Stranica 1 od 50 12345611 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 495
Like Tree11Likes

Što se dešava poslije smrti? Postoji li Bog?

Raspravljate o temi Što se dešava poslije smrti? Postoji li Bog? u Filozofija i religija forumu, dio Znanost foruma; ...

Regularni forumas Avatar od korisnika xlimit
    Datum registracije
    05-09-07
    Starost
    25
    Poruka
    157
    Liked
    0 times

Što se dešava poslije smrti? Postoji li Bog?

Evo ovdje možete pisati dali vjerujete u nekakvu višu silu koja upravlja našima životima,ili pak mislite da su ljudi nastali od nekakve amebe...
    Nadam se da ćemo u ovoj temi saznati nešto više o tome...
    Vjerujete li u zagrobni život?
    Što se dešava s čovjekom nakon smrti?
    Mislite li da će se u svijetu desiti jedna katastrofa koja će uništiti ljudski rod...
    Ovdje možete pisati legende o postanku čovjekovog života...
    Dali se ikad zapitate zašto ste uopće stvoreni i koja je vaša uloga na zemlji?
    Bojite li se smrti?
    Vjerujete li u sudbinu?

Nadam se da ćemo imati nekakve koristi od ove teme i možda čak promjeniti način gledanja na život,ili način vjere....Uživajte
    Tko rano rani,zahebo je pjevca

Akademik Avatar od korisnika mirin979
    Datum registracije
    24-03-07
    Starost
    29
    Poruka
    4,061
    Liked
    0 times

Re: Što se dešava poslije smrti?Postoji li Bog?

pa ja mislim da nakon smrti ne znamo za sebe,isto onako kao sto ne znamo i ne sjecamo se kako smo se rodili,ali ja postujem tudja misljenja,i ne smetaju mi koji vjeruju u boga ili tako nesto,ja ne kazem da ne vjerujem ali ovo mi je vjerojatnije,premda nitko nista sa sigurnoscu ne moze tvrditi,tako prije nego sto drugi krenu pisati ovu temu,zamolio bih da postuju tudja misljenja,to je sve
    Anything is possible on the Coke Side of Life.Check it out for yourself!

Datum registracije
    05-09-07
    Starost
    25
    Poruka
    157
    Liked
    0 times

Jednostavno me muči to pitanje...kako možemo neznati za sebe?
    Neznanje je također nekakav kako bi se izrazio...stav ili...mi sada i da neznamo nešto djelić bi opet bio svjestan...to je malo teško za objasnit...Ali ja zapravo mislim da o tome ne treba puno razmišljati i da treba što ljepše i ugodnije provesti život....

Akademik Avatar od korisnika mirin979
    Datum registracije
    24-03-07
    Starost
    29
    Poruka
    4,061
    Liked
    0 times

u potpunosti se slazem
    Anything is possible on the Coke Side of Life.Check it out for yourself!

ice
    ice je offline
    Banned
    Datum registracije
    17-07-06
    Starost
    25
    Poruka
    3,390
    Liked
    7 times

Mislim koji nepotrebni topic...

Ili si gotov i nema te, ili se nešto neprolazno. To si i sam zaključio i od toga se nema što više raspravljat, ovde će se samo javljat forumaši koji će govorit nešto slično ovome:

1) Ja sam ateist
    2) Vjerujem u boga
    3) Boli me k*

Od ovoga nadalje rasprava neće ići.

Datum registracije
    05-09-07
    Starost
    25
    Poruka
    157
    Liked
    0 times

Nemora značit...zanima me njihov pogled na sve to,i da mi neko kaže da je ateist vjerovatno bi trebao napisat nekakvo obrazloženje za to,a i da ne navede meni je to dovoljno...I u biti zašto bi svi razmišljali kao ja,zato sam i otvorio ovu temu da vidim šta drugi misle o tome...mislim ako je nepotrebna,slobodno ju zatvori..

prof. Foruma Avatar od korisnika Giant
    Datum registracije
    23-06-07
    Poruka
    1,100
    Liked
    2 times

Ja stvarno više ne znam šta da mislim.Kad vidim situaciju u svijetu,odnos ljudi jedni prema drugima i ostalo onda definitvno ne mislim da ima nečega poslije smrti jer pepeo si bio i u pepeo ćeš se pretvoriti.Ima mišljenja da život poslije smrti znači da kad napraviš djecu da će ipak netko nastaviti živjeti tvojim genima.Nema ti tko točno objasniti sve od nastanka do sada.Zato toliko neznanje vlada u svijetu a samo oni hrabri i odvažni žive s time pošteno i časno.Ali ipak vjerujem da postoji ono nešto gdje ćemo svi završiti u raju ili u paklu a ta teorija mi je već u magli.Jer nema većeg pakla od života na Zemlji.Pa opet ima mišljenja da su ljudi to sve izmislili da bi se osjećali posebnima.Može biti a i ne mora biti.Kad samo pogledate gdje sve ljudska ruka dostiže pitate se kako Bog to dopušta.Ne znam stvarno što da mislim o Bogu.Neki imaju mišljenje o njemu kao da je čovjek koji te kažnjava ako napraviš nešto krivo i nepravedno.Ali Bog je samo stanje u kojem živimo i stanje se stalno mijenja i razvija u različitim verzijama.A ipak to nije moje mišljenje nego jednog mog prijatelja.A jedino čega se bojim je smrt.Koliko god sranja bilo na ovom planetu i zla u ljudima koji bi i rođenog brata sjebali(Kajin i Abel) ne bojim se ničega ali baš ničega nego smrti.Posljednjeg udaha kisika,zraka kojeg su ljudi otkrili koji će i nestati zbog njihovih postupaka.Smrt je jedini razlog zašto me je strah.Nije me strah ni jednog velikog tipa nabildnog tijela koji bi me namlatio ali njega možeš odbiti i preživjeti ako si pametan i mudar(to nema veze sa stvarnosti,nego samo izražavam mišljenje)ali smrt kada dođe može se izbjeći samo ako te uhvati bolest pa se izvučeš.Ali ćeš ipak jednom izdahnuti ovu plemenitu smjesu zraka.Netko kaže da se smrti ne treba bojati ali ja se baš bojim(što je isto vjerojatno neznanje)kad samo vidite kako ljudi spašavaju svoj život svim silama da ne umru pomislite zašto se svi boje onoga što mora doći.Ponekad iznenadno a naravno uvijek taj neizbježni zadnji izdah.A crkva najmanje čini po pitanju bojanja smrti i ostalog.Zašto samo oni znaju.Možda znaju neke tajne a možda i ne.Ja nisam prvi čovjek koji je prohodao Zemljom i ne mogu tvrditi nešto što je bilo jako jako davno a možda i nije.Uvijek to možda.Što se tiče pakla,definitivno je na Zemlji.I ona izreka:"Da nema nepravde ljudi ne bi znali što je pravda" govori o ljudskim postupcima.Ljudi su smeće(ne svi)ali kad se nekome ukaže prilika za prijevaru pa makar to bio i najbliži sjebat će ga.A politika je najbolji primjer.Život je totalno sranje a ne kako govore da je dar(to govore samo kad su sretni a kad im ne ide onda zasipaju Boga uvredama i teškim riječima), je dar ali dar ode u pogrešne ruke i onda ne valja.Upravljaju našim životima i čine ono što žele od nas.Pomiču nas kao pijune na šahovskoj ploči.Jbg, takav je život.Ako si spretan,mudar i sposoban prebroditi situaciju onda ćeš imati život kakvog svi priželjkuju.Ali takav život ne pali kod svih 6 milijarda ljudi.Bog nije čovjek, on ti je dao mozak da razmišljaš i misliš a na tebi je koji ćeš put slijediti.Isti onaj put koji su dvoje ljudi zasrali svojim pojavljivanjem na ovu planetu.Možda

prof. Foruma Avatar od korisnika Casey
    Datum registracije
    11-08-05
    Starost
    26
    Poruka
    1,832
    Liked
    4 times

hilemorfizam - (od grč. ἥλη = tvar i μορφή = oblik), aristotelovsko-skolastički nauk o metafizičkom zasnivanju naravnih tijela od "prve materije", koja je potencijalno i odredivo počelo, i "supstancijalne forme", koja je zbiljsko i određujuće počelo. Oni su supstancijalni principi tijela. Svako tijelo, i ono najelementarnije, sastavljeno je od dvostrukog principa jednog mogućeg i drugog stvarnog koji ga zasnivaju iznutra kao posljednji konstitutivi.

Mislim da je ovo jako bitno, jer bi prvo tribalo definirati što je čovjek, a tek onda raspravljati o tome što se događa sa njim nakon smrti.

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    31
    Poruka
    10,448
    Liked
    521 times

Ako vjeruješ da Bog postoji za života, zašto je bitno što se događa poslije smrti?
    Ako vjeruješ da si moralno živio život, poštovao određene vrijednosti... i uz "znanje" o postojanju Boga i o nagradi... zar je bitno što se događa poslije?

... osim ako nevjeruješ u reinkarnaciju pa vjeruješ u mogućnost da novi život živiš kao glista!

premalo
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika blackdevilles
    Datum registracije
    22-04-07
    Poruka
    2,333
    Liked
    1 times

vjerujem u reinkarnaciju
    S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Stranica 1 od 50 12345611 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku