Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 11

Zaštita privatnosti na Facebooku

Raspravljate o temi Zaštita privatnosti na Facebooku u Facebook forumu, dio Internet foruma; ...

Hard Sports Avatar od korisnika Pretorian
    Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,777
    Liked
    1267 times

Zaštita privatnosti na Facebooku

Jeste li se ikad zapitali tko vam sve gleda profil na facebooku i na koji način upotrebljava informacije koje postavljate? Privatnost na facebooku je goruća tema već duže vrijeme, potpuna zaštita ne postoji ali kako se djelomično zaštiti pogledajte u nastavku.

1. Postavke privatnosti

Nakon ulogiravanja na facebook kliknite na Korisnički račun pa na Postavke privatnosti (crveni pravokutnik)

2. Prilagodba postavki

Nakon što vam se otvori novi prozor kliknite na Prilagodi postavke

3. Odaberite opcije koje vam odgovaraju

Kao što vidite i na screenshotu otvoriti će Vam se stranica sa postavkama gdje možete prilagoditi opcije kako želite naša preporuka je za cijelu ovu stranicu opcija Samo prijatelji tako da ste sigurni tko Vam pregledava profil i što želite da vidi

• Moje objave – tko će gledati vaše statuse ? Ako želite da Vam samo prijatelji gledaju objave postavite na samo prijatelji
    • Obitelj – ako ste postavili na facebook podatke o članovima vaše obitelji, ovdje možete kontrolirati tko će gledati podatke
    • Veze, Zainteresirani i tražite, Biografija i najdraži citati, web stranica, vjerski i politički stavovi, datum rođenja, mjesta u koja se prijavljujem – također vrijedi isto pravilo, ako želite da Vam samo prijatelji vide informacije i postavite na Samo prijatelji

3.a Fotografije i video zapisi na kojima sam označen/a

Da li vam se dogodilo da niste htjeli biti označeni ('taggirani') na nekoj fotografiji prije vašeg dopuštenja a fotografija se pojavila na vašem profilu? Reagirali ste ali prekasno? Uredite postavke fotografija i video zapisa na kojima ste označeni

3.b Fotografije i video zapisi na kojima sam označen/a – 2.korak

Tko može vidjeti fotografije i video zapise na kojima sam označen/a, odaberite Prilagodi ili ako želite da takve fotografije automatski vide vaši prijatelji na facebooku odaberite Samo prijatelji

3.c Sakrij od ovih ljudi

Ako ste odabrali Prilagodi otvorio Vam se prozorčić na kojem imate opciju Sakrij od ovi ljudi na kojem možete upisati ime i prezime ljudi od kojih želite sakriti fotografije/videe na kojima ste označeni tako da samo počnete upisivati ime i prezime u polje

4. Privatnost > Fotografije

Kliknite na Uredi privatnost albuma za postojeće fotografije

• Podesite tko može gledati vaše fotografije za svaki pojedini album koji imate, naša je preporuka da na svakome postavite opciju Samo prijatelji, a ako želite postaviti da neki od albuma bude dostupan i ljudima koji nisu vaši prijatelji na facebooku postavite opciju Svi
    • Također kao i u kontroli tko će vidjeti fotografije/videe na kojima ste označeni i ovdje možete kliknuti na Prilagodi na kojem imate opciju Sakrij od ovi ljudi na kojem možete upisati ime i prezime ljudi od kojih želite sakriti fotografije/videe na kojima ste označeni tako da samo počnete upisivati ime i prezime u polje

5. Povezivanje na Facebooku

Želite li kontrolirati tko vam može gledati tko su vam prijatelji na facebooku? Da li želite ograničiti samo jednoj ili više osoba da vidi vašu listu prijatelja? Želite da vas facebook pretraga ne izbaci kao rezultat kada netko upiše vaše ime i prezime, to i slične opcije dostupne su u idućem koraku. LINK

• Tražiti te na Facebooku – ako želite da vas svi mogu pronaći kao rezultat pretrage na facebooku ostavite opciju Svi, a ako želite da vas samo postojeći prijatelji mogu pronaći ili nitko postavite Samo prijatelji ili Nitko
    • Poslati ti zahtjev za prijateljstvom - omogućuje vam da primite zahtjeve za prijateljstvom. Podesite postavku na "Svi" kako ne biste propustili priliku spojiti se s ljudima koje poznajete, a ako želite da vas samo postojeći prijatelji mogu pronaći ili nitko postavite Samo prijatelji ili Nitko
    • Poslati ti poruku - Pomaže vam da se uvjerite da poznajete ljude prije no što ih dodate za prijatelje. Kontrolirajte tko vam želi poslati poruku
    • Vidjeti tvoju listu prijatelja – Tko može vidjeti vašu listu prijatelja? Odaberite jednu od opcija, preporuka : Samo prijatelji
    • Vidjeti tvoje obrazovanje i posao - Tko može vidjeti vaše obrazovanje i posao? Odaberite jednu od opcija
    • Vidjeti tvoje trenutno i stalno mjesto prebivališta - Tko može vidjeti vaše trenutno i stalno mjesto prebivališta? Odaberite jednu od opcija, preporuka : Samo prijatelji
    • Vidjeti stvari koje ti se sviđaju, aktivnosti i druge poveznice - Tko može vidjeti vaše aktivnosti, linkove, stranice koje ste 'lajkali'? Odaberite jednu od opcija, preporuka : Samo prijatelji
    Dodane Slike Dodane Slike

charolastra Germ Attack Champion, Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    33,128
    Liked
    3036 times

Re: Zaštita privatnosti na Facebooku

privatnost na facebooku? jel ovo neki vic?
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

>>> Monika Kravić pokazala grudi!!! <<<

Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,777
    Liked
    1267 times

hahah nije, bar djelomično

charolastra Germ Attack Champion, Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    33,128
    Liked
    3036 times

ne znam, meni uz facebook na pamet pada samo "povreda privatnosti" "potpun nedostatak privatnosti" a kad čujem da se spominje zaštita shvatim to kao vic

Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,777
    Liked
    1267 times

pa da, ali možeš privatnost zaštiti ako pratiš gore ove smjernice...uvijek netko može skinuti sliku i slati dalje..jebiga tako je kako je

i da sve je to CIA koja nadgleda i može ući u svaki profil i čitati sve poruke u inboxu

Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    33,128
    Liked
    3036 times

pa da, ali tamo te fino traže da upišeš lozinku za mail. znači mail ti je potpuno otvoren bilo kome tko ima zakonski pristup ili uspije probiti zaštitu (potpuno ti je otvoren i googleu, ali to je već druga priča)

onda te pitaju da navedeš sve rođake i prijatelje tako da točno vide sa kime se družiš

onda imaš milion statusa, tako da možeš svima reći da si se oženio, prevario ženu, ubio ju i zakopao u vrtu, da evo baš tipkaš zadnja slova dok murija opkoljava kuću...

onda imaš tagove tako da svi mogu znati što si u kojem trenutku radio i tko je točno bio sa tobom. uskoro policija ne mora uopće zapošljavati ove što dolaze hvatati kriminalce, samo pogleda status, tagane slike i preko facea ti pošalju like i comment da se pojaviš u postaji

i sve to javno tako da svi vide, neš ti privatnosti

uključio sam i ja sve ovo, ali slabe koristi mada super tema

Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,777
    Liked
    1267 times

hm hm hm...pa i nije baš tako

kako misliš mail ti je potpuno otvoren? facebooku ili kome?

di moraš upisati lozinku za mail, nisam shvatio?

A dobro pa nećeš reći cijelom svijetu da si ubio ženu i zakopao ju u vrtu, a i ak kažeš to će vidjeti samo onima kojima si odobrio pristup da vide, recimo ljubavnica ti samo može gledati statuse

ne zaboravi check in, to je da se zna točno di si u kojem trenutku

a ne može ti nitko javno vidjeti osim tvojih prijatelja i onome kome odobriš, zato i je ova tema, da središ postavke

Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    33,128
    Liked
    3036 times

pa imaš mail kod googlea, recimo. znači svatko (ajde ne baš svatko ali svatko sa pristupom a ima ih ohoho) ti može pogledati što se piše

vidi prvu sliku koju si stavio, mislim ne moraš upisati ali upiši i iste sekunde svatko (vidi prvu zagradu) i sa facea ti može na mail

a tek kad se svi udruže (a udružuju se) bilo gdje da si imati će direktan pristup tvojim podatcima. paranoično i vjerovatno naši mailovi i statusi nikog ne zanimaju ali ipak je istina

staviš samo ljubavnici da vidi, ona stisne like i svi kojima je ona dala da vide što ona lajka (kako mrzim tu glupu riječ) odmah vide da si zakopao ženu. zovu policiju i ti tipkaš zadnja slova

ovo check in još nisam otkrio, to mi je prenapredna funkcija

možeš srediti postavke ali slaba je to korist, ako ih svi oko tebe ne srede. recimo svakog se da naći na faceu i za 5 min imati dobar dio podataka a baš ste mislili da ste sve sakrili od neželjenih očiju

mislim imam ga i ja, koristim ga za povremeni chat ili neki brzi dogovor sa društvom. za pogledati koju sliku što se događalo ako nisam bio prisutan i za odtagati se sa svih slika sa kojih mogu. i zanam da nisam zaštićen ali toliko sam zanimljiv drugima da me to i ne brine previše

najjači su mi oni što kao nick imaju "žuto jaje" a onda u mail stave pavaopavlicevic@zg.com

Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    25,777
    Liked
    1267 times

a čuj teoretski može gledati, ali šta bi to bilo kad bi to oni zaista gledali i kad bi se saznalo?

a ljubavnica ako stisne like drugi neće vidjeti, jer im se neće prikazati ako si ti zabranio

al u globalu se slažem sa tobom, privatnost nula bodova

Početnik
    Datum registracije
    03-05-09
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Pozdrav! Zna li netko kako je moguće sakriti objave, fotografije i sl. od određenih prijatelja na facebook profilu? U mom slučaju od poslodavca koji mi je poslao friend request, a ne pada mi na pamet da snjime dijelim statuse, fotografije, poveznice i ostalo. Znači da ga imam na listi prijatelja ali da on nema pristup svemu navedenome. Hvala!

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. cipovi za poker na facebooku prodajem
    By nenad321 in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 05-09-12, 02:10
  2. prodajem cipove za poker na facebooku
    By nenad321 in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 03-01-11, 18:25
  3. Najružnija faca na facebooku
    By Vuxs in forum Humor
    Odgovora: 1570
    Zadnja poruka: 11-05-10, 16:11
  4. Kako upecati komada na Facebooku!
    By irm in forum Baš Razno
    Odgovora: 11
    Zadnja poruka: 23-02-10, 17:45
  5. Poslije lova na facebooku lov i na forumu??
    By Katapult24 in forum Politika
    Odgovora: 14
    Zadnja poruka: 06-12-08, 08:10

Lajkaj nas na Facebooku