Pokazujem rezultate 1 do 4 od 4

Snakker du norsk?

Raspravljate o temi Snakker du norsk? u Dijaspora forumu, dio Društvo foruma; ...

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    25-09-06
    Poruka
    35,200
    Liked
    7282 times

Snakker du norsk?

Drage forumašice i forumaši, ima li tko među nama da živi ili je posjetio norvešku?

I ako ima kakvi su dojmovi, bi li se vratili opet?
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    14
    Poruka
    38,482
    Liked
    21632 times

Re: Snakker du norsk?

vidio pitanje u pitalicama pa se sjetio ove teme

ja bio u norveskoj ali kratko, na 3-4 dana. bio sam ured ljeta, srpanj, i to u juznom djelu, u Stavangeru.
    ono malo sto sam vidio je jako lijepo.

imam zaista puno prijatelju koji su otisli gore zivjeti i raditi, sto sa obiteljima, sto solo.
    uglavnom, svi hvale standard tj. mogucnost normlanog zivota. nece se gore nitko obogatiti na kratko vrijeme ali ce moci zivjeti normalno, recimo mogu normalno ici na ljetovanja ili zimovanja, a da ne osjete na svom kucnom budzetu.
    mnogo se trude oko obitelji, obitelji sa djecom imaju dosta pogodnosti. na taj nacin ih zele zadrzati u zemlji. vrtici su odlicni, 304 djece po jednoj teti, cjelokupna zdravstvena zastia postoji u vrticima, pedijatar, zubar.
    naravno ovisi kakve poslove radite gore, ovi moji prijatelji su ili u IT sektoru ili u naftnom biznisu.

klima zna biti problem, naravno zimi. neke je lupila depresija...svima se preporucuje povecana konzumacija B i D vitamina kad dodju gore.

uredjenje zemlje ne moram spominjati...porezi su visoki ali samo porezi na luksuz (auto, cigarete, alkohol) ali recimo porez na placu je manji nego u hrvatskoj.
    Zadnji Uredio fat_boy_slim : 13-01-14 u 16:29
    downloading...

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    25-09-06
    Poruka
    35,200
    Liked
    7282 times

porez je negdje od 30% pa naviše, ovisi kolika ti je plaća. normala je mislim 36%

ali zato dnevno imaš 12% zarade spremljene za regres i u 12. mjesecu je porez na pola manji zbog blagdana

uglavnom, amerika prema našem standardu
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,593
    Liked
    12356 times

moj brat je par puta išao službeno u norvešku, vozio tamo kamion sa materijalom (moja firma radi tamo) i kaže da je to zemlja san snova skoro...od prirodnih ljepota pa sve ostalo
    ono koliko mi je malo uspio reć o standardu to je samo nekakva usporedba cijena u trgovinama po kojima se vidi što im je najvažnije i koji sloj društva je zaštićen
    npr. plaće su tamo neznam, valjda 7-8 puta veće od prosječne hrvatske, možda sm još i malo rekao, a cijene osnovnih prehrambenih namirnica, mesa, potrepstina za djecu (pelene i ostalo) to je sve u rangu cijena kod nas, možda još neke stvari i jeftinije
    ono što je skupo to je alkohol, cigarete i takve stvari, luksuz je skup
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

Lajkaj nas na Facebooku