Stranica 37 od 41 PrvoPrvo ... 2732333435363738394041 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 361 do 370 od 408
Like Tree18Likes

Čokolada - taj slatki grijeh

Raspravljate o temi Čokolada - taj slatki grijeh u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; upravo papam ovo i bas mi je finooo...

Najveći car foruma Avatar od korisnika shelby-eleanor
    Datum registracije
    07-03-07
    Poruka
    6,802
    Liked
    15 times

Re: Čokolada - taj slatki grijeh

upravo papam ovo i bas mi je finooo

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,192
    Liked
    15624 times

mljac

Najveći car foruma Avatar od korisnika shelby-eleanor
    Datum registracije
    07-03-07
    Poruka
    6,802
    Liked
    15 times

kupila sam u DM-u bijelu cokoladu s malinom.. nekakvog je zanimljivog kiselo-slatkog okusa.. bilo ju je fora probati al ju ne bih kupila opet
    Dodane Slike Dodane Slike

Regularni forumaš Avatar od korisnika saherica
    Datum registracije
    18-06-09
    Poruka
    356
    Liked
    39 times

Ljubav je kao da pijete
    vrelu čokoladu prije
    nego što se ohladi. Prvo
    iznenadi, a potom grije
    dugo vremena...

Život je kao vožnja biciklom, treba neprestano ići naprijed, bez zaustavljanja,
    da se ne izgubi ravnoteža (Albert Einstein).

Akademik Avatar od korisnika waitaminute
    Datum registracije
    19-02-08
    Poruka
    3,833
    Liked
    22 times

Samo zaborav cini kraj,nikad vrijeme ili kilometri,jer pokušavati nekoga na silu zaboraviti,znaci samo ga još više voljeti!

30215 Avatar od korisnika pharaoh
    Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    14
    Poruka
    7,921
    Liked
    227 times

Kraš Choco bar, Zagreb, Rijeka, Opatija, Banja Luka

sad idem po salvetu da obrišem sve što sam zaslinio
    opet mi se ide u Provansu, nisam bio, nego mi se i prije išlo.

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,192
    Liked
    15624 times

30215 Avatar od korisnika pharaoh
    Datum registracije
    10-06-05
    Starost
    14
    Poruka
    7,921
    Liked
    227 times

prokleta je amerika

HERSHEY'S Chocolate: Home

ima puno dobrih recepata...
    opet mi se ide u Provansu, nisam bio, nego mi se i prije išlo.

V.I.P. Član
    Datum registracije
    27-02-07
    Poruka
    10,018
    Liked
    869 times

ÄŚokolada - superhrana koja lijeÄŤi! – Ordinacija.hr

Čokolada za zdravije srce

Čokolada smiruje kašalj

Čokolada u trudnoći za sretniju djecu

Čokolada štiti od dijabetesa

ÄŚOKOLADA JE (IPAK) ZDRAVA!

Zasad je isto tako utvrđeno da su flavonoidi dobri za srce i brojna istraživanja ukazuju upravo na takav zaključak. Međutim, čini se da u procesu proizvodnje flavonoidi jedino nisu potpuno uništeni u crnoj čokoladi. Male količine crne čokolade nisu škodljive ni osobama koje su na niskokaloričnoj ishrani.
    Osim toga, riječ je o poslastici koja ima zdravstveno preporučljive sastojke. Dodatno, smatra se da dnevna doza od 31 miligrama flavonoida, kojima je kakaovac jako bogat, može osobu pomladiti za 3,2 godine. Dakle, crna, ali ne i bijela čokolada, može pridonijeti smanjenju krvnog tlaka i povećati sposobnost organizma da preradi šećer iz hrane.
    Do istog je zaključka dovelo i jedno manje istraživanje provedeno na talijanskom sveučilištu L’Aquila. Znanstvenici su promatrali 15 zdravih osoba koje su dva tjedna jele po 100 grama tamne čokolade i utvrdili da im se smanjio krvni tlak te da su postali osjetljiviji na inzulin, koji je važan faktor za probavu šećera. I dok je crna čokolada imala takav učinak, za konzumiranje jednake količine bijele čokolade u istom vremenskom razdoblju utvrđeno je da nije bilo nikakvog utjecaja na visinu krvnog tlaka, kao ni na osjetljivost na inzulin.

Mogućnost da crna čokolada ima dobar utjecaj na zdravlje pokazala su i druga istraživanja. Njima se potvrdilo da ta vrsta čokolade ima veliku razinu antioksidansa flavonoida. Flavonoidi prema tim istraživanjima mogu pomoći da srce ostane zdravo, cirkulacija dobra, ali i smanjiti zgrušavanje krvi koje može dovesti do srčanog ili moždanog udara. Dr. Claudio Ferri i njegovi suradnici objasnili su da flavonoidi pomažu tijelu na način da neutraliziraju potencijalno štetne tvari, slobodne radikale. Slobodni su radikali normalni nusproizvod metabolizma, ali mogu naštetiti stanicama. No, unatoč očitim dobrim učincima crne čokolade, Ferri je zamolio za oprez pri tumačenju rezultata istraživanja. Istina je, naime, da crna čokolada sadrži antioksidanse, ali i veliku količinu masnoće i kalorija.

V.I.P. Član
    Datum registracije
    27-02-07
    Poruka
    10,018
    Liked
    869 times

http://www.dobrevijesti.info/index.p...sti&Itemid=195

Ove će godine program biti bogatiji nego ikad do sada, a Grad Opatija i TZ Grada Opatija, kao organizatori, najavljuju puno noviteta i ekskluzivnih ponuda. Kako je to već uobičajeno, u ovu su se manifestaciju uključili opatijski hotelijeri, koji će prirediti, ali ugostiti brojne programe. Tako u manifestaciji već tradicionalno sudjeluju hoteli Grand Hotel Adriatic, Mozart, Imperial, Milenij, 4 opatijska cvijeta i Bristol, restaurant Le Mandrać, a posebna novost je i ''Čokoladna šetnica Slatina'' gdje će po prvi put svoje čokoladno umijeće opatijskim gostima predstaviti Favory catering i tvrtka Mille Artis iz Labina.

Lajkaj nas na Facebooku