Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 32

smjlići / emotikoni by novinari jutarnjeg

Raspravljate o temi smjlići / emotikoni by novinari jutarnjeg u Baš Razno forumu, dio Društvo foruma; ...

Banned Avatar od korisnika silence
    Datum registracije
    21-10-05
    Poruka
    8,458
    Liked
    5 times

smjlići / emotikoni by novinari jutarnjeg

Jutarnji.hr

Ja ne znam ko je te novinare operirao i odstranio im mozak, ali ovolko sranja napisat i ostat živ, to mogu samo novinari.
    Preko pola članka se odnosi na upotrebu smajlija kod menađera?

A kaj reći na ovakve bisere?
    No ono što emotikoni zaista jesu to je univerzalni jezik koji ne poznaje geografske granice ni jezične barijere. Emotikoni su nešto što je nekad trebao postati Esperanto, ali nikada se nije uspio ni približiti popularnosti i raširenosti emotikona. Boris Ličina Borja, direktor “Plana B” i jedan od naših najvećih stručnjaka za internet, kaže kako su emotikoni zapravo najbolji pokazatelj vremena u kojem živimo.
    Stručnjak za internet?

Da vidimo kaj kaže ...

- Svi smo na ‘multitaskingu’, paralelno surfamo webom, radimo, čitamo mail, gledamo TV, SMS-amo se, pa u cijelom tom brzom načinu života emotikoni su samo još jedan od načina kojima kratimo put, u ovom slučaju u komunikaciji. Isto tako, ponekad je “geekovima” lakše izraziti se na taj način, nego f2f (face to face - licem u lice), kaže Borja.
    Kakav jebeni multitasking budalo?

Smajlići se koriste iz jednog jednostavnog razloga ... osoba sa kojom komuniciraš ne može preko čistog teksta zaključit tvoje emocionalno stanje dok pišeš poruku, zato se i zovu EMOTIKONI ... jer prenose emocije ... jedna te ista poruka može imati nekoliko značenja, ovisno o namjeri i emocijama osobe koja ju piše ....

Kakvo kraćenje komunikacije? Za to služe kratice ... LOL, ROFL, WTF i slična sranja ... EMOTIKONI služe da poruka nije suhoparna i da preneseno .. guess what ... emocije ...

Da neko zna dal je nešto rečeno u šali, da se ne ljutimo, da ovo ... da ono ... da smo u određenom emocionalnom stanju kad pišemo ....

- Novoj generaciji emotikoni su normalna stvar, jer su se oni rodili s internetom. Ono što je nama nekada bilo ‘Bok-bok’, njima je smajlić. Danas je emotikona sve više, dovoljno je pogledati razne forume, a teško je reći koliko ih ima. Pa sigurno postoje neki ‘geekovi’ koji sjede doma i smišljaju nove emotikone svaki dan - navodi Borja.
    AAAAAAAAaaaaaaaaaaa ........... kaj reći na ovo?

Emotikoni štede i novac. Kada bi u jednoj poruci napisao riječima sve što sam rekao emotikonima, ispale bi tri poruke, a ovako je samo jedna. Dakle, ne štede samo vrijeme nego i novac. Neki su odlično osmišljeni i u pravo vrijeme na pravom mjestu prenose našu poruku jednim jedinim simbolom - istaknuo je Borja.
    Kako samo tip želi ispasti pametan .... valda zna da će hrpa ljudi koja nema pojima o tome o čemu on uopće pričat bit impresionirana njegovim proljevima ... koju poruku možeš smajlijima napisat?

Ovo?
    @:-} “vratila sam se od frizera”
    Vratila sam se od frizera??????????????????????

Ma vrati se krave čuvat majmune koji je to napisao ... jer za drugo nisi ...

Ufffffff .... sad mi je lakše .... (mislim da nisam trebo duplu kavu popit odma ujutro )

Cachorro Louco Avatar od korisnika sahasa
    Datum registracije
    24-12-05
    Poruka
    15,594
    Liked
    1463 times

Re: smjlići / emotikoni by novinari jutarnjeg

Koji idiot....
    Btw. izgleda da je i ovaj završio isti fakultet za kopjutere kao i onaj naš stručnjak od prije par dana
    Only GOD can judge me...

"Pain is the best instructor, but no one wants to go to his class." - Choi Hong Hi, Founder of Taekwondo

PRAVILA PONAŠANJA
    PRAVILA FORUMA SLIKE

prof. Foruma Avatar od korisnika Homesick
    Datum registracije
    20-12-05
    Poruka
    1,705
    Liked
    14 times

Silence, mislim da nije kriva , već da na neke stvari stvarno ne možeš a da ne reagiraš. Pročitao sam i ja to sinoć i "pao u nesvijest" kako je tip pametan. Mora da je stvarno završio iste škole (kopjuterski fakultet), kao što kaže Sahasa
    Konačno da i ja jednu kažem

Datum registracije
    21-10-05
    Poruka
    8,458
    Liked
    5 times

Popizdim kad vide kakve gluposti pišu ... da neko za ovakva sranja dobiva plaću je možda najgore od svega. Pa ne zovu se _EMOTIKONI_ jer štede novac ili zato kaj ih (pazi sad) "menađeri" šalju u mailovima .... napravit ovakvo sranje od članka i još to objavit .. arghhh ... iskoči mi žila ludara

Naravno, kad vidiš kaj pišu u stvarima o kojima nekaj znaš, onda ti bude jasno i da na isti način seru i u drugim temama .... kužim ja da treba prodati novine, ali kaj moraju i ovakvu, ajmo reći laganu, temu zasrat debiliranjem?

Da su se koncentrirali oko pravog značenja EMOTIKONA, koje je, nemoj past u nesvijest od iznenađenja ... TAAAAaa DAAAaaaaM .... ISKAZIVANJE EMOCIJA u medijima u kojima se to ne može drugačije napraviti (SMS, Internet, mail) mogli su imati puno zanimljiviji i pametniji članak ...

Ali ne .... bitno je kak menađeri koriste smajlije?????

Jebali ih menađeri u šupak .....

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    34
    Poruka
    5,230
    Liked
    31 times

Iskreno, da vidim neki "managerski" mail, dopis, nesto u kojem se nalaze smilici i ine stvari bi ga smatrao izrazito neprofesionalnim...
    Ak sam fulao temu pardon, nemrem rano ujutro pročitati cijelu ćitabu koji je Sajlens napisao
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

prof. Foruma Avatar od korisnika Homesick
    Datum registracije
    20-12-05
    Poruka
    1,705
    Liked
    14 times

Citat Pravi autor: Oggy Pogledaj Poruke
    Iskreno, da vidim neki "managerski" mail, dopis, nesto u kojem se nalaze smilici i ine stvari bi ga smatrao izrazito neprofesionalnim...
    Ak sam fulao temu pardon, nemrem rano ujutro pročitati cijelu ćitabu koji je Sajlens napisao
    Ja ga ne bih smatrao neprofesionalnim nego budalom i prekinuo bih kontakte s tom osobom ili firmom. Službeno je službeno , a emotikoni (smajlići) su tu, kao što je Silence više puta naglasio, da odraze emocije pisca teksta.
    Konačno da i ja jednu kažem

Datum registracije
    21-10-05
    Poruka
    8,458
    Liked
    5 times

o tome i pričam ... ja imam klijenata s kojima sam na ti, ali se ne sjećam da sam smajli stavio i u mailove koji nemaju ni glave ni repa ... jednostavno, ako pričam o poslu, kakve veze ima jel sam dobre ili loše volje ...

ne trebam nikome ni namigivat, ni niš ... njih zanima jel bu problem rješen, bez obzira kaj sam s nekima doslovno na "pas mater" ....

totalni kretenizam ... a da vidim smajli u mailu kojim me recimo pitaju zakaj nekaj ne radi ili dogovaramo sastanak, mislio bi da su pukli ...

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    31-05-06
    Poruka
    13,037
    Liked
    1029 times

ah ..novinari+biseri=
    All in all you're just another brick in the wall. . . .

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Datachi
    Datum registracije
    07-05-07
    Poruka
    2,563
    Liked
    4 times

kopjuterski stručnjak?
    You spin me right round baby, Right round!

L'essentiel est invisible pour les yeux

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    31-05-06
    Poruka
    13,037
    Liked
    1029 times

hehe bash to...
    kak veli geekovi ih koriste..
    All in all you're just another brick in the wall. . . .

Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku