Stranica 4 od 4 PrvoPrvo 1234
Pokazujem rezultate 31 do 40 od 40

hrvatska kulinarska scena

Raspravljate o temi hrvatska kulinarska scena u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,256
    Liked
    26407 times

Re: hrvatska kulinarska scena

Citat Pravi autor: Oggy Pogledaj Poruke
    A sta konobe ne bi trebale biti strogo određene ribljom ponudom?
    Nisam sigurna, možda ti samo tako zamišljaš konobu. Al ima naša Dalmacija ponuditi i druge stvari osim ribice.

A što se Špičeka tiče, mislim da je cilj baš i bio u tome da klopa bude poput domaće na malo sofisticiraniji način. Vidiš, baš sam mislila otići, a sad ću razmislit o tome.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    39
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

Citat Pravi autor: tendre poison Pogledaj Poruke
    Nisam sigurna, možda ti samo tako zamišljaš konobu. Al ima naša Dalmacija ponuditi i druge stvari osim ribice.
    A vjerojatno moja neka brija u glavi da su konobe uvijek riblje. Čini mi se ok ponuda. Vec vidim sebe u skoroj posjeti
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,256
    Liked
    26407 times

Citat Pravi autor: Oggy Pogledaj Poruke
    A vjerojatno moja neka brija u glavi da su konobe uvijek riblje. Čini mi se ok ponuda. Vec vidim sebe u skoroj posjeti
    I ja ću, nadam se skoro opet tamo na nešto konkretnije. Ovi žablji bataci s pršutom mi se čini zanimljivi, ali nikad nisam kušala žabe, pa ne znam...

— Charles Bukowski

Regularni forumas Avatar od korisnika Balrog!
    Datum registracije
    20-10-08
    Poruka
    247
    Liked
    0 times

... zabe...svi kazu da je fino al ja nezz zas bas ih i nebi ptobo...veliki sam ljubitelj ribe...i nema niceg boljeg od ribe ili domacih mlinci i purice

Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,256
    Liked
    26407 times

Citat Pravi autor: Balrog! Pogledaj Poruke
    ... zabe...svi kazu da je fino al ja nezz zas bas ih i nebi ptobo...veliki sam ljubitelj ribe...i nema niceg boljeg od ribe ili domacih mlinci i purice
    Ma dobre su te naše žabe, obične su. Moja frendica je u SAD-u dobila krak veličine purećeg batka i sa smeđim velikim pjegama :bljuv

— Charles Bukowski

Starter Avatar od korisnika MASTER CHEF
    Datum registracije
    03-10-08
    Poruka
    44
    Liked
    0 times

Didov san?Mrak,korektan menu,a Špiček je zamislio svoj lokal kao domaču kuhinju,tome je uvijek težio,sam bi češče trebao kartu mjenjat.Ja znam mjenjat kartu;bar sam znao svaka dva mjeseca uvodit nekaj novoga,s tim da ostavim i ovo staro.I također sam uvijek težio domačoj kuhinji s nekim modernim pristupom.Malo fusion sa frncuskom i tak.
    i na kraju,jedna žlica vegete!

Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,256
    Liked
    26407 times

Citat Pravi autor: MASTER CHEF Pogledaj Poruke
    Didov san?Mrak,korektan menu,a Špiček je zamislio svoj lokal kao domaču kuhinju,tome je uvijek težio,sam bi češče trebao kartu mjenjat.Ja znam mjenjat kartu;bar sam znao svaka dva mjeseca uvodit nekaj novoga,s tim da ostavim i ovo staro.I također sam uvijek težio domačoj kuhinji s nekim modernim pristupom.Malo fusion sa frncuskom i tak.
    A gdje se tvoje delicije mogu kušati?

— Charles Bukowski

Starter Avatar od korisnika MASTER CHEF
    Datum registracije
    03-10-08
    Poruka
    44
    Liked
    0 times

Ja trenutno ne radim,zadnje sam bio u sheratonu,pa sam trebal u antunović,od čega sam odustal,a sad se nude neke opcije-šef kuhinje u jednom cateringu,te glavni kuhar u jednom novom hotelu,i to će bit to vjerovatno.A delicije,pogledaj na netu stranicu od bistro-a gigi,jelovnik,tam su večinom moja jela na karti.Ak budeš se odlučila za to svakako se javi.
    i na kraju,jedna žlica vegete!

Regularni forumas
    Datum registracije
    18-03-08
    Poruka
    84
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: MASTER CHEF Pogledaj Poruke
    .A delicije,pogledaj na netu stranicu od bistro-a gigi,jelovnik,tam su večinom moja jela na karti..
    Ja sam malo pogledao i našao u jeloniku nekoliko zgodnih ''gablec jela'' (do 40kn)
    primjerice:
    1. JASTUČIĆI “GIGI” (punjeni špinatom i sv. sirom u umaku od rajčice zapečeno u krušnoj peći)
    2. TJESTENINA TOSCANA (svježa rajčica,gljive)
    3. POHANI OSLIĆ SA GRAH SALATOM (izbabrao sam to radi grah salate) Šteta što nema pržena srdela+ grah salata
    4.CAPREZE SALATA (mozzarella, rajčica, začini, maslinovo ulje)
    5.SLATKO-KISELI RIŽOTO SA PILETINOM (45kn)
    6. ZELENI REZANCI SA TARTUFIMA (45kn)

Šteta što nisam pronašao niti jedno zanimljivo mesno jelo (osim ako pljeskavica nije izuzetna) do 40 kn te da nema veći izbor rižota. Mislim da se dobar rižoto od liganja da spraviti unutar 40kn. a tu su jos teleći rižoto, rižoto od školjaka (dagnje npr).
    Također je nedopustivo da nema najobičnije pašta šute.

prof. Foruma Avatar od korisnika zaneti.m
    Datum registracije
    15-10-08
    Poruka
    1,277
    Liked
    79 times

Volim mlince sa ćurkom, ako je to hrvatsko jelo. Za ova druga jela baš nešto i neznam.
    Ljubavnica je ultra mega ribetina koju nekim čudom muškarci nikad ne biraju za ženu. Žena im je u većini slučajeva čista suprotnost, pa onda šta će moraju da nadoknade.

Stranica 4 od 4 PrvoPrvo 1234

Lajkaj nas na Facebooku