Pokazujem rezultate 1 do 5 od 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By latoa

Zmije nastanie porodičnu kuću

Raspravljate o temi Zmije nastanie porodičnu kuću u Baš Razno forumu, dio Društvo foruma; ...

Insajder Avatar od korisnika istrošeni
    Datum registracije
    15-03-13
    Poruka
    11,557
    Liked
    11707 times

Zmije nastanie porodičnu kuću

VELIKA KLADUŠA - Šestočlana porodica Okić iz velikokladuškog naselja Drenovac privremeno je morala napustiti svoju kuću zbog mnogobrojnih zmija koje su se naselile u njoj.
    Supružnici Samir i Bekira Okić kažu kako je život postao neizdrživ zbog desetina zmija raznih veličina, te da samo pukom srećom nijedna nije ugrizla njih ili neko od njihovo četvoro maloljetne djece.
    "Nismo se mogli više sami boriti protiv njih. Pokušavali smo da ih otjeramo na sve načine, vatrom i dimom, ali je očigledno da su svoja legla napravile ispod poda kuće", kaže Okić.
    Dodaje kako su naposlijetku o svemu obavijestili lokalne vlasti, nakon čega su im u pomoć poslali pripadnike Vatrogasne jedinice.
    Prema riječima vatrogasca Šefika Sadikovića, u vrlo kratkom roku usmrtili su desetak zmija. On kaže kako su u pitanju otrovnice te da je prava sreća što niko od ukućana nije stradao.
    "Moram reći da smo u proteklih nekoliko mjeseci imali nekoliko ovakvih intervencija. Međutim, moram da kažem da mi nismo opremljeni za ovakve slučajeve, nemamo čak ni hvataljku za zmije, nego ih lovimo pomoću vatrogasnih rukavica", kaže Okić.
    On dodaje kako je očigledno da je dotrajala kuća pravo životinjsko carstvo u malom, te da pored zmija u njoj borave i sitni glodari, kojima se hrane ovi gmizavci.
    "Po mom mišljenju, jedini efikasan način da ovaj problem bude riješen je da kuća bude srušena i cijeli prostor deratizovan", smatra ovaj velikokladuški vatrogasac.
    Okići kažu da novca za izgradnju nove kuće nemaju jer su nezaposleni i jedva sastavljaju kraj s krajem. Kažu kako privremeno mogu boraviti kod rođaka te se nadaju kako će se ipak naći rješenje za "deložaciju" opasnih gmizavaca iz njihovog porodičnog doma.

Ovo je 21 vijek i Bosna i Hercegovina .
    Interesantno je , na ova podrodica nije imala problema sa zmijama ne bi se ni saznalo u kavim teškim životnim uslovima žive.
    Zadnji Uredio istrošeni : 23-06-13 u 20:05
    Neki te slome sa riječima a neki te sastave sa tišinom.

V.I.P. Član Avatar od korisnika latoa
    Datum registracije
    18-01-08
    Poruka
    2,858
    Liked
    464 times

Re: Zmije nastanie porodičnu kuću

ajme, ovo je bilo strašno i za gledati...
    Dobro je što je ovaj policajac ovako javno istupio pa im se možda i pruži neka pomoć.
    "Leti ko lisce sto vir ga vije, za let si duso stvorena.
    za zemlju nije, za pokoj nije, cvijet sto nema korijena.
    "

Forumaš Plave Krvi Avatar od korisnika GajbaPive
    Datum registracije
    04-01-06
    Starost
    36
    Poruka
    5,147
    Liked
    667 times

tata samir i sin damir.
    muz radi u sumi.

ko da gledam zlocestu decu
    izradjujem i prodajem sprave za vjezbanje. mail: drasko2002@gmail.com

Regularni forumaš
    Datum registracije
    23-01-13
    Poruka
    88
    Liked
    33 times

Žive u nemogućim uvjetima i još povrh svega zmije...sigurno im nije lako. Al' ja bih radije i zmije nego buhe koje su mi opsjele stan.

V.I.P. Član Avatar od korisnika latoa
    Datum registracije
    18-01-08
    Poruka
    2,858
    Liked
    464 times

sinoć sam sanjala ovu kuću, probudila sam se u sred noći u takvom strahu da sam prije ponovnog pokušaja spavanja podigla sve plahte i prvo dobro pregledala cijeli krevet ... osim jednog velikog guštera nije bilo ničeg drugog

andrea - kako se toga rješava ?????
    anthlon likes this.
    "Leti ko lisce sto vir ga vije, za let si duso stvorena.
    za zemlju nije, za pokoj nije, cvijet sto nema korijena.
    "

Slične Diskusije

1. miševi-hrana za zmije
    By tremolo92 in forum Kućni ljubimci
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 20-02-10, 19:57
  2. Prodajem kuću
    By venus01 in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 23-05-07, 10:23
  3. prodajem kuću
    By mio in forum Vicevi i Smiješni Tekstovi