Vidi Rezultate Anketa: Vozite li pod utjecajem alkohola?

Glasači
29. Ova anketa je zatvorena
  • Ne, nisam lud.

18 62.07%
  • Da, ali popijem samo jednu.

10 34.48%
  • Da, ali tak super vozim onda.

2 6.90%
  • Da, neznam kak sam došo doma.

1 3.45%
Višestruki izbor anketa
Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 24

VAŽNA TEMA - Vožnja pod utjecajem Alkohola

Raspravljate o temi VAŽNA TEMA - Vožnja pod utjecajem Alkohola u Društvena forumu, dio Znanost foruma; ...

30215 Avatar od korisnika pharaoh
    Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    9
    Poruka
    8,297
    Liked
    195 times

VAŽNA TEMA - Vožnja pod utjecajem Alkohola

Nemogu vjerovat da nema ove teme na forumu.

Mislim, toliko ljudi gine na cestama, mladi, stari djeca, to je strašno, mislim, mogli bi ovdje primjera navodit na tisuće. Kao što bi rekao jedan naš pjevač, "u svojim metalnim urnama.." ostavljaju nas i pjevači i sportaši (nažalost nešto manje političari)) i mi mali ljudi, dakle smrt ne bira. Samo mi nije jasan mentalitet vozača koji pijan ulazi u automobil i vozi. Meni je najsličniji primjer kao da pijanom zavežete pištolj za ruku, napnete i pustite ga da trči po punom Jelačić trgu i još mu za jednu nogu zavežete snop petardi (možda bude opalio a možda i nebude, ali vjerovatnije je da bude).

Čitamo svakodnevno informativne portale i ovo postaje suludo koliko ginemo na cesti. A da ne govorimo o odgovornosti onih koji ubiju nekog u svojim "pilama" (ili od njihovog tatice).

Mislim da vjerovatno kao društvo smo svi jasno i glasno protiv toga, ali što to u našem mentalitetu nas stavlja za volan nakon pića.

Mislim da bi ovdje mogli i stavljati (copy paste ili link na nesreće sa najgorim posljedicama).

evo što je mene potaklo da ovdje potražim što mislite o tome

Trojica mladića poginula pod kotačima teretnjaka

Trojica mladića poginula su u mjestu Potok kraj Popovače, kada je njihova Opel Corsa podletila pod kamion za prijevoz pčela. U sudaru su poginuli 20-godišnji Antonio F. iz Popovače, koji je upravljao opel corsom, njegov četiri godine mlađu sugrađanin koji nije identificiran i 17-godišnji Darko B. iz Kutine,
    Teretnio vozilo sa sisačkih registracija, preuređeno za prijevoz košnica s pčelama, vozio je Mišićkom ulicom 34-godišnji Željko Breber iz Popovače, bez vozačke dozvole . Kod kućnog broja 49 Breber je stao s namjerom da skrene lijevo. Tada se u desni zadnji dio kamiona zabila Opel Corsa. Oba vozila sletjela su u odvodni kanal. Vatrogasci su morali izvlačiti tijela iz automobila. Cesta je bila zatvorena za promet.

24sata - Trojica mladića poginula pod kotačima teretnjaka

Osvještenje našeg društva da imamo problem očito nije dovoljno, trebamo jasno i glasno nešto poduzeti.

Imate li ideju???

Ja imam jednu ali je rigorozna koliko je i učinkovita.
    Zadnji Uredio pharaoh : 12-04-08 u 10:25
    opet mi se ide u Provansu, nisam bio, nego mi se i prije išlo.

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Starost
    36
    Poruka
    19,319
    Liked
    5166 times

Re: VAŽNA TEMA - Vožnja pod utjecajem Alkohola

Moram priznati da ja znam popiti piće i onda sjesti za volan ...znači samo jedno piće...al ne smatram da to ima ikakvog utjecaja na moju sposobnost vožnje. Nije to često ali zna se desiti ponekad.

Dok sam bio mlađi bio sam i puno puno gluplji. Znao sam i puno više popiti i onda sjest i vozit
    Jednom sam napravio veliku glupost al nitko srećom nije stradao i nakon tog sam se dobro zamislio i više nisam sjedao pijan za volan
    Kad me vidite možete me se nadati!

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika mrkyblu
    Datum registracije
    08-12-07
    Starost
    33
    Poruka
    2,352
    Liked
    9 times

Opcenito nepijem tako da i nevozim u alkoholiziranom stanju.Sto se tice misljenja o tome smatram da nije ok pijan voziti.Jedno pice jos i mogu tolerirati ali vise ne.Jer u pravilu ako si pijan pa ti nastradas sam si si kriv ali problem je sto zbog takvih vozaca ginu neduzni ljudi i sto je jos gore djeca.Mislim da je voznja u alkoholiziranom stanju najneodgovornija i najsebicnija stvar koju netko moze uciniti i kazna za to bi trebala biti dozivotno oduzimanje vozacke u najmanju ruku (iako znamo da ima onih jos gorih koje ni oduzimanje vozacke nije sprijecilo da sjednu za volan)
    .... Good girl go to Heaven....but bad girl go everywhere.....

dr.sc. Foruma
    Datum registracije
    07-12-07
    Starost
    6
    Poruka
    3,399
    Liked
    1 times

rijetko,ali znam nekad malo popiti

Najveći car foruma
    Datum registracije
    19-06-07
    Poruka
    10,327
    Liked
    11 times

U 3 godine koliko imam vozačku, nisam ni jednom vozio pod utjecajem alkohola, pa ni nakon jednog piva....

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika mrkyblu
    Datum registracije
    08-12-07
    Starost
    33
    Poruka
    2,352
    Liked
    9 times

svaka cast nadam se da ces tako i nastaviti...
    .... Good girl go to Heaven....but bad girl go everywhere.....

30215 Avatar od korisnika pharaoh
    Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    9
    Poruka
    8,297
    Liked
    195 times

Citat Pravi autor: gggiga Pogledaj Poruke
    U 3 godine koliko imam vozačku, nisam ni jednom vozio pod utjecajem alkohola, pa ni nakon jednog piva....
    , htjedoh ti dati rep+ ali nemrem, probat ću zapamtit
    opet mi se ide u Provansu, nisam bio, nego mi se i prije išlo.

Akademik Avatar od korisnika mirin979
    Datum registracije
    24-03-07
    Starost
    29
    Poruka
    4,061
    Liked
    0 times

Mozda ponekad i super vozim

Ne vozim super,naravno ako sam pod utjecajem alkohola jos manje ali dosad nisam nikome nista nazao napravio pa sam odabrao tu opciju.Ali to mozda budu dva-tri pica,zato nisam isao ono za jedno pice
    Anything is possible on the Coke Side of Life.Check it out for yourself!

V.I.P. Član Chuck Norris - Attack of the Massacre Ni Champion Avatar od korisnika Ive_ri
    Datum registracije
    22-03-07
    Starost
    26
    Poruka
    11,861
    Liked
    654 times

Nikad ne pijem kad vozim. Nisam nikad do sada u ovih godinu i pol, a bome neću ni ubuduće.

Ako se već i dogodi da se napijem, rađe ću onda pustit auto u gradu, i otić doma s taksijem, pa se drugi dan vratit po auto, nego ić pijan za volan.

A inače ja pijem ili ništa ili dosta, kod mene nema baš onog jedno piće

Tako da kad vozim onda ne pijem baš ništa , niti jedno piće, a ako pijem onda pijem kako treba i onda s taksijem i bok. Nema tu puno filozofije.

Vožnja u alkoholiziranom stanju postaje stvarno velik problem. Vidim subotom u kakvom stanju ljudi voze, katastrofa Sigurno smo svi viđali da lik ne može uć u auto normalno kako je pijan, a ide vozit

Mislim da bi osim visokih novčanih kazni trebalo uvest i zatvorske kazne za ovo, jer pijan vozač je potencijalni ubojica na cesti.

Akademik Avatar od korisnika Wolf-HR
    Datum registracije
    11-12-06
    Starost
    43
    Poruka
    3,887
    Liked
    3 times

U nekih 18 god vožnje, samo sam jednom sjeo za volan pod utjecajem alkohola (tj da sam popio imalo alkohola), ali i to je bio stjecaj čudnih okolnosti... Inače vrlo pazim da nemam ni promila alkohola u krvi kad sjedam za volan, iz principa.
    Mr. Wolf: Just because you are a character doesn't mean that you have character.

Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku