone, međugas je i neophodan...
    Neophodna je i jaka ruka koja će gurnuti mjenjač u brzinu sa onim milozvučnim hrrroooopšššššt zvukom.
    Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju.

Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    34
    Poruka
    5,020
    Liked
    4 times

Citat Pravi autor: anthlon Pogledaj Poruke
    odnosno da ne donose nikakvu korist već samo štetu u obliku gubitka vremena i povećane potrošnje goriva
    Oćeš reć da je driftanje gubitak vremena?

Akademik Gold Diggers Champion Avatar od korisnika Locrian85
    Datum registracije
    30-05-07
    Starost
    28
    Poruka
    5,926
    Liked
    6 times

Citat Pravi autor: zelezni87 Pogledaj Poruke
    Želim čuti vaša misljenja.
    A mene zanima koji auto uopće voziš i ako voziš te koliko imaš aktivnog staža za volanom...

Voljeni grade, za tebe dišem, najljepšu pjesmu srcem ti pišem...
    ×××
    Ja sam znao da ću svoju ljubav pokloniti njoj, mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj...

Mili
    Datum registracije
    25-11-06
    Poruka
    5,003
    Liked
    288 times

ja ću se napravit žensko pa pitat...koji je kurac međugas?

Datum registracije
    23-05-07
    Starost
    34
    Poruka
    5,020
    Liked
    4 times

Citat Pravi autor: Adolon Pogledaj Poruke
    ja ću se napravit žensko pa pitat...koji je kurac međugas?
    To ti je ono kad je žemska na suvozačkom sjedalu, a tebi pobjegne ruka u njeno međunožje. Tada se dešava problematika u mozgu (muškom) da kada kreneš mijenjati brzinu stisneš kuplung, lijevom rukom mjenjač ufatiš i zbog nespretnosti umjesto da lagano otpustiš kuplung stisneš gas i gurneš prstić dublje.

11. 17-08-09, 00:34

Uvaženi forumas

Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku