Pokazujem rezultate 1 do 5 od 5

Rad u UK

Raspravljate o temi Rad u UK u Dijaspora forumu, dio Društvo foruma; Pozdrav. Ovdje jedan profesor engleskog i hrvatskog koji planira boraviti u Londonu na razdoblje od 3 do 6 mjeseci pocevsi ...

Starter
    Datum registracije
    29-12-07
    Starost
    38
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Rad u UK

Pozdrav.

Ovdje jedan profesor engleskog i hrvatskog koji planira boraviti u Londonu na razdoblje od 3 do 6 mjeseci pocevsi od 3./4. mjeseca 2008. Trazio sam opcije boravka uz rad u UK na raznim sluzbenim stranicama i u ambasadi, ali nije mi bilo od velike pomoci. Trazim ljude koji su prosli slicna iskustva i imam par pitanja

1. Ima li tko iskustva s trazenjem i dobivanjem radne dozvole? Kolike su sanse za Hrvata u mojoj ili nekoj drugoj profesiji za nalazenje posla i gdje treba traziti (linkovi)?

2. Kakva je mogucnost nalazenja posla na crno i kakva je opasnost?

3. Kakav tecaj je potrebno upisati za dobivanje studentske vize (koliko sati tjedno i koliko mjeseci, da li viza traje samo za trajanje tecaja)? Da li je s tom vizom lakse naci posao?

4. Da li je kod predaje dokumenata za vizu dobra stvar priloziti pismo od trenutnog poslodavca u Hrvatskoj da idem na odredjeno vrijeme da poboljsam kvalifikacije i da se poslije vracam u Hrvatsku?

5. Kakva iskustva imate s au pair? Da li uzimaju i muske osobe, da li je bolje traziti obitelj preko interneta ili preko agencije?

6. Sto se tice vize, dozvole, tecaja ili au paira, koliko prije planiranog puta treba traziti i pronaci konkretne opcije?

Hvala
    Mika81 is offline Odgovori s citatom

Početnik
    Datum registracije
    08-11-06
    Starost
    36
    Poruka
    46
    Liked
    5 times

Re: Rad u UK

Mene također to zanima. Samo što ja nisam profesor engleskog i hrvatskog, nego dipl.ing. prometa.

Ljudi, molim vas, pomagajte, mi bi u london!

Starter Avatar od korisnika dosha
    Datum registracije
    01-02-10
    Poruka
    7
    Liked
    0 times

Ovako,ja cu vam odmah reci, ja sam tamo zivio na crno par godina i radio,naime necete imati nikakav problem samo se normalno ponasajte i ne radite gluposti,jer onda moze biti izgon,znaci samo pametno i uspjecete bez problema,pozdrav i sretno u Londonu

R.I.P. Clan
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,446
    Liked
    796 times

e jesi mu odgovorio na svih sest, svaka ti dala

Početnik
    Datum registracije
    25-01-12
    Starost
    53
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

hej ,ja sam nova na ovom forumu i zanima me dali tko zna kako doci do radne dozvole za uk,konkretnije za cuvanje djece

Lajkaj nas na Facebooku