Stranica 1 od 6 123456 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 58
Like Tree12Likes

Dobrota- što znači biti dobar ?

Raspravljate o temi Dobrota- što znači biti dobar ? u Društvena forumu, dio Znanost foruma; ...

kOppAčIca Avatar od korisnika cina
    Datum registracije
    07-03-07
    Starost
    32
    Poruka
    7,115
    Liked
    4318 times

Dobrota- što znači biti dobar ?

Tko je na ovom forumu dobra osoba ?
    Šalim se, šalim se Smiješne su mi u zadnje vrijeme one teme sa nabrajanjem pa vas htjedoh malo štrecnit

Dakle...
    Što u današnje vrijeme znači biti dobar ? Smatrate li se dobrom osobom ? I na koji način biti dobar prema drugima a pri tome ne naštetit sebi?
    Zadnji Uredio cina : 27-05-08 u 18:57

Persona non grata
    Datum registracije
    27-03-08
    Starost
    32
    Poruka
    16,554
    Liked
    139 times

Re: Dobrota- što znači biti dobar ?

tesko je rec sto danas znaci biti dobar jer svi imaju poprilicno suprotne tocke gledanja na to pitanje, po meni je dobar onaj tko ne zanemaruje svoje bliznje, ne pokusava se nametnut, postuje druge i njihova misljenja i stavove, ne provocira i smiren je, ne boji se pomoci i spreman je nekad staviri druge ispred sebe...

smatram se djelomicno dobrom osobom... al neka drugi to prosude, vise mi to znaci nego kako je ja dozivljavam i sto mislim o sebi jer tu nitko ne moze biti objektivan, ako zeli biti iskren.

a za zadnje, tesko je to odvagnuti, treba naci neku granicu i ne dozvoliti sebi da previse stavljas druge ispred sebe ilitiga triba i sebe voliti

Akademik Eastend Arrows Champion, Gold Diggers Champion Avatar od korisnika Locrian85
    Datum registracije
    30-05-07
    Starost
    34
    Poruka
    5,729
    Liked
    12 times

Cina, ti ši meni dobla.....

Idemo na pivu?

Voljeni grade, za tebe dišem, najljepšu pjesmu srcem ti pišem...
    ×××
    Ja sam znao da ću svoju ljubav pokloniti njoj, mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj...

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,199
    Liked
    27 times

A joj, dala si mi misliti sad… ali super tema

A u principu mislim da sam dobra osoba, ne da mislim nego znam.. mogu sve biti ali zla nisam. Ali, čovjek sam od krvi i mesa kao i svi i samim time nerijetko i griješim.

Mislim da ne postoje potpuno dobre osobe, jer i te "dobre osobe" imaju svojih mana, nitko nije savršen. Dobrom osobom smatram onog tko ne bi nikad namjerno učinio nažao bilo kome, onaj tko je iskren i tko uvijek želi pomoći drugima bez obzira na to što mu se to možda nikad neće vratiti, i taj koji to ni ne očekuje. Onaj tko ne gleda na nečiju nacionalnost ili boju kože, onaj tko suosjeća sa svim živim bićima.. Ali, sve te informacije da tako kažem nisu dovoljne, jer da bi bila sigurna da je neka osoba dobra, morala bi ju dobro poznavati. Naime danas ima toliko njih koji se bave humanitarnim radom i slično, puno njih ima neke svoje motive, rade to zbog nekog ugleda… a i ima onih koji se samo znaju dobro predstaviti, lijepim riječima kupiti sve oko sebe.

I mislim da se može biti dobar a ne naštetiti sebi, ali po meni, dobri ljudi se znaju nekad i žrtvovati. Neki bi rekli da je budala onaj tko radi dobro na štetu sebe, ali ja mislim baš suprotno.

GospodiČna maČki sliČna Avatar od korisnika Arylin
    Datum registracije
    12-07-07
    Starost
    33
    Poruka
    8,098
    Liked
    56 times

Biti dobar znači biti iskren prema ljudima i ne dati da te iskorištavaju i zajebavaju.

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,599
    Liked
    531 times

Ne trebam ja ništa govorit. Sve je već rekla pametna mlada dama:

Citat Pravi autor: Wamp Pogledaj Poruke
    Mislim da ne postoje potpuno dobre osobe, jer i te "dobre osobe" imaju svojih mana, nitko nije savršen. Dobrom osobom smatram onog tko ne bi nikad namjerno učinio nažao bilo kome, onaj tko je iskren i tko uvijek želi pomoći drugima bez obzira na to što mu se to možda nikad neće vratiti, i taj koji to ni ne očekuje. Onaj tko ne gleda na nečiju nacionalnost ili boju kože, onaj tko suosjeća sa svim živim bićima...

Akademik Avatar od korisnika ševa
    Datum registracije
    29-08-06
    Starost
    36
    Poruka
    6,467
    Liked
    19 times

potpisujem.

prof. Foruma Avatar od korisnika RizLA
    Datum registracije
    12-12-07
    Palatium laetum Spalatum, Salonae quietum
    Poruka
    1,746
    Liked
    2 times

dobar = ko god placa runde pive do kraja veceri
    kekek zezam se

tu na forumu dobricine mi pare arylin,cina,dinob,daidza,fbs,mimy,kresola nekako zrace dobrotom kroz postove,uopce ne reagiraju na provokacije

a inace dobar po meni onaj ko je iskren 100% i u svakom trenutku spreman pomoc ma koliko tesko bilo
    every damn Sunday

Datum registracije
    02-08-07
    Poruka
    9,785
    Liked
    2893 times

Citat Pravi autor: Wamp Pogledaj Poruke
    Mislim da ne postoje potpuno dobre osobe, jer i te "dobre osobe" imaju svojih mana, nitko nije savršen. Dobrom osobom smatram onog tko ne bi nikad namjerno učinio nažao bilo kome, onaj tko je iskren i tko uvijek želi pomoći drugima bez obzira na to što mu se to možda nikad neće vratiti, i taj koji to ni ne očekuje. Onaj tko ne gleda na nečiju nacionalnost ili boju kože, onaj tko suosjeća sa svim živim bićima.. Ali, sve te informacije da tako kažem nisu dovoljne, jer da bi bila sigurna da je neka osoba dobra, morala bi ju dobro poznavati. Naime danas ima toliko njih koji se bave humanitarnim radom i slično, puno njih ima neke svoje motive, rade to zbog nekog ugleda… a i ima onih koji se samo znaju dobro predstaviti, lijepim riječima kupiti sve oko sebe.

Yet in our ashen cold is fire yreken...

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    37
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Citat Pravi autor: cina Pogledaj Poruke
    Što u današnje vrijeme znači biti dobar ?
    Danas je pojam dobrote kao moralne vrijednosti iskrivljen. Većina nas smatra dobroga onoga koj im najviše odgovara slici njih samih. Jako subjektivan pojam.

Smatrate li se dobrom osobom ?
    Smatram da zla nisam jer život je prekratak da bi bili zli. Neznam jesam li dobra. Previše subjektivan pojam.

I na koji način biti dobar prema drugima a pri tome ne naštetit sebi?
    Ne raditi mu ono što ne želiš da tebi rade.
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

Stranica 1 od 6 123456 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku