Stranica 2 od 9 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 81

Maslinovo ulje

Raspravljate o temi Maslinovo ulje u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

V.I.P. Član Avatar od korisnika latoa
    Datum registracije
    18-01-08
    Poruka
    2,858
    Liked
    464 times

Re: Maslinovo ulje

Citat Pravi autor: damfisk Pogledaj Poruke
    Koristite li ga u kuhanju? Koliko? Koje? Kako ga nabavljate? Imate li omiljenu marku? Da li vam je bitno kao začin ili pak totalno nebitno u životu? Smatrate li ga neizbježnim sastojkom skoro svakog jela, ili pak nečim što treba izbjegavat?

Baš me zanima...
    Maslinovo ulje koristim u svim jelima kod kojih se ulje stavlja nakon same pripreme kao začin ( sve salate, ribe, razna zelenjava...)
    Ista ta jela bez maslinovog ulja nebi ni jela - jednostavno to nije to.
    Koristim samo domaće ulje, ali da ga ne mogu nabaviti kupovala bi ono od sms-a.
    ... osim u kuhinji, maslinovo ulje je savršeno za njegu kose i kože...
    "Leti ko lisce sto vir ga vije, za let si duso stvorena.
    za zemlju nije, za pokoj nije, cvijet sto nema korijena.
    "

Akademik Neighbour Wars Champion, Pegz Champion, Leaf Bouncer Champion, Breakit 2 Champion, Christmas Bounce Champion, Star Tree Champion, Pang Champion, Tobby: Sling Shot Champion, Easter Bunny Champion, Billiard Frenzy Champion, DownHill Jumps Champion, Halloween Slingo Slots Champion, Bad Boy Champion, Strip Down Champion, Save Santa Champion, Trivial Blitz Champion, Office Love Champion, Spank The Nurse! Champion, Slingo U Pic 3 Champion, Bomby Bomy Champion, Gold Miner Classic Champion, Gorillaz Tiles Champion, Mercury Drops Champion, Movie Star Match-Up Champion, XL Jump Champion, Tetrix Champion, Frog Crossing Champion, XL Jump Champion, Ponx Champion, Trivial Blitz Champion, Rudolphs Revenge Champion, Santa SnowBoards Champion, Fastfood Champion, American Idol: Bounce Back Champion, Night of the zombie kittens Champion, Atomica Champion, Smack-n-Bash Champion, Gold Miner Special Edition Champion, The Egg Catcher Champion, Harvest Day Champion, Mind Your Marbles Champion, Tobby: Crisis Champion, American Idol: Sky Blocks Champion, American Idol: Sky Blocks Champion, Breakit Champion, Counting The Stars Champion, Ricochet Champion, Znax Champion, Sky Blocks Champion, Cosmic Switch Champion, Urban Swat Champion, Rings Champion, Batting Practise Champion, Santa Snowboard Champion Avatar od korisnika Bluebird
    Datum registracije
    03-04-07
    Poruka
    3,977
    Liked
    1179 times

Maslinovo koristim svakodnevno, svježe naravno, nije baš za prženje. Što se tiče marki, uvijek pokušavam nabaviti domaće, mislim da je s Korčule. A kupovno samo talijansko Monini i Bertolli.
    You're an idiot. Play a record.

prof. Foruma Avatar od korisnika opaka
    Datum registracije
    02-06-07
    Poruka
    1,861
    Liked
    7 times

Nezamislivo mi je kuhanje bez maslinovog ulja. Kupujem ga od obitelji koja pravi svoje ulje i koristim ga za pripremu morskih jela, sa tjesteninom, u salate...ma skoro pa cu ga i u desert pocet stavljati
    Inace maslinovo ulje podnosi vece temperature od obicnog tako da je preporucljivo i friganje na njemu. Ima specifican okus pa se kontinentalci trebaju nauciti na njega.
    Ne treba meni zvijezda sa neba, meni samo treba kada se probudim da mi kažeš...dobro jutro moja voljena

Akademik Avatar od korisnika kresola
    Datum registracije
    17-07-07
    Starost
    42
    Poruka
    3,406
    Liked
    3 times

Ne volim ga koristiti za friganje....nije mi drago....

Ali obavezan sastojak moje ishrane, sigurno ga koristim 4-5 puta tjedno...

Sve šta kuvam na mediteranski đir, znači sol, papar, konšerva, bijeli luk, mediteranski začini....to mi ne može proć bez maslinovog ulja....

Mrzim ga koristit kada začinjavam nešto kontinentalno, malo vegete (koliko god nekima ovo čudno bilo, vegeta je fenomenalan začin ako se koristi u manjim količinama) mljevene paprike, soli, senfa (senf mi je super kao začin...ali također malo) tada izostavim papar obavezno....

također kad jedem nešto na med. đir salata je uvijek začinjena maslinovim.....
    Navukao sam se na King Duble...nije reklama svega mi....

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Citat Pravi autor: kresola Pogledaj Poruke
    Sve šta kuvam na mediteranski đir, znači sol, papar, konšerva, bijeli luk, mediteranski začini....to mi ne može proć bez maslinovog ulja....
    Misliš kapula?

hehehehehehe... malo preseravanja, šta ću, moram...

I ja koristim stvarno puno maslinovog ulja, u sve živo ga stavljam... u svaku verduru pod OBAVEZNO!!!

Osim za friganje... iako su neke stvari frigane na maslinovog ulju skroz dobre... riba, recimo... pa čak i neke vrste mesa nisu loše frigane na maslinovom ulju...

Recimo, maslinovo ne koristim kod pašta-fažola, kod sarmi, arambašića i tako tog tipa spize...

Ali inače uvijek i stalno...

P.S. Gof i zubatac nisu za usporedbu. Zubatac je majka... jedino su bolje škarpun (NE škarpina, nego škarpun) i komarča.

Datum registracije
    17-07-07
    Starost
    42
    Poruka
    3,406
    Liked
    3 times

Misliš kapula?
    j***ga, ne bi ljudi razumili....

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

A jebi ga, ovako ja nisam razumio...

Vidiš da sam pogriješio...

bijeli luk = luk (odnosno češnjak)
    crveni luk = kapula

Datum registracije
    17-07-07
    Starost
    42
    Poruka
    3,406
    Liked
    3 times

Pa normalno.....kapula je kapula....to nema veze s ikakvim lukovima....

kolko mi se puta znalo desit po kontinentu da me gledaju širom otvorenih usta kada uzimam u dućanu kapulu, a tek sam prije dvi, tri godine naučio da je to zapravo crveni luk....

živac. Avatar od korisnika mama
    Datum registracije
    04-07-04
    Poruka
    5,746
    Liked
    44 times

Iskreno, meni se ne sviđa miris. Doma ga uopće ne koristimo.
    Možda ga baš večeras u mraku
    čeka njegov komad slave,
    Dodijalo mu marisat' uvijek istu raju, legitimacija mu navrh glave.

Starter Avatar od korisnika aelis
    Datum registracije
    06-03-08
    Starost
    48
    Poruka
    21
    Liked
    0 times

P.S. Gof i zubatac nisu za usporedbu. Zubatac je majka... jedino su bolje škarpun (NE škarpina, nego škarpun) i komarča.
    ja samo velim da je MENI draži gof...ak je tebi bolji zubatac, neka te.

Stranica 2 od 9 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku