Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tanjur vs moderno serviranje, koje je bolje

Raspravljate o temi Tanjur vs moderno serviranje, koje je bolje u Gastronomija forumu, dio Život i Stil foruma; dakle, kao sto sam vec rekao ne podnosim kad mi hranu serviraju na raznim plocicama, ogledalima i slicno. ajde jos ...

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,069
    Liked
    7131 times

Tanjur vs moderno serviranje, koje je bolje

dakle, kao sto sam vec rekao ne podnosim kad mi hranu serviraju na raznim plocicama, ogledalima i slicno. ajde jos to dvoje mogu podnijeti ali ne mogu na drvenoj dasci, pogotovo ako se vidi da nije nova nego je vec posijedila i dobila napukline od perilice

sto vi mislite, zasto vise ne dobijamo tanjure nego takve stvari?

izgleda li hrana bolje na takvom necemu ili je to samo pomodna glupost?

sto fali klasicnom porculanu?
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

.... Avatar od korisnika Kjaraa
    Datum registracije
    22-12-11
    Poruka
    2,946
    Liked
    5044 times

Re: Tanjur vs moderno serviranje, koje je bolje

Koliko znam drvo kao prirodni materijal nije štetan za hranu i kako na njoj ima dovoljno prostora, komadi hrane se ne dotiču i ne miješaju se okusi.

Pomodno ili ne, mnogima uljepšava svakodnevnicu i kako se u svemu mijenja dizajn, ne vidim razloga zašto ne bi i u načinu serviranja.

Ne fali porculanu ništa, ali smo ga se zasitili.

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,069
    Liked
    7131 times

drvo je prirodni materijal i jako ga cijenim, uzivam u mirisu i volim gledati uzorak povrsine

ali, na stranu sto izgleda rustikalno i moze naglasiti nesto tipa steak sa rostilja ili hamburger, kad dobijem hranu na njemu, uzas

prvo, nema rubova pa sve sto moze iscuriti iscuriti ce

drugo ima sitne napukline koje upijaju sokove koje bi mozda htio drugacije upotrijebiti

trece ako je par puta koristeno i prano u perilici jednostavno izgubi boju i izgleda ocajno

cetvrto vecinom je to poveci komad koji je tezak i ne mozes ga okrenuti ili pomaknuti kao sto bi mogao tanjur, a i zauzima puno vise mjesta a stolu

da ne nabrajam dalje
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

.... Avatar od korisnika Kjaraa
    Datum registracije
    22-12-11
    Poruka
    2,946
    Liked
    5044 times

Pa mislim da gdje i kad god naručuješ hranu, možeš tražiti da ti serviraju na tanjuru.

I vjeruj, mnogo je gore ono što ne vidiš nego što si vidio tu dasku.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    9,861
    Liked
    6124 times

Ja da vidim da serviraju hranu na drvenoj dasci odmah bi pobjegao! Jer po mom mišljenje drvo se ne može oprati toliko dobro kao tanjur.
    Unreal tournament 1999

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,224
    Liked
    26372 times

Mislm da na ogledalu nisam nikad dobila serviranu hranu, pa ću to ostaviti po strani, jer mislim da mi se ne sviđa.
    Za mene nije pitanje što je bolje jer ja volim lijepo serviranu hranu, bilo to na daski, pladnju, kamenu ili lijepome porculanskome tanjuru. U restoranu hrana priča svoju priču, uključujući prvo od vizualnog dojma koji ostavlja, a onda do okusa. To je stvar dojma koji određeni restoran želi ostaviti.
    Prihvaćam da se daske nekome mogu gaditi zbog dojma nehigijene kojeg često svojim izgledom, pa i zanemrenošću, ostavljaju. Daske bi trebale biti potrošni materijal, kao i sve ostalo, ali bojim se da na većini mjesta zbog svoje robusnosti često to i nisu. Meni se sviđa serviranje na daskama, ali mi je prihvatljivije da je to samo serviranje, a da uz to dobiješ tanjur, pa reži po njemu koliko hoćeš, jer ako režeš na dasci, da, ostavljaš makar sitne mikropukotine, koje skupljaju sokove servirane hrane i omogućavaju razvoj bakterija.

Što se tiče pranja drveta, da, slažem se, drvo je unatoč tome što je rezano i obrađeno, "živa stvar", što znači da upija i sokove i mirise. Drvene se daske zato redovito trebaju premazivati uljem, kako bi se impregnirale i zaštitile. Generalno, daske se čak ne bi trebale prati ni u perlici nego ručno. Nemam pojma kako ih održavaju u restoranima i održavaju li ih uopće.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

Neregularni forumaš Avatar od korisnika lena07
    Datum registracije
    25-01-13
    Poruka
    4,158
    Liked
    6621 times

Svejedno.
    Bitch please...

Slične Diskusije

1. Moderno drustvo zastarjelih nacela
    By sinnке in forum Usamljena Srca
    Odgovora: 4
    Zadnja poruka: 30-05-17, 00:32
  2. Koje vam gadosti padaju na pamet, a koje ste i napravili?
    By sinnке in forum Ljubav, Erotika, Sex
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 16-01-14, 11:08
  3. Analogni reciever i tanjur
    By durlin in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 24-11-10, 12:00
  4. šta je bolje???
    By dead_rabbit in forum Mobiteli
    Odgovora: 10
    Zadnja poruka: 10-12-08, 16:08
  5. sat. tanjur