Stranica 3 od 4 PrvoPrvo 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 37

Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Raspravljate o temi Koliko je zapravo zdravo mlijeko? u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; wow ice ovo se zove dobar post...

Akademik Avatar od korisnika vibica
    Datum registracije
    27-05-07
    Starost
    15
    Poruka
    4,851
    Liked
    6 times

Re: Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

wow ice

ovo se zove dobar post
    Syntax Error

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Nefertiti
    Datum registracije
    18-02-07
    Starost
    35
    Poruka
    2,757
    Liked
    30 times

Ma meni je mlijeko tak i tak fuuuuuj
    I only know how to do things 3 ways:
    -the WRONG way
    -the RIGHT way
    -and MY way, which is really the WRONG way, only faster!

Akademik Avatar od korisnika vibica
    Datum registracije
    27-05-07
    Starost
    15
    Poruka
    4,851
    Liked
    6 times

ja ga bas suprotno obozavam. pogotovo hladno, pa malo kras expres-a/nesquick-a stavim nutra.
    Syntax Error

Always attacks Avatar od korisnika TigarZG1
    Datum registracije
    15-07-07
    Starost
    54
    Poruka
    5,313
    Liked
    21 times

Citat Pravi autor: spasoje Pogledaj Poruke
    Ja obožavam piti mlijeko i piti ću ga uvjek!!A to su gluposti po meni da mlijeko nije zdravo,ima puno vitamina kolko ja znam...a najbolje onda da uopće ne jedemo i ne pijemo ništa do kraja života kad je sve tako nezdravo za naše zdravlje pa ćemo živjeti duže
    Nemoj ishitreno nešto govoriti...što još neznaš kako će biti....vidiš ti si još mlad ...havla bogu daleko još od bilo kakvih bolesti....Ja sam oduvijek obožavao piti mlijeko .....pa čak i sada to radim unatoč smetnjama.....naime...svremenom čovjeku se pojave određene smetnje u organizmu(ja sam mislio da meni neće nikada)....zadnjih godinu dvije pojavile su mi se želučane smetnje a i sa žući....i kad koristim mlijeko imam tolike probleme da to nemogu ni opisati...no ipak ga pijem...moja mama isto...s tim da ona više nesmije ni malo...iako ga obožava.....ima nešto u njegovom sastavu(neznam šta,nekužim se)....što organizmu može jako smetati ako su nastupile određene smetnje(bolesti)....naravno to ne znači da je mlijeko nezdravo nego da može kod bolesti smetati....kao i neke druge stvari koje mi sada smetaju pri konzumiranju a prije nisu......zato kad pročitam tvoju zadnju rečenicu...isto..

Starter
    Datum registracije
    04-03-06
    Poruka
    69
    Liked
    2 times

uživajte dokle ide... ako vam je mlijeko ukusno pijte ga... o zdravlju ne treba misliti jer se razmišljanjem o zdravlju pobuđuje stres koji je onda gori od tog mlijeka

a da mlijeko nije zdravo to je totalni apsurd... iako su firme koje proizvode mlijeko visoko komercijalizirane ipak se morate sjetiti da su ljudi i prije tih firmi pili mlijeko

jesti iz prirode... tko može... najbolje je jer je u prirodnoj hrani mnogo više okusa a to što je ujedno i zdravije danas ne znači gotovo ništa jer ništa nije zdravo
    odštrumfaj štrumfastično

Regularni forumas Avatar od korisnika djemba djemba
    Datum registracije
    04-03-07
    Poruka
    229
    Liked
    1 times

ma mliko je dobro samo za makijato ali ne iskljucivo. cuo sam sa bubrezi stradaju skoro gore nego od alc. nemam naviku piti mlijeko jer zasusi usta pa imas neki cudan diskasting filing u ustima. juice frisko ocidjeni je najbolji za ujutro
    De gustibus non est disputandum

prof. Foruma Avatar od korisnika ROBIN
    Datum registracije
    26-05-07
    Poruka
    1,630
    Liked
    0 times

samo mlijeko ne volim nešto..jedino ponekda znam popit iz tetrapaka onako hadno..
    Ono što čovjek voli sa zanosom to ga najposlije ubije.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika Sayrex
    Datum registracije
    23-07-07
    Starost
    27
    Poruka
    547
    Liked
    5 times

nepijem kravlje, sojino mljeko je boljeg okusa i pijem ga već godinama.
    “He may think that we’ve betrayed him, but if he’s waiting even now, how miserable must he be? [...] I can’t help but think that he’s believed in us all this time.“

V.I.P. Član Avatar od korisnika dark_zg
    Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    48
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

Najviše ga koristim za capucino, ali mislim da kao i sve drugo mlijeko danas ima u sebi tvari koje nam mogu podosta smetati (pogotovo za osobe s probavnim smetnjama ). Ali ja ga koristim i dalje ću ga koristiti.

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    06-09-07
    Poruka
    702
    Liked
    6 times

Citat Pravi autor: ice Pogledaj Poruke
    Pasterizacija uključuje grijanje mlijeka da se ubiju bakterije. Nažalost, proces isto ubija enzime potrebne za pravilnu probavu. (Ovo je uzrok problema kojeg je Wamp spomenula). Prehrambeni elementi mlijeka su uništeni tokom ovog procesa.
    Ja sam odrastao na mljeku, domačem toplom kada je baka podojila kravicu direktno meni u šalicu. I ovo mljeko u tetrapaku nije isto kao svježe.
    Ovaj post me podsjetio na dokumentarac što sam nedavno gledao o pravljenju jogurta. I nisam mogao vjerovati kada sam vidio da nakon pasterizacije žena nasipa nešto u mljeko i kaže to su umjetno uzgojene bakterije koje če napraviti jogurt. Pa kak bi to i bilo zdravo kada ono prirodno ubiju i dodaju umjetno.

Lajkaj nas na Facebooku