Stranica 7 od 9 PrvoPrvo ... 23456789 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 61 do 70 od 88
Like Tree17Likes

Najbolja jela na žaru?

Raspravljate o temi Najbolja jela na žaru? u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,299
    Liked
    26447 times

Re: Najbolja jela na žaru?

Citat Pravi autor: daidza Pogledaj Poruke
    nas dvoje totalno imamo drugačiji ukus

skoro sve meso osim vratine
    Sve je bolje uz malo masnoće, a vratina ima taman onoliko da se zacvrlji i da fini okus mesu.

Citat Pravi autor: daka Pogledaj Poruke
    volim lignje na žaru
    Eh, da, kako li sam samo to zaboravila .

Obožavam lignje na žaru.
    Zadnji Uredio tendre poison : 05-02-13 u 08:49
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

irm
    irm je offline
    V.I.P. Član Avatar od korisnika irm
    Datum registracije
    16-01-08
    Starost
    39
    Poruka
    12,478
    Liked
    1926 times

Meni samo daj mesa.... i to je to...
    "Praviš se finjaka, a više si jaja stukla od dupe nego od tavu..."

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Citat Pravi autor: sroljo Pogledaj Poruke
    ...
    aha, zbog govneta ima smisla nalozit vatru, a zbog peradi ne... postaje zanimljivo
    Ja to nisam rekao, već je to tvoj zaključak.

tvoje misljenje, ne sporim pravo da ga imas...

ovo je moje misljenje, na koje takoder u demokratskoj drzavi imam pravo...

ovo je tvoja reakcija na moje misljenje i smatram ju neukusnom...
    Ne, to je moja reakcija na jelo o kojem si ti iznio mišljenje. A moja je reakcija takva jer predmetno jelo smatram neukusnim.

Ima jedan vic koji bi ovo najbolje opisao:
    Pita Ivica baku koja je najbolja stvar na svijetu.
    Ona odgovara: k...c sinko.
    A Ivica na to: ali deda kaze da je p..ka.
    Baka: sta on zna kad nije k..ca probo.

Tako stoji i tvoja tvrdnja da je saran na rasljama , jer ga vjerojatno nisi nikad imao prilike jesti. Mozda se nekom ne svida morska riba na gradelama, ali to ipak nije razlog da ju opise na takav nacin.
    Istinabog, šarana na rašljama nisam probao, ali jesam pečenog na druge načine (između ostalog i - nećeš vjerovat - upravo na gradelama), pa nekako sumnjam da su baš rašlje onaj detalj koji bi u tolikoj mjeri poboljšao ukus šarana da bi promijenio moje mišljenje o šaranu kao takvom, i riječnoj ribi u globalu.

Kao šta si sam rekao, moje mišljenje na koje ja imam pravo, kao šta ti imaš pravo na svoje mišljenje, i ne vidim razloga da se bilo tko ljuti zbog toga.

Uostalom, kada vec usporedujemo sarana na rasljama i morsku ribu na gradelama, moram se kao šokac domestica vulgaris dotaknuti i opcenitog odnosa mediteranske i kontinentalne kuhinje i fame koja se veze uz mediteransku.
    Nikakva se "fama" ne veže u mediteransku kuhinju. Sve ono šta se o mediteranskoj kuhinji govori je istina, a ne "fama".

P.S. Pod uvjetom da ja pravilno shvaćam pojam "fama", odn. pod uvjetom da ga ti i ja koristimo u istom značenju.

Jer, osim vec navedene usporedbe, usporedbe brodeta i ribljeg perkelta, prsuta i sunke, su nezahvalne. Netko nesto vise voli, ali tesko da je drugo neukusno.
    Točno. Uz dopunu - naravno da nešto nekome može bit neukusno. Meni je, primjerice, fiš-paprikaš neukusan. Tebi bi neukusno bilo nešto drugo... :neznam

Degustibus...

I jedna bitna stvar za kraj, u Baranju se dolazi zbog dobrog jela, tako da tvoja reakcija na sarana bas i nije utemeljena...

U Baranji nikad nisam bio, ali poznajem neke ljude koji su tamo dolazili, i niti jedan od njih nije u Baranju išao zbog dobrog jela. E sad... dopuštam mogućnost da su to bili jedini ljudi koji u Baranju nisu išli zbog dobro jela, ali eto...

čovjeku srodan Avatar od korisnika sroljo
    Datum registracije
    13-09-06
    Poruka
    1,047
    Liked
    777 times

Citat Pravi autor: damfisk Pogledaj Poruke
    Istinabog, šarana na rašljama nisam probao, ali jesam pečenog na druge načine (između ostalog i - nećeš vjerovat - upravo na gradelama), pa nekako sumnjam da su baš rašlje onaj detalj koji bi u tolikoj mjeri poboljšao ukus šarana da bi promijenio moje mišljenje o šaranu kao takvom, i riječnoj ribi u globalu.
    Znaci, sud o kvaliteti sarana na rasljama donosis na osnovu pretpostavke i prosudujes da je . Zivjele predrasude!

Citat Pravi autor: damfisk Pogledaj Poruke
    U Baranji nikad nisam bio, ali poznajem neke ljude koji su tamo dolazili, i niti jedan od njih nije u Baranju išao zbog dobrog jela.
    Kaze Mujo Hasi: E, sto je dobro je..vat!
    Haso: Kak znas?
    Mujo: Reko mi jedan sto je gledo.

Tako da i ja mogu reci da ih znam vise od nekoliko koji na more nisu isli zbog dobrog jela. I ne mislim na tome bazirati svoje misljenje i reci da se tamo dobro ne jede. Dobro se jede ako masno platis, ali ipak preferiram jela iz podneblja iz koga dolazim.

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Znaci, sud o kvaliteti sarana na rasljama donosis na osnovu pretpostavke i prosudujes da je . Zivjele predrasude!

Ne, to nisu predrasude već informiran i utemeljen stav.

O predrasudama bi se moglo govorit u slučaju da ja baš nikad nisam jeo šarana, bez obzira na pripremu.

Kao šta rekoh, probao sam šarana spremljenog na više načina (iako ne na rašljama) pa mi je teško vjerovati da će činjenica da je šaran pečen na rašljama u tolikoj mjeri promijenit ukus šarana da bi mi se svidio.

Baš kao šta činjenica da je, primjerice, krmetina spremljena na gradele neće toliko unaprijedit okus krmetine da bi mi ona postala omiljeno meso.

Kaze Mujo Hasi: E, sto je dobro je..vat!
    Haso: Kak znas?
    Mujo: Reko mi jedan sto je gledo.

Tako da i ja mogu reci da ih znam vise od nekoliko koji na more nisu isli zbog dobrog jela. I ne mislim na tome bazirati svoje misljenje i reci da se tamo dobro ne jede. Dobro se jede ako masno platis, ali ipak preferiram jela iz podneblja iz koga dolazim.

Promakla ti je jedna bitna činjenica - naime, ja nikad i nigdje nisam iznio tvrdnju da se u Dalmaciju ide zbog dobrog jela.

S druge strane, upravo si ti iznio tvrdnju da se u Baranju ide zbog dobrog jela. Prema tome, tvoja gornja doskočica sa Mujom & Hasom je puno prikladnija kao protuargument tvojoj tvrdnji, a ne mojoj replici.

A tebi nitko ne brani preferirat jela koja god ti želiš preferirat. Nitko ti to pravo ne uskraćuje.

Ali, jednako tako, nitko meni ne može uskratit pravo da sumnjam u tvrdnje kako se negdje dobro jede. Zar ne?

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,182
    Liked
    15610 times

ja ne mogu zamislit da jedem hranu samo iz svog podneblja

pa koja bi to monotonija bila..za mene velikog gurmana to je pihhh
    Joks and fat_boy_slim like this.

čovjeku srodan Avatar od korisnika sroljo
    Datum registracije
    13-09-06
    Poruka
    1,047
    Liked
    777 times

nita ja ne jedem iskljucivo jela iz svog podneblja, samo ih preferiram...

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Ne jedem ni ja hranu samo sa svog podneblja. A vjerujem da ni sroljo nije namjeravao reć da jede samo hranu sa svog podneblja.

Mislim da je on samo želio reć da mu se najviše sviđa hrana sa njegovog podneblja. Ali osnovano se može pretpostavit da jede i hranu sa nekih drugih poneblja (ili podnebalja )

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,182
    Liked
    15610 times

neznam ko što misli..mislim sad znam

al samo samo sam htjela reć da ja volim iz svakog podneblja po nešto,jedino nisam upoznata s japancima i kinezima..al bit će valjda i to

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Pa štajaznam, u biti, nekako mi je važnije kakvi su sastojci i na koji način je jelo spremljeno, a ne iz kojeg podneblja potječe...

Iako - iz meni sasvim nepoznatih razloga - kad saznam da je jelo iz pugerije, nekako mi se ne sviđa

Stranica 7 od 9 PrvoPrvo ... 23456789 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. jel perete ruke svaki put prije jela i poslje obavljanja velike ili male nužde
    By neukrotiva_031 in forum Upoznavanje i Druženje
    Odgovora: 87
    Zadnja poruka: 05-02-18, 08:20
  2. Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 12-12-12, 12:07
  3. Vita jela, zelen bor, da vidimo tko se nakitio
    By daidza in forum Upoznavanje i Druženje
    Odgovora: 10
    Zadnja poruka: 28-12-09, 13:14
  4. Jela od bilja
    By anastasia in forum Gastronomija
    Odgovora: 12