Stranica 1 od 5 12345 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 44

Šarm - što je to?

Raspravljate o temi Šarm - što je to? u Baš Razno forumu, dio Društvo foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Šarm - što je to?

Evo, potaknut jučerašnjom raspravom koju sam vodio sa nekim damama, rekoh da postavim isto pitanje i nazočnoj ženskoj populaciji na forumu...

Daklem: što bi, po vašem mišljenju, bio muški šarm? Kakav je to "šarmantan muškarac"? Kakve kvalitete mora posjedovat netko koga bi vi nazvali "šarmantnim"?

Možete li uopće definirat "šarm", ili je to samo eufemizam za muškarca koji vam je napet ko' struna, ali vam je grezo to tako otvoreno reć?

Je li moguće da vam neki muškarac bude "šarmantan", a istovremeno da vam ne bude fizički privlačan?

Da li je moguća i suprotna situacija - da vam je neki muškarac fizički privlačan, ali uopće nije "šarmantan"?

Eto vam teme za raspravu... prosvijetlite nas, priglupe muškarce, pomozite nam da dokučimo način na koji funkcionira taj najmisteriozniji mehanizam na kugli zemaljskoj - ženski um!!!!

Unaprijed zahvaljujem!

živac. Avatar od korisnika mama
    Datum registracije
    04-07-04
    Poruka
    6,098
    Liked
    38 times

Re: Šarm - što je to?

za ovo se moram pripremati cijelu smjenu na poslu. reci cu ti sutra.
    Možda ga baš večeras u mraku
    čeka njegov komad slave,
    Dodijalo mu marisat' uvijek istu raju, legitimacija mu navrh glave.

mamita Avatar od korisnika teica
    Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,729
    Liked
    375 times

hmmm... a joj... za ovo fakat treba malo žešća filozofija!
    uglavnom ja imam jednog jako dobrog prijatelja koji je jako šarmantan i koji mi sve udovoljava, a znam da mu se ne sviđam niti on meni fizički!!! Tako da je to pitanje rješeno... da muškarac može biti šarmantan ali ne mora me fizički privlačiti... a obično oni koji me fizički privlače nisu ni malo šarmantni (čast izuzetcima)...
    šarmantan muškarac PO MENI je onaj s kojim se jako dobro razumijem, koji mi udovoljava (a ne ulizuje), koji se brine, koji ima ono nešto u sebi (ja to zovem famoznim "CHI"), koji mi je voljan pomoći i koji zrači nekom aurom i pozitivnošću!!
    Nikako mi ne može biti šarmantan muškarac onaj kojeg mrzim... stoga mora postojati neka vrsta prijateljskog odnosa...
    Muški šarm je jako bitan faktor za mnoge žene... to je ono nešto što ih zna oboriti s nogu i u što se znaju zaljubiti... ali nije presudan i nije uvijek uvjet! Mada se veza može na tom započeti...
    Toliko za sad...
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    27,520
    Liked
    537 times

Hm hm...

Pa moram priznat da nisam očekivao ovakav "tipičan ženski" odgovor -

"Postoji prijatelj s kojim se razumijem i divan je krasan je šarmantan je ALI fizički me ne privlači niti ja privlačim njega" - čisto sumnjam. Možda on tebe ne privlači, ali vjeruj mi da ti privlačiš njega - drugim riječima, hoće od tebe "ono nešto više" ali ti to ne želi reć, nego šuti i nada se da ćeš se jednog dana predomislit. Za tebe je to super situacija, za njega je to očajna situacija - i njemu bi preporučio da bježi koliko ga noge nose, jer od te situacije ništa dobro ne može izać.

Nadalje - "obično oni koji me fizički privlače nisu ni malo šarmantni" - ta izjava u kombinaciji sa tvojom definicijom šarma "onaj koji mi je voljan pomoći i koji zrači nekom pozitivnošću" navodi na zaključak da te više fizički privlače oni koji se prema tebi odnose nepristojno, negativno i prezrivo, odn. što je netko bolji prema tebi, ima manje šanse za uspjeh. Što se opet, uklapa u stereotip o ženama koje jedno govore a drugo misle - kažu da traže razumijevanje i uljdnost kod muškarca, a sline nad onima koji ih tretiraju poput smeća.

I na koncu - tvoja definicija šarmantnog muškarca jest = dobar prijatelj, a iz toga proizlazi - nikad ne bih mogla bit sa dobrim prijateljem jer te fizički privlače oni koji nisu šarmantni.

Jesam li u pravu?

ice
    ice je offline
    Banned
    Datum registracije
    17-07-06
    Starost
    25
    Poruka
    3,390
    Liked
    8 times

šarmer - očaravajući muškarac (aka prince charming)

Neka posebna spika + određeno tretiranje
    Zadnji Uredio ice : 30-10-06 u 16:11

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,729
    Liked
    375 times

Citat Pravi autor: damfisk Pogledaj Poruke
    Hm hm...

Pa moram priznat da nisam očekivao ovakav "tipičan ženski" odgovor -

"Postoji prijatelj s kojim se razumijem i divan je krasan je šarmantan je ALI fizički me ne privlači niti ja privlačim njega" - čisto sumnjam. Možda on tebe ne privlači, ali vjeruj mi da ti privlačiš njega - drugim riječima, hoće od tebe "ono nešto više" ali ti to ne želi reć, nego šuti i nada se da ćeš se jednog dana predomislit. Za tebe je to super situacija, za njega je to očajna situacija - i njemu bi preporučio da bježi koliko ga noge nose, jer od te situacije ništa dobro ne može izać.

Nadalje - "obično oni koji me fizički privlače nisu ni malo šarmantni" - ta izjava u kombinaciji sa tvojom definicijom šarma "onaj koji mi je voljan pomoći i koji zrači nekom pozitivnošću" navodi na zaključak da te više fizički privlače oni koji se prema tebi odnose nepristojno, negativno i prezrivo, odn. što je netko bolji prema tebi, ima manje šanse za uspjeh. Što se opet, uklapa u stereotip o ženama koje jedno govore a drugo misle - kažu da traže razumijevanje i uljdnost kod muškarca, a sline nad onima koji ih tretiraju poput smeća.

I na koncu - tvoja definicija šarmantnog muškarca jest = dobar prijatelj, a iz toga proizlazi - nikad ne bih mogla bit sa dobrim prijateljem jer te fizički privlače oni koji nisu šarmantni.

Jesam li u pravu?
    Uh Damfisk kako tipično za tebe da sve krivo skužiš, ili ja pričam japanski ili ti uvijek misliš u krivom smjeru (ili barem suprotnom) od moga?!
    Zašto nisi očekivao tipičan ženski odgovor od mene? Šta se to ne uklapa u moj profil koji ti imaš u glavi?
    Za tog prijatelja-ima curu i zaljubljen je preko ušiju u nju i sa sigunošću mogu tvditi da je to tako kako sam napisala... a ima i tona kolega na faksu i na poslu koje također smatram šarmantnima ali ne bi nikada mogla biti s njima!!! Jednostavni razlozi- ili im nešto nedostaje što je za mene bitno ili me jednostavno fizički ne privlače!
    Pa kaj bi trebela biti s nekim koji mi je samo šarmantan???
    Da dečki koji super izgledaju obično su manje šarmantni (btw. rekla sam čast izuzetcima), jer znaju da im manje truda treba da bi osvojili žensku- a na žalost postoje takve cure koje padaju samo na izgled!!!
    Sad ćeš misliti da sam ja takva... e ne... ja sam samo rekla da mi se fizički sviđaju, ne da bi bila s njima... meni nije isto kad je netko zgodan i kad je netko dobar!!! Ja ću biti s nekim tko je kombinacija toga tz. "zlatna sredina"... ne mora biti extra šarmantan i extra dobar ni extra zgodan bitno je da me cijelom tom svojim kombinacijom osvojio!!!
    Znaš jedino kad bi nastao problem... kad bi netko bio zgodan i ujedino šarmantan...a uz to mi bio prijatelj... e tu za mene više nema prijateljstva... tada nastaje zaljubljivanje!
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

Radost Europe Avatar od korisnika Lovel
    Datum registracije
    19-05-04
    Starost
    9
    Poruka
    3,880
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: teica21 Pogledaj Poruke
    Za tog prijatelja-ima curu i zaljubljen je preko ušiju u nju i sa sigunošću mogu tvditi da je to tako kako sam napisala... a ima i tona kolega na faksu i na poslu koje također smatram šarmantnima ali ne bi nikada mogla biti s njima!!! Jednostavni razlozi- ili im nešto nedostaje što je za mene bitno ili me jednostavno fizički ne privlače!
    Pa kaj bi trebela biti s nekim koji mi je samo šarmantan???
    Da dečki koji super izgledaju obično su manje šarmantni (btw. rekla sam čast izuzetcima), jer znaju da im manje truda treba da bi osvojili žensku- a na žalost postoje takve cure koje padaju samo na izgled!!!
    Sad ćeš misliti da sam ja takva... e ne... ja sam samo rekla da mi se fizički sviđaju, ne da bi bila s njima... meni nije isto kad je netko zgodan i kad je netko dobar!!! Ja ću biti s nekim tko je kombinacija toga tz. "zlatna sredina"... ne mora biti extra šarmantan i extra dobar ni extra zgodan bitno je da me cijelom tom svojim kombinacijom osvojio!!!
    Znaš jedino kad bi nastao problem... kad bi netko bio zgodan i ujedino šarmantan...a uz to mi bio prijatelj... e tu za mene više nema prijateljstva... tada nastaje zaljubljivanje!
    Valjda sam i ja sve krivo shvatio, ali pročitavši ove tvoje dvije poruke nameće mi se misao da je za tebe šarmantan = dobar tj onaj koji ti ugađa i koji je pažljiv prema tebi.
    Možda griješim, ali šarmantan je netko tko te pali (privlači) svojim postupcima, smiješkom, pričom, zračenjem, glasom, oblikom ušiju, brazdom pri osmijehivanju, ........(e tu ide milijun malih stvari), ali fizički izgled nije bitan.
    Dakle može biti ružan kao najcrnja noć ili lijep kao vrag osamnaestogodišnjak, ali to (opći izgled) nema veze sa šarmom.

Griješim?
    Zadnji Uredio Lovel : 30-10-06 u 18:07
    Show love with no remorse

Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    30
    Poruka
    9,729
    Liked
    375 times

u biti izgled nema nikakve veze sa šarmom jer je šarm jedna "unutrašnja" osobina... a izgled "vanjska" i da može biti ružan i ujedino šarmantan po MENI... pa zar nitko od vas nema prijateljicu? baš me zanima kako bi nju opisali... vjeojatno "dobra je, draga, ali nije moj tip..." šta je onda to nego da je šarmantna... ali da vas fizički ne privlači??? Opet ću ponoviti kad se sve stvari poklope onda nastaje zaljubljivanje...

Hmmm.... ima li još koja cura da nešto kaže osim mene?!
    Ivo Andrić

ice
    ice je offline
    Banned
    Datum registracije
    17-07-06
    Starost
    25
    Poruka
    3,390
    Liked
    8 times

To je dobra je, draga, ali nije moj tip znači ništa drugo nego da je ružna

Radost Europe Avatar od korisnika Lovel
    Datum registracije
    19-05-04
    Starost
    9
    Poruka
    3,880
    Liked
    5 times

Citat Pravi autor: teica21 Pogledaj Poruke
    ... pa zar nitko od vas nema prijateljicu? baš me zanima kako bi nju opisali... vjeojatno "dobra je, draga, ali nije moj tip..." šta je onda to nego da je šarmantna... ali da vas fizički ne privlači
    Opisao bih ju: dobra je, draga, ali Ice ima pravo!.
    Pritom ona može biti strahovito šarmantna ili bez imalo šarma.
    Ne znam, očito nam šarm ne znači jednako.
    Show love with no remorse

Stranica 1 od 5 12345 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku