Stranica 4 od 4 PrvoPrvo 1234
Pokazujem rezultate 31 do 37 od 37

Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Raspravljate o temi Koliko je zapravo zdravo mlijeko? u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Starter Avatar od korisnika sigil47
    Datum registracije
    20-05-08
    Poruka
    14
    Liked
    0 times

Kome treba mlijeko?

Nedavno sam prestao piti mlijeko, koje sam pio svakodnevno od rođenja... Već dulje vrijeme sam opsjednut zdravom prehranom pa proučavam svu hranu koju jedem.
    Tako sam se bacio i na proučavanje mlijeka. Postoji hrpa znanstvenika koji se kunu da odraslom čovjeku nije potrebno mlijeko i da mu može samo naštetiti. Mlijeko sadrži velike količine kravljih hormona koji služe za rast i pravilan razvoj teleta. No ti hormoni čovjeku mogu uzrokovati druge probleme. Debljina, smetnje u probavi, mučnina, alergije, akne samo su neki od njih...
    Otkad sam prestao piti mlijeko osjećam se jedno 20% bolje. Nemam više proljev koji sam do tada imao svako malo, manje me boli trbuh, nestali su mi prištevi s lica i smršavio sam 5 kila i sad sam na idealnoj težini. Meni je "skidanje" s mlijeka pomoglo u zdravstvenom smislu no ne kažem da će isto tako biti i nekome drugom jer svi smo mi različiti. Neki imaju intoleranciju na laktozu ili alergiju pa uopće ne smiju piti mlijeko i mliječne proizvode, a neki ga piju u ogromnim količinama pa im nije ništa. Valjda se to razlikuje od osobe do osobe. No ako razmislite zdravorazumno dolazite do zaključka da ljudima starno nije potrebno mlijeko. Mlijeko služi za prehranu mladog nerazvijenog teleta i stvarno ne vidim nikakav razlog da ga ljudi piju.

Evo par linkova za one koje zanima:

MotherNature.com - Dairy-Free Diet

http://www.notmilk.com/.

http://www.ecomall.com/greenshopping/mmilk

http://www.foxnews.com/story/0,2933,247323,00
    Zadnji Uredio sigil47 : 30-05-08 u 18:51

Neregularni forumaš Avatar od korisnika lena07
    Datum registracije
    25-01-13
    Poruka
    4,158
    Liked
    6623 times

Re: Koliko je zapravo zdravo mlijeko?

Nije nimalo zdravo. Ali ja ga volim piti, jbg naviknu te od malena. Probala sam sa rižinim i sojinim, al nije mi to to.
    Pokušavam ne piti previše.
    Bitch please...

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

ja obozavama mlijeko...mogu ga piti non stop iako ga ne pijem u velikim kolicinama....uz kavu i ponekad da ubijem zedj...hladno mlijeko iz frizidera
    downloading...

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,571
    Liked
    12300 times

nemam naviku baš piti mlijeko al ga potrošim skoro svakodnevno oko pola litre uz cornfleks za doručak
    jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

Neregularni forumaš Avatar od korisnika lena07
    Datum registracije
    25-01-13
    Poruka
    4,158
    Liked
    6623 times

Prema riječima R. Katačić, dr. med., bolesti koje se na neki način dovode u vezu sa upotrebom kravljeg mlijeka i mliječnih proizvoda su slijedeće:

1. nepodnošljivost laktoze (mliječnog šećera) radi nedostatka enzima laktaze (statistički gledano narodi Europe puno manje obolijevaju od ostalih naroda svijeta). Simptomi intolerancije laktoze očituju se kao nadutost i pojačani 'plinovi', bolovi i grčevi u trbuhu, vodenasti proljevi, mučnina i 'krčanje' u trbuhu
    2. povećana sklonost arteriosklerozi i posljedicama - kardiovaskularne i cerebrovaskularne bolesti
    3. povećani rizik za obolijevanjem od pojedinih vrsta raka - posebno se spominju rak prostate, rektuma i dojke
    4. za neke teške neurološke bolesti poput amiotrofične lateralne skleroze smatra se da bi mogle biti povezane s upotrebom mlijeka
    5. alergijske reakcije ne samo na mliječne bjelančevine, nego i na moguća zagađenja unutar mlijeka
    6. zarazne bolesti uzrokovane raznim vrstama bakterija (Salmonella, Yersinia, Campylobacter, Listeria) i virusa i drugih mikroorganizama, kojima mlijeko i mliječni proizvodi mogu ponekad biti zaraženi
    7. 'bolest kravljeg ludila' - Goveđa spongiformna encefalopatija
    8. rezistencija na antibiotike radi učestale izloženosti antibioticima iz kravljeg mlijeka
    9. utjecaj hormona, nataloženih pesticida i ostalog zagađenja
    10. osteoporoza
    11. moguća povezanost raznih vrsta leukemija sa kravljim virusom leukemije, kao i brojna druga stanja.

U djetinjstvu također postoji čitav niz stanja uz koja bismo mogli povezati upotrebu kravljeg mlijeka: alergije, sideropenična anemija i posljedična nešto niža inteligencija, rani početak arteriosklerotičnih promjena na krvnim žilama, juvenilni dijabetes (tip I) - iz tog razloga 'American Academy of Pediatrics' preporučuje da se upotreba kravljeg mlijeka započinje najranije u dobi od 12 mjeseci, akne, reumatoidni artritis, karijes, zarazne bolesti.

Onda nam govore da ga moramo piti zbog kalcija...

Kalcij u biljkama (mg u 100g)

OSUŠENI PERŠIN 1467 ORAH 129
    MAK SJEMENKE 1460 ŠPINAT 126
    SEZAM 783 SUNCOKRETOVE SJEMENKE 116
    SUHA KORA LIMUNA 765 SLANUTAK 110
    OSUŠENI CELER 645 HREN 105
    SUHI ŠIPAK BEZ SJEMENJA 310 MARINIRANE MASLINE 96
    ROGAČ BRAŠNO 279 SUHE MARELICE 82
    TEKSTURIRANA SOJA 270 SUHA LEĆA 79
    INDIJSKI KEŠU ORAH 267 SUHI BOB 74
    OSUŠENI CRVENI LUK 257 SUHE PŠENIČNE KLICE 69
    SVJEŽI ŠIPAK 257 KORABA KORIJEN 68
    BADEM 252 CELER KORIJEN 68
    PERŠIN 245 SALATA GLAVATICA 65
    PINJOLI SUŠENI 233 PORILUK 65
    LJEŠNJAK 226

Za usporedbu: 100 ml kravljeg mlijeka ima nešto manje od 110 mg kalcija.
    Bitch please...

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,183
    Liked
    15612 times

mrzim mlijeko

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika šuša na kvadrat
    Datum registracije