Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 22
Like Tree54Likes

Razmjena recepata

Raspravljate o temi Razmjena recepata u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; ...

prof. Foruma Avatar od korisnika caveman 78
    Datum registracije
    25-09-14
    Poruka
    1,390
    Liked
    4399 times

Smile Razmjena recepata

pošto sam zaljubljenik u dobru hranu i volim probati svakakve vrste hrane a i volim kuhati otvaram temu gdje možemo razmijenit recepte i dati jedni drugima dobru ideju za ručak i popratiti ih sa kojom slikom radi boljeg dojma pa evo ja ću prvi dati jedan brz i jednostavan recept a mojima fin

Piletina u curry umaku

file pilećih prsa narežete na kockice i popržite na ulju dok ne budu zlatno-žute boje i pospite sa malo vegete radi boljeg okusa samog mesa

kada je meso gotovo dodajte 1 dcl bijelog vina i pustite da ispari alkohol pa podlijte sa 2 dcl vode i dodajte dvije jušne žlice mekog brašna i currya po želji dok ne dobijete lijepu žutu boju ( otprilike pola žličice za kavu ) i to sve prokuhajte oko 5-7 min

kada je to prokuhalo dodajte vrhnje za kuhanje oko 3-4 dcl i pustite da se krčka na laganoj vatri oko 10 min
    pred sam kraj umiješajte dvije kriške sira ( ja znam i staviti dva trokutića Zdenka sira ) dok se na rastopi
    sastrane skuhajte tijesto ( pužiće razne vrste, fusile ili šta vam god paše ) i uživajte

dobar tek
    Dodane Slike Dodane Slike
    Joks, fat_boy_slim, daidza and 4 others like this.

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

Re: Razmjena recepata

da se ne ponavljam, ovdje imaš svašta za probati Svaki tjedan recept jedan - ovo nije kuharica
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Datum registracije
    25-09-14
    Poruka
    1,390
    Liked
    4399 times

hvala isprobati ću koji ali ja bi htio da ovdje ljudi stavljaju baš ono što su sami napravili i poprate slikom jer je tako najlakše za shvatiti i napraviti

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,153
    Liked
    7262 times

pa ovo je baš to, kuhao moj prijatelj i stavio sliku

jasno sve, neću ti dalje spamati po temi
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Datum registracije
    25-09-14
    Poruka
    1,390
    Liked
    4399 times

Junetina sa graškom i mrkvom

juneći but narežete na kockice ( ja uzmem oko 500 g za nas četvero ) stavite na vruće ulje u lonac i popržite
    kada se meso popržilo dodajte jednu veću glavicu luka nasjeckanog na kockice i malo popržite sa mesom
    dodajte mrkvu narezanu na kocke ili kako vam već odgovara i podlijte sa vodom ( otprilike 2-3 dcl ) stavite jednu kocku goveđeg temeljca ( ja koristim ona nova srca od podravke ) začinite još po želji ( vegeta, sol ) i pirjajte dok meso ne omekša, kada je meso omekšalo dodajte 1 dcl bijelog vina i grašak ta pustite da malo proključa pa zatim razrijedite jednu čajnu žličicu gustina u malo vode i umiješajte u jelo da se malo zgusne
    pustite da još malo kuha skuhajte krumpir i napravite pire i ručak je gotov
    dobar tek

Joks, fat_boy_slim, beta and 4 others like this.

Datum registracije
    25-09-14
    Poruka
    1,390
    Liked
    4399 times

današnji ručak
    Tjestenina sa piletinom i špinatom

pileća prsa narežete na kockice manje veće nebitno kako vam odgovara, popržite ih na maslinovom ulju dok nebudu pečene,
    začinite sa malo vegete dodate kadulju ( ja koristim sušenu u nedostatku svježe )
    malo to sve zajedno promješate pa dodate špinat ( ja koristim domaći iz maminog vrta koji prethodno nasjeckam blanširam i spakiram u vrećice i stavim u škrinju a možete i kupovni ) podlijete sa malo vode i to lagano kuhate dok se špinat ne otopi
    u međuvremenu stavite lonac sa vodom za tjesto u mojem slučaju široke rezance jer mi nekako najbolje pašu uz to jelo, kada se špinat otopio stavite 4 dcl vrhnja za kuhanje, češnjak ( ja koristim u prahu, lakše mi je dozirati ) i malo soli i to sve lagano pirjajte oko 10 min
    kada je gotovo umješajte tjesto i sve zajedno dobro povežite
    prilikom posluživanja pospite sa ribanim sirom po želji

priprema mesa

dodavanje kadulje

špinat

vrhnje

gotovo

na stolu

dobar tek
    Joks, fat_boy_slim, daidza and 6 others like this.

Datum registracije
    25-09-14
    Poruka
    1,390
    Liked
    4399 times

Piletna u pivi

u zagrijanom loncu otopite 20 g maslaca i stavite malo ulja
    kada se to zagrijalo stavite peći prethodno oprane i posoljene batke i zabatke i dok se to peče narežite oko kilu čak i više luka ( ako imate puno mesa onda duplo toliko luka da umak bude gušći i sočniji ) i narežite ga na polumjesece, nakon luka narežite pancetu ( to dozirate po volji ) na sitne kockice
    u drugi lonac stavite rižu da se skuha
    kada je meso gotovo izvadite ga iz lonca i stavite luk da se malo podinsta i na kraju ubacite pancetu
    kada se to sve zajedno kratko podinstalo vratite meso unutra i zalite sa pola litre svijetle pive ( ili više ako je više mesa jer bitno je da se piva pokrije sve ) poklopite i ostavite na laganoj vatri da se krčka oko pola sata
    nakon pola sata otklopite i pojačajte vatru da tekućina ispari ali ne do kraja da vam ostane umaka
    izvadite meso na tanjur i preostali umak stavite u posudu i poslužite dok je toplo

Joks, fat_boy_slim, daidza and 6 others like this.

Najveći car foruma Avatar od korisnika vesna75
    Datum registracije
    13-06-08
    Poruka
    8,041
    Liked
    5429 times

blago tvojoj ženi
    Joks, fat_boy_slim, Kjaraa and 1 others like this.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,042
    Liked
    6177 times

A zašto umjesto gustina ne staviš zapršku u to jelo sa junetinom i graškom mislim da bi ti to isplao još ukusnije.
    Hrvatski lažni suverenisti su toliko lažni da bi ih se moglo kupit i sa fotokopiranim kunama

Hercegovka sa Neretve Avatar od korisnika zavodnica no.1
    Datum registracije
    10-01-09
    Poruka
    7,229
    Liked
    8333 times

Ja mislim da ja više neću navraćati u ovu temu

Gledajući sve ovo postala sam jako gladna, sad bih sve ovo mogla i pojesti a jadna baš krenula za doručak pojesti samo malo žitarica
    caveman 78 likes this.
    Nemoj se zbuniti između moga karaktera i moga ponasanja. Moj karakter je ono tko sam ja , a moje ponašanje ovisi o tome tko si ti.

http://youtu.be/E8Ms56gX-Tc

Stranica 1 od 3 123 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. razmjena stripova
    By lorber in forum Umjetnosti
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 02-04-15, 18:28
  2. razmjena ucenika
    By tinab14 in forum Školarci i Studenti
    Odgovora: 25
    Zadnja poruka: 29-03-11, 20:19
  3. 20000 recepata