Stranica 2 od 4 PrvoPrvo 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 37

Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Raspravljate o temi Koliko je zapravo zdravo mlijeko? u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Always attacks Avatar od korisnika TigarZG1
    Datum registracije
    15-07-07
    Starost
    54
    Poruka
    5,313
    Liked
    21 times

Re: Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Ja sam ga dosta konzimirao...ali moram priznati da i meni u zadnje vrijeme teško pada na želudac..a moja stara ga uopće više nesmije konzumirati....

Akademik Avatar od korisnika Snjesko Bijelic
    Datum registracije
    08-05-07
    Starost
    31
    Poruka
    5,560
    Liked
    9 times

Ja obožavam piti mlijeko i piti ću ga uvjek!!A to su gluposti po meni da mlijeko nije zdravo,ima puno vitamina kolko ja znam...a najbolje onda da uopće ne jedemo i ne pijemo ništa do kraja života kad je sve tako nezdravo za naše zdravlje pa ćemo živjeti duže
    Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Pa nitko nije rekao niti zabranio tebi da ti piješ mlijeko

Ali ja volim znat šta unosim u sebe, to ne znači da ću prestat...

A to su gluposti po meni da mlijeko nije zdravo, ima puno vitamina kolko ja znam.
    Za neke stvarno vrijedi onaj "Što manje znaš bolje za tebe.."

Akademik Avatar od korisnika vibica
    Datum registracije
    27-05-07
    Starost
    15
    Poruka
    4,851
    Liked
    6 times

ja bas volim mlijeko. i ovako i onako nista danas vise nije zdravo, tako da me jedna stvar vise-manje nece ubiti.
    Syntax Error

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Nije stvar u tome, nego u tome da je uvriježeno mišljenje da je mlijeko zdravo.. pušiš cigarete ali znaš da je to nezdravo, to radiš iz nekog svog užitka, jel tako? A neki ljudi piju mlijeko misleći kako će time dobiti sve potrebne vitamine i šta ti ja znam, a ni ne vole ga. I tjeraju djecu da ga piju iz istog neznanja...

Datum registracije
    27-05-07
    Starost
    15
    Poruka
    4,851
    Liked
    6 times

istina

ne moze nam pomoci, ali mislim da nam ne moze ni nastetiti, ne?

btw. zasto se uvijek negdje spomene da pusim to mi je fascinantno
    Syntax Error

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Ma to za pušenje sam mislila općenito

A upitno je to da nam ne može naštetiti, jesi pročitala ono za alergije? Ali dobro sad i ja malo pretjerujem.. ne mislim da je mlijeko baš toliko nezdravo i glupo ga je uopće i uspoređivat s cigaretama, ali opet stoji ono da odraslom čovjeku mlijeko nije potrebno.. i da vlada "mliječni lobi" hihi

Datum registracije
    27-05-07
    Starost
    15
    Poruka
    4,851
    Liked
    6 times

mlijecni lobi

ja kao mala nisam pila majcino mlijeko, pa sam morala piti ono iz ljekarne, neko posebno kravlje. a nisam na nista (hvala bogu) alergicna. dok, npr. moja sestra je pila majcino, nije voljela kravlje nikada, a alergicna je na orahe, kakao, pelud, itd.

smatram da se to razlikuje od osobe do osobe. nastanak alergija moze uzrokovati mlijeko, ali smatram da u mnogim slucajevima (slucajima ili kako se god to vec deklinira, sklanja ili kaj vec) na alergije utjece vise razlicitih faktora.
    Syntax Error

ice
    ice je offline
    Banned
    Datum registracije
    17-07-06
    Starost
    30
    Poruka
    3,076
    Liked
    9 times

Dugo je, ali je jako korisno za pročitat.

Kravlje mlijeko nije nezdravo. Mlijeko je jedan od rijetkih izvora kalcija i bitan je za rast kostiju i kod "starijih" ljudi za neke regeneracijske procese. Problem je u proizvođačima. Marketing pasteriziranih mliječnih proizvoda je jedna od naj zavaravajućih reklamnih kampaja u postojanju danas. Pasterizirano mlijeko nije zdravi produkt za kojih dosta vjeruje da je. Jadna krava bi dala zdravo mlijeko, ali živi u prljavim kondicijama, hrane je procesuiranim žitom, antibioticima, hormonima, steroidima i pičkama materinama da bi ubrzali njen i povećali njen rast, umjesto da jezdi nepreglednim zelenim pašnjacima. Velikim igračima nije u interesu da vi budete zdravi, nego da sebi napuni džepove. Kad bi on poslao proizvod koji je prirodno uzgojen, proizvod bi se uništio na transportu, pokvario bi se na policama supermarketa, itd, itd... Većina vas je upoznata sa sloganima kao "Milk Does The Body Good."
    Nažalost pasterizirano mlijeko koje sijedi na policama supermarketa ne ispuni svoje obećanje, jer sigurno ne čini dobro tijelu. U adiciji groznim kondicijama života koje je pretrpljeno sa strane krava ( spomenuto prije ), proces pasterizacije i homogenizacije skida mlijeko od bilo kojih prehrambenih koristi. Suprotno od čega vas prehrambena industrija želi uvjeriti, najbolje mlijeko koje možete konzumirati je (svježe) organsko, nekuhano mlijeko koje nije bilo pasterizirano ili homogenizirano. Pasterizacija uključuje grijanje mlijeka da se ubiju bakterije. Nažalost, proces isto ubija enzime potrebne za pravilnu probavu. (Ovo je uzrok problema kojeg je Wamp spomenula). Prehrambeni elementi mlijeka su uništeni tokom ovog procesa.

Kako je izjavljeno na A CAMPAIGN FOR REAL (RAW) MILK! webstranici:

"Pasteurization destroys enzymes, diminishes vitamin content, denatures fragile milk proteins, destroys vitamins C, B12 and B6, kills beneficial bacteria, promotes pathogens and is associated with allergies, increased tooth decay, colic in infants, growth problems in children, osteoporosis, arthritis, heart disease and cancer."

Zvuči lijepo, zar ne?

Slične stvari i sa homogenizacijom, da ne pišem više jer mi se neda. Moj savjet vama je da izbjegavate pasterizirane i homogenizirane mliječne proizvode. Ako nemožete naći organsko nekuhano mlijeko, konzumirajte alternativne izvore kalcija kao tamno zelena, povrća koje se sastoje od lišća i slično.

Da još jednom ponovim: nije problem u kravama, i njihovo mlijeko nije štetno za ljude. Štetno je neznanje. Neznanje kupca koji uzima namirnice iz marketa a da uopće ne pročita etiketu i da vidi od kojih sve svih kemijskih kuraca sastoji.
    Krivite krave, ni krive ni dužne za loše mlijeko.

1. Te krave su živjele u usranim kondicijama (hranilo ih se procesuiranim žitom (koje je vjerojatno bilo posibano pesticidima, herbicidima i tko još zna čime), pumpali su ih hormonima rasti, steroidima, hranili ih antibioticima i tako dalje...

2. Kad su već napravili veliku mesnatu kravu, i izmuzli zagađeno mlijeko iz te umjetne krave, onda su se igrali malo procesima pasterizacije i homogenizacije da kad transportiraju mlijeko do supermarketa, ne propadne i da se ne pokvari.

Eto toliko, da neki mudraci koji govore da kravlje mlijeko nije zdravo samo zato što je kravlje saznaju malo više.

Imajte na umu da se ovakva sranja ne događaju samo mlijeko. Imate ovakvo meso, voće, povrće, 99% svih onih sokova (gaziranih ili ne) sadrže kemikalije (npr. umjetna sladila (aspartame), bojila, pojačivače okusa).
    Proračunato da je 2.5 milijuna ljudi u Hrv debelo, ne ono malo prekomjerne težine, nego debelo. Naime, to poslije košta državu, jer se pun kurac love godišnje (neznam točno koliko, ali cifra je velika) potroši na liječenje pacijenata koju su oboljeli od bolesti od kojih je uzrok deblijna, kao dijabetes II. Isto tako, rak je učestaa pojava. Milijuni se troše na magičnu pilulu koja će izliječiti rak, dok nitko ne želi naučiti što je zapravo uzrok tih bolesti. Odgovor se može naći u supermarketima.

Čitajte etikete na proizvodima, podržavajte lokalne organske farmere...
    Zadnji Uredio ice : 25-08-07 u 16:10

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Pa upravo to Ice, bravo, odličan post

That was my point...

Lajkaj nas na Facebooku