Stranica 1 od 10 123456 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 98

najgore jelo

Raspravljate o temi najgore jelo u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

najgore jelo

OK, vjerujem da svatko od vas može odmah ko' iz puške odrecitirat svoje najomiljenije jelo ili jela.

Ali, evo vam jednog malo težeg pitanja:

KOJE VAM JE NAJGORE (najmrže, najodvratnije) JELO?

Što ne biste pojeli ni pod prijetnjom smrću? Na koje jelo vam se želudac grči čim ga ugledate na TV-u?

Naravno, poželjno je da spomenete ona jela koja ste vi zaista i kušali - nema smisla da govorite da su vam odvratni puževi, ako ih nikada niste jeli.

Dakle, izjasnite se!!

Uvaženi forumas Avatar od korisnika MATILDA
    Datum registracije
    14-02-06
    Starost
    56
    Poruka
    709
    Liked
    2 times

Re: najgore jelo

Mrzim i pomisao na sojin sir, tofu, kojeg odmila zovem tofuj.
    http://matilda
    Ljubav je najsnažnija motivacijska emocija.

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Ne volim pečenku, svinjetinu...i jednom sam čak i probala da vidim jel stvarno tako fuj kako izgleda...i bilo je, bljak....na janjetinu mi se želudac okreće isto....ma ima toga...ko će se sjetit...

Nježni predator Avatar od korisnika Maslow
    Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Paštete, perizer...
    I ne podnosim vegetarijance.
    Kao student sam jedno kratko vrijeme imao curu vegetarijanku.
    Bila je s tom svojom prehrambenom navikom toliko dosadna da ju nisam mogao trpiti ni dva tjedna.

Slažem se da jedemo previše mesa.
    U prehrani Homo Sapiensa ne bi trebalo biti više od 25% bjelančevina i masti životinjskog porjekla.

Akademik
    Datum registracije
    08-10-05
    Poruka
    6,032
    Liked
    8 times

Ne podnosim ni miris ni okus janjetine i jaretine E na to mi se stvarno diže želudac I na luk isto...to ne bi pojela ni da mi netko plati ne znam koje novce Tu na listi su i grah, grašak, mahune i kiseli kupus aaaaaaaaaaa povraća mi se već od ovog nabrajanja!!!!

Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Pa što ti jedeš?
    Koliko znam u Brodu nema Mac Donalds.

Akademik
    Datum registracije
    08-10-05
    Poruka
    6,032
    Liked
    8 times

Jedem sve drugo osim tog gore nabrojanog...ako nešta ne voliš onda ne možeš protiv toga...nisu to jedina jela na ovom svijetu...imam ja šta jesti, ne brini

Datum registracije
    08-04-06
    Starost
    56
    Poruka
    6,776
    Liked
    99 times

Ma samo se šalim.
    Moja kći obožava janjetinu i mahune, ali ne jede ništa što je zeleno, čak i mahune moraju biti žute.
    Čak ni juhu ne jede ako u njoj vidi komadić peršina.
    Prije ručka gleda u kantu za smeće i ako u njoj vidi ljuske od luka neće ništa htjeti probati.

Regularni forumas Avatar od korisnika Semo
    Datum registracije
    17-02-05
    Poruka
    394
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: Maslow
    Ma samo se šalim.
    Moja kći obožava janjetinu i mahune, ali ne jede ništa što je zeleno, čak i mahune moraju biti žute.
    Čak ni juhu ne jede ako u njoj vidi komadić peršina.
    Prije ručka gleda u kantu za smeće i ako u njoj vidi ljuske od luka neće ništa htjeti probati.
    ...Paradajz juhu... Jednom stavio u usta, stari me natjerao batinama dok sam još bio mali ali istog trena je i izašla!: : :

Banned
    Datum registracije
    20-11-05
    Poruka
    26,608
    Liked
    533 times

Evo, kad sam pokrenuo raspravu, da se i ja izjasnim:

Daklem - u pravilu volim sva jela, i nemam neku preferiranu hranu. Inače ne pridajem neko veliko značenje hrani - hrana mi služi više za utaživanje gladi nego za neki gušt. Kod hrane ne izvoljevam previše, jedem sve što mi se spremni - i meso, i ribu, i verduru (zelenilo, povrće...) i frigano (prženo) i lešano (kuhano u vodi) i šufigano (pirjano) - najbitnije mi je da se ja ne moram zajebavat oko kuhanja. BTW - najdraža hrana mi je sendvič od pršuta

Ali, kod svega toga postoje tri iznimke:

1) na prvom mjestu jestivih grozota su TIKVICE - ne znam da li je to književni izraz ili lokalni, ali ja znam samo taj jedan izraz - to je ono duguljasto zeleno povrće, liči na kukumar (krastavac) ali je svijetlije boje. GADE MI SE U SVIM OBLICIMA I IZVEDBAMA. Povraća mi se kad ih se sjetim, prije bi da me objese nego da to pojedem.

2) na drugom mjestu gadosti je lešo kokoš - malo pojašnjenje: mi ovde kažemo "lešo" za hranu koja je pripremljena kuhanjem u vodi, pri čemu se obično od osnovne namirnice dobije i juha. Dakle, volim svaku lešaduru, ali kokošje meso lešo ne mogu pa da me ubiješ. Bljak!!

3) na trećem mjestu je bakalar na bjanko - da, znam da zvuči čudno da Dalmatinac ne voli bakalar, ali u ovoj verziji (poznata i pod nazivom "bakalar na pire") je osobito mi odvratan i ne mogu (pokušavao sam ali NE MOGU) ga jest i gotovo!

Eto. Nadam se da sam vam proširio vidike gadljivosti, te da ni vi u buduće više neće jesti barem jedan od ovih odvratnih poluproizvoda, kuhinjskih kriminalnih djela, gastronomskih zločina protiv čovječnosti, ljudskosti i zdravog razuma.

Zahvaljujem.

Stranica 1 od 10 123456 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku