Anketa: Bevanda ili gemišt

Budite svjesni da je ovo javna anketa: ostali korisnici mogu vidjeti izbor koji ste izabrali.

Stranica 2 od 13 PrvoPrvo 123456712 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 124
Like Tree4Likes

Bevanda ili gemišt

Raspravljate o temi Bevanda ili gemišt u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Cachorro Louco Avatar od korisnika sahasa
    Datum registracije
    24-12-05
    Poruka
    14,845
    Liked
    1758 times

Re: Bevanda ili gemišt

Citat Pravi autor: damfisk Pogledaj Poruke
    Bevanda. Uvijek i svugdje.

Gemištek je možda prihvatljiv samo za kiseliše, a nikako za vina koja se piju ovde kod nas. Dakle, kad mi se nuđa nekakav kiseliš - ne pijem ga.

Prvo da ti odgovorim na pitanje...od ponuđenog prije ću popit gemišt...

A sad imam pitanje...zar mi kontinentalci imamo samo kiseliše ?!
    Ispričavam se unaprijed ako sam krivo tvoj post protumačio ali ostavlja mi dojam da kod su samo kod vas kvalitetna vina a ostatak države ima kiseliše...

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,578
    Liked
    12323 times

Citat Pravi autor: damfisk Pogledaj Poruke
    Bevanda. Uvijek i svugdje.

Gemištek je možda prihvatljiv samo za kiseliše, a nikako za vina koja se piju ovde kod nas. Dakle, kad mi se nuđa nekakav kiseliš - ne pijem ga.
    Mislim da nisi potpuno u pravu.
    "Gemištek" nikako nije prihvatljiv samo za kiseliše (kiseliš ovdje kod nas znači da je vino loše) jer je ovdje kod nas "na kontinentu" nekako uobičajeno piti gemište (vino+mineralna voda) s bilo kakvim vinom bilo ono dobro ili loše.

Vrhunska vina se svugdje uglavnom isključivo piju čista, a to znači bez dodatka mineralne(gemišt) ili obične vode (bevanda ako sam u pravu) tako da onda vi pijete jednake kiseliše kao i mi samo sa drugačijom vodom.

Citat Pravi autor: sahasa
    A sad imam pitanje...zar mi kontinentalci imamo samo kiseliše ?!
    Ispričavam se unaprijed ako sam krivo tvoj post protumačio ali ostavlja mi dojam da kod su samo kod vas kvalitetna vina a ostatak države ima kiseliše...
    Potpisujem, i mene to zanima.

Npr. ja proizvodim svoje vino koje je čak bilo na par natjecanja i redovito bilo visoko plasirano i svi koji su ga pili ga hvale tako da sigurno nije "kiseliš", još k tome zagorski kiseliš jer nebi vjerovao proizvodi se u Hrvatskom zagorju a dobro je, a ja ga najviše pijem u gemištima.

A gdje su još tu i vrhunska vina iz Zlatne doline (Požega) i ostatka Slavonije i drugog dijela kontinentalne Hrvatske koje se također u većoj mjeri piju u obliku gemišta?

Tako da mislim da si pobrkao nešto (ili je opet stvar u različitom riječniku ), gemišt ne znači automatski loše vino, mislim da je ovdje više stvar u navici, s kakvom se vodom koje vino pije

Ograđujem se jedino od ovog gore napisanog i ispričavam ako sam tvoj post krivo shvatio, ako ti kiselišom zoveš malo kiselija vina (a velika je razlika između kiselog i lošeg vina) i ako ti takav okus ne paše
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

mamita Avatar od korisnika teica
    Datum registracije
    14-08-06
    Starost
    35
    Poruka
    9,205
    Liked
    386 times

ja pijem solo bijelo vino... ali ako već moram birati između bevande i gemišta onda radije gemišt...
    Da je šutnja snaga, a govorenje slabost, vidi se po tome što starci i djeca vole pričati.
    Ivo Andrić

R.I.P. Clan
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,447
    Liked
    796 times

ne bježim ni od jednog ni od drugog,ali ipak za nijansu mi je draža bevandica...ali ako je moguće,izbjegavam miješanje s bilo čime

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Kako su svi odmah skočili u obranu enološkog digniteta kontinentalne Hrvatske!!!

Dajte ljudi olabavite malo Nije svaka moja rečenica zakamuflirani pokušaj zlog Dalmoša da ocrni ljepotu vašeg kraja.

Kad sam rekao "kiseliš" mislio sam na kiselija vina - dakle vina koja u svom sastavu imaju višu razinu kiseline. To ne znači da su ta vina loša ili inferiorna, nego samo da su kiselija.

Za moj ukus, mineralna (gazirana) voda ublaži tu kiselost. Ja osobno ne volim izraženu kiselost u vinima. To je vjerovatno stvar navike, jer ovdašnja vina nemaju izraženu kiselost.

Ponavljam - to ne znači da su ovde kod mene vina bolja niti da su gore kod vas vina lošija.

Loše vino je loše vino, a dobro vino je dobro vino, bez obzira gdje je napravljeno i tko ga je radio.

Eto. Je li sad malo jasnije? Ili je možda u mojim riječima opet skrivena neka uvreda zlobnog Dalmoša?

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,578
    Liked
    12323 times

"Zlobni " dalmoš

Ne mislim ja di si zloban , i mislio sam si da ti kiselišom nazivaš kiselija vina , zato sam ti i rekao da je "kiseliš" kod nas pojam za loše vino pa je tvoj post ispao kao uvreda za sva druga vina osim dalmatinskih

Citat Pravi autor: damfisk
    Za moj ukus, mineralna (gazirana) voda ublaži tu kiselost. Ja osobno ne volim izraženu kiselost u vinima. To je vjerovatno stvar navike, jer ovdašnja vina nemaju izraženu kiselost.
    Ovo je potpuno točno i s tim se slažem

Ja mogu piti sva vina, i kiselija kontinentalna i ova vaša manje kisela, bitno da se pije
    Zadnji Uredio Joks : 26-10-06 u 23:39
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

Hard Sports Avatar od korisnika Pretorian
    Datum registracije
    20-02-04
    Poruka
    15,993
    Liked
    749 times

meni je dobar plavac, neka žlahtina

i pazinska malvazija za po doma

Mad
    Mad je offline
    prof. Foruma Avatar od korisnika Mad
    Datum registracije
    19-11-05
    Starost
    34
    Poruka
    1,229
    Liked
    0 times

ako moram birat onda gemist...

volim ja i bevandu popit, al gemist je zakon, finiji je
    ** broos before whores... **

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Citat Pravi autor: Kristijan Pogledaj Poruke
    meni je dobar plavac, neka žlahtina

i pazinska malvazija za po doma
    Pa jel' ti dobar plavac ili žlahtina?

I šta to znači "za po doma"? Šta, gađaš se vinom po kući?

Gazim kupus, povoljno Avatar od korisnika fuzija
    Datum registracije
    02-01-06
    Starost
    34
    Poruka
    2,942
    Liked
    8 times

prije bi gemist ili cisto... pogotovo ako imam para pa kupim malvaziju a ne feštu
    Pojest', popit', pojebst' i na kraju se potuć'

Kad popijem litru-dve, litru-dve,
    lijepe su mi žene sve, žene sve

Lajkaj nas na Facebooku