Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 16
Like Tree1Likes

Konzervativnost danas

Raspravljate o temi Konzervativnost danas u Baš Razno forumu, dio Društvo foruma; ...

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika westina
    Datum registracije
    07-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    2,033
    Liked
    708 times

Konzervativnost danas

Kako danas gledamo na konzervativne osobe? Jesu li oni "ravnopravni" članovi urbanog društva?
    Poistovjećuju li se sa primitivizmom??
    I kaj je danas konzervativnost??
    imam sliku lijepe žene samo zato kaj sam prokleto grda

Datum registracije
    07-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    2,033
    Liked
    708 times

Re: Konzervativnost danas

izgleda da sam trebala temu staviti na filozofiju

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    14
    Poruka
    38,460
    Liked
    21560 times

Nisi trebala. Samo samsas preko moba pa mi se neda tipkati ali evo ukratko

Kozervatizam treba biti dio urbanog drustva jer ga na taj nacin drzi da ne ode previse "urbano"
    Ne moze se usporediti sa primitivizmom jer je za mene primitivizam pljuvanje po cesti vikanje rjesavanje problema silom.
    To nema veze sa konzervatizmom niti liberalizmom
    downloading...

antijunak Avatar od korisnika T.Jeff
    Datum registracije
    11-12-11
    Starost
    42
    Poruka
    3,084
    Liked
    2633 times

konzervatizam je dobar uz bok liberalizma, no dobar je dok je u pogledu današnjeg svijeta, no s druge strane postoji opasnost da ne pređe u talibanizam :/
    human čovjek sigurno će se odlikovati vrlinom junaštva, ipak svaki hrabar čovjek treba se odlikovati humanošću

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,072
    Liked
    6193 times

Većina građana ove države se pravi da je konzervativna, a za pravo se pretvara u pravi talibanizam jedne skupine ljudi prema drugoj. Samo jedan primjer. Ako nisi dovoljno pametan da se natječe sa konzervativcima onda dobiješ prave talibane koji idu u crkvu a drugi dan te napadaju samo zato jer je tako rekao lokalni šerif.
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    14
    Poruka
    38,460
    Liked
    21560 times

a zasto westina nije dala svoje misljenje o ovoj temi?
    downloading...

Datum registracije
    07-03-13
    Starost
    39
    Poruka
    2,033
    Liked
    708 times

zato kaj uči

aludirala sam na tradicionalno razmišljanje, ponašanje i eventualno involviranje onih "finih" manira
    tradicionalno aka konzervativno

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,348
    Liked
    26499 times

Konzerve su primitivci pod maskom konzervi.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

Making Magic Happen Avatar od korisnika Leffe Blonde
    Datum registracije
    12-04-12
    Poruka
    3,714
    Liked
    4000 times

Citat Pravi autor: westina Pogledaj Poruke
    Kako danas gledamo na konzervativne osobe? Jesu li oni "ravnopravni" članovi urbanog društva?
    Poistovjećuju li se sa primitivizmom??
    I kaj je danas konzervativnost??

Danas, na sve moguce nacine i iz milion razlicitih perspektiva pokusavamo razumijevati fenomene oko nas: svijet, drustvo, covjeka, ljudsku zajednicu itd.

E i onda imas pojam neo-, bio-, konzervativnost koji jest jedan od metodoloskih nacina ... objasnjavanja kojim se susrecemo u npr. medicinskim raspravama i biomedicinskom kontekstu generalno, a zeli se argumentuirati s pozicije radikalne zastite ljudskog tijela, npr. od bilo kakvih tehnoloskih manipulacija. Dakle, u takvim konceptima se koriste pojmovi: dostojanstvo osobe, ljudska narav, cjelovitost i integritet.

U raspravama sa takvim tipom konzervatizma, progresivisti ce koristiti sve i jedan nacin i metodu isticanja kako su oni za NAPREDAK; za SLOBODU, ze sve ono fino i korisno sto imamo u nasem ljudskom raspolaganj od Marije Terezije i Francuske revolucije, ali ce zabporaviti reci kako OPASNOSTI i rizik takve slobode kostaju, jerbo oko nas, nasa Homo Sapiens civilizacija broje ljude, ali 70% istih je na razini ili ispod razine (ne zelim vrijedjati zivotnje) covjekolikog majmuna.

Dakle, opasnost da se konzervativizam diskreditira, opravdava izreku
    - da ''se sa prljavom vodom, izbaci i malo dijete,'' tj.
    - istina jest da konzervativizam sadrzi nefeleksibilne i rigidno moralne stavove, ali
    - sa pojmom prezervacije dobroga, na racun nereflektiranih poimanja rizika, u odnosu na prosperitet ... usporava se postizavanje prosperiteta, sto ne znaci da konzervativci nisu za prosperitet,
    - kao, konzervativni stavovi ce uvijek biti na strani razboritog i mudrog propitivanja, promisljanja i djelovanja, etc. etc.

I sve bi to bilo fino da nemamo primjer o politickoj ili crkvenoj konzervativnosti na relaciji Kaptol - Banski Dvori

Smatram da jedino u biomedicinskom kontekstu takve rasprave zapravo imaju smisla, jer jedino u tom kontekstu postoji realna sansa da se i vise od dvije ponudjene opcije (u nasem RH slucaju Kaptol vs. Banski Dvori) moze mirno saslusati (interdisciplinarnost), i da se samo unutar takvog konteksta ... HEGEMONIJI jednog promisljanja (samo konzervativnost, ili samo progresivizam) - civiliziranim, informiranim, elementarno uljudbenim, ali i da ne zaboravim reci ucenim, dijalogom - moze stati na kraj.

Inace:
    Oni zlocesti ce reci da osobe koje zastupaju konzervativne stavove su primitivci, reci ce i da kranijalna MR snimka takvih konzervativnih osoba pokazuje occipitalne dijelove mozga slabije razvijenima nego u progresivnih osoba ... i tu kao sva znanstvena i sira drustvena rasprava prestaje.
    Zadnji Uredio Leffe Blonde : 26-06-13 u 10:12 Razlog: I sve bi to bilo fino da nemamo naprimjer primer :udarac
    "I lumpujte al' lipo, polako.
    Nek' se divi i nek' vidi svatko."

Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    14
    Poruka
    38,460
    Liked
    21560 times

tendre, ja bi radije rekao kako se primitivci mnogo cesce skrivaju iza maske konzervativaca.
    primitivac tj. primitvnost je karakterna crta covjeka koja nema veze sa opredjeljem covjeka je li konzerva ili liberal.

a sto se tice tradicije, tradicija je opcenito dobra stvar i treba je njegovati jer cesto tradicija izvire iz stoljetnog iskustva zivota ljudi i cesto se pokazala kao ispravna.

ajmo reci da sam ja liberalan po nekon opredjeljenju ali vjeruj, tradicija mi je draga i nastojim se drzati nekih njenih dijelova i postulata

medjutim, kako se vrijeme i sve sto podrazumijevamo pod tim pojmom mijenja, tako se i tradicija tj. neki njeni dijelovi trebaju mijenjati i prilagodjavati novom dobu.
    za 100-200 godina ovo ce danas postati tradicija...to je jednostavno tako i neminovno.

leffe,
    sto se tice kranijalne MR snimke...evo teme koja se veze za to a moze se vezati i za ovu u sirem obliku
    Osobe sa niskim IQ češće mrze druge rase i narode
    latoa likes this.
    downloading...

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. Što ste danas kupili???
    By mr. king in forum Upoznavanje i Druženje
    Odgovora: 3419
    Zadnja poruka: Jučer, 20:37
  2. idete di danas van
    By Pretorian in forum Noćni Život
    Odgovora: 158