Pokazujem rezultate 1 do 4 od 4

Marinade i umaci za roštilj

Raspravljate o temi Marinade i umaci za roštilj u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Divji cvit Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    14,503
    Liked
    11422 times

Marinade i umaci za roštilj

Kako marinirate meso za roštilj?
    Imate neki poseban recept?
    Koristite li neke umake uz meso?
    Kada se ruše zidovi oko tebe trebaš se diviti lijepom pogledu.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    63
    Poruka
    2,075
    Liked
    13 times

Re: Marinade i umaci za roštilj

SOS OD CRNOG / BELOG LUKA

Sastav: Luk crni 200 gr (Luk beli 30 gr); Brasno 50 gr; Supa 1/2 litra; Sirece; so, dodatak jelima,
    masnoca
    Priprema: Crnu luk iseckati ili samleti. Beli luk istucati. Prziti luk (crni ili beli zavisno od vrste
    sosa koji zelimo spremiti) i brasno dok blago ne porumeni. pa naliti supom i na tihoj vatri kuvati
    do 30 minuta. Sos ne sme biti suvise redak. Zaciniti i dodati sirce po zelji.Da bi se izgubili
    komadici luka gotov sos propasirati.
    Sluziti uz rostilj, fasirane snicle ili cufte.

Uslovno rečeno marinada: (moj način)

Dan pre pečenja meso posolim, dodam vegetu i biber po ukusu.Svako parče blago premažem senfom.Redjam u posudu i svaki sloj prelijem uljem.Posebno dobro za pileća krilca.Može stajati u hladnjaku bez bojazni bar tri dana pa zavisno od žurbe ili na roštilj ili gril tiganj.
    Kobasice za roštilj nikako ne probadati.Pri pečenju koristiti ulje u kom je meso stajalo.
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Divji cvit Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    14,503
    Liked
    11422 times

Ovo sa senfom mi se sviđa
    Kada se ruše zidovi oko tebe trebaš se diviti lijepom pogledu.

Regularni forumas Avatar od korisnika Apokalypso
    Datum registracije
    12-09-09
    Starost
    30
    Poruka
    157
    Liked
    0 times

Kad mariniram meso, sve zavisi i o mesu i kakvu ću marinadu napraviti. Ako mariniram piletinu, normalno je začinim solju, paprom, vegetom i malo crvene paprike (to je najjednostavnija) i naravno zalijem uljem. Nekad znam namazati i senfom i dodati začinskih trava kao npr. peršin, ružmarin lovor...
    Ako mariniram crveno meso onda isto začini sol, papar i vegeta, ali uz dodatak češnjaka i peršina i mariniram u maslinovom ulju pa poslije time premazujem meso dok se peče.

Lajkaj nas na Facebooku