Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 37

Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Raspravljate o temi Koliko je zapravo zdravo mlijeko? u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Ne, nisam vegan, ali nikad se ne zna... razlog zbog čega sam malo intenzivnije počela razmišljati o tome koliko je zapravo mlijeko "zdravo" je taj što sam ga odmalena konzumirala u većim količinama a u posljednje vrijeme mi jako teško "sjeda na želudac", a i baka mi je nedavno otkrila da je alergična na mlijeko...

Zarez 132

Mliječni lobi

Kravlje mlijeko je idealna hrana za telad. Majka priroda zato ga je i uredila da ga imaju krave, a za male bebe je majčino mlijeko idealna hrana. Kravlje mlijeko ima potpuno drukčiji sastav osnovnih hranjivih sastojaka u odnosu na majčino mlijeko te kod malih beba može doći do problema s probavom, alergije, pada imuniteta, a istraživanja pokazuju da je i 85 posto slučajeva pojave astme u ranoj dobi povezano s mliječnim proizvodima. Sljedeći golem problem jest što mlijeko – bolje reći bijela tekućina pod nazivom kravlje mlijeko – koje danas kupujete više ne sliči na kravlje mlijeko jer ima u sebi hormone, antibiotike i sintetske dodatke koji u našem organizmu postaju poput tempiranih bombi. Mnogi ističu da je konzumiranje mliječnih proizvoda koji sadrže hormone jedan od uzroka pojave sve ranijeg puberteta u djevojčica. Mi smo jedini odrasli sisavci koji konzumiraju mlijeko drugih životinja a, naravno, ne treba zaboraviti da je mliječni lobi jedan od najjačih u svijetu, pa prava istina teško dolazi na vidjelo te većina ljudi živi u uvjerenju kako su mlijeko i mliječni proizvodi savršena hrana za nas, a da ne govorimo o znanosti koja je u tom pravcu potkupljiva.
    Boldala sam onaj dio o kojem bi se dalo razmislit..

V.I.P. Član Avatar od korisnika Servant
    Datum registracije
    05-11-05
    Poruka
    6,158
    Liked
    458 times

Re: Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Ma jebeš zdravlje, kažem ja...

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

Koliko znam odraslom čovjeku mlijeko uopće nije potrebno.
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Misliš kravlje mlijeko...

Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

Mislim mlijeko, nakon što dostignemo određenu dob iz njega više ne trebamo ništa. Dakle pili ili ne pili nećemo biti ništa zdraviji.

Moguće da sam u krivu ali to sam čuo od jednog doktora a čini mi se i pročitao negdje.

Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

Evo našao sam članak o tome, dosta zanimljivo

ISTINA O MLIJEKU

KOME JE MLIJEKO NAMIJENJENO?

Svrha mlijeka jest da hrani mladunčad vrste. Prirodno, u početnoj životnoj fazi, svi se sisavci hrane mlijekom majke, ali nakon nekog vremena mliječna prehrana prestaje.

Čovjek je jedina vrsta koja pije mlijeko u odrasloj dobi!

Životinjama nije prirodno da piju mlijeko u odrasloj dobi kao što im nije prirodno ni da piju mlijeko neke druge vrste, a ujedno je to i prilično teško za izvesti - primjerice da mačka siše kravu, odnosno zar možete zamisliti sebe kako čučite ispod krave i sišete je?

Čovjek je jedina vrsta koja pije mlijeko druge vrste.

Kemijski je sastav kravljeg mlijeka drukčiji od ljudskog. Kravlje mlijeko sadrži kazein, koji je za ljudski organizam teško probavljiv te stvara tromost organizma. Osim toga, nusproizvodi mlijeka ostavljaju u tijelu puno otrovnih tvari koje su vrlo kisele.
    Problem kod probave mlijeka, jest stvaranje sluzi u organizmu. Ona prekriva membrane što dovodi do sporog prodiranja ostale hrane te se vitalna energija rasipa. Mlijeko, zbog neodgovarajućeg omjera kalcija i fosfora, ispire kalcij iz kostiju. Istraživanja su pokazala da osobe koje piju puno mlijeka i mliječnih proizvoda češće pate od bolesti srca, artritisa, alergija, astme i migrene.
    Kravlje mlijeko očito nije namijenjeno za ljudsku prehranu nego za telad, kao što je i ljudsko mlijeko namijenjeno za ljudsku djecu, pa stoga ne čudi što potiče alergije kod ljudi, a i povezuju ga i sa mnogim drugim zdravstvenim problemima poglavito kad se uzme u obzir da se mlijekom prenose i pesticidi, hormoni i razne infekcije i bolesti krava zbog intenzivnog i nemilosrdnog uzgoja.
    Vegetarijanstvo - Mlijeko

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Pa jel ti čitaš gore, nešto slično piše u prvom postu. I po meni vegetarijanci nisu suviše objektivni kad se priča o namirnicama životinjskog porijekla, jer oni misle na dobrobit životinja, a ja sam temu pokrenula iz drugih razloga.

Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

Pročitao sam, vidim da je slično. I znam da nisu objektivni ali kažem da koliko znam odraslom čovjeku mlijeko nije potrebno a tu je objašnjeno i zašto ti teško "sjeda" na želudac u zadnje vrijeme pa sam zato stavio taj članak.

A piše i o raznim hormonima koje dodaju.

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Dobro.. hvala na dobroj namjeri :kiselismajl ali vidjela sam taj članak i ranije, i nisam namjerno stavljala ništa s te stranice zbog stvari u članku koje su više fokusirane na zaštitu životinja... iako bi se i o tome dalo raspravljat ali ne u ovom podforumu.

Akademik Avatar od korisnika Skunk
    Datum registracije
    17-06-06
    Poruka
    4,252
    Liked
    1783 times

Iskreno bas i ne pijem puno mlijeka. Jedino sta mi je gust poslije kakvih kolaca popit mlijeko.
    Ali danas sta god da kupis od prehrane upitno je koliko je zdravo od silne kemije sta se koristi a mlijeko nije iznimka u tome.
    Vise volim tvoje noge krive,
    nego gajbu karlovacke pive....

Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku