Pokazujem rezultate 1 do 10 od 10

Sve o izradi nakita :)

Raspravljate o temi Sve o izradi nakita :) u Hobiji forumu, dio Život i Stil foruma; Bok, Zanima me: 1. Dali netko od forumaša/šice se bavi izradom nakita. (ukoliko da - evo kutak gdje možete predstaviti ...

Starter
    Datum registracije
    28-03-11
    Poruka
    16
    Liked
    0 times

Sve o izradi nakita :)

Bok,
    Zanima me:
    1. Dali netko od forumaša/šice se bavi izradom nakita.
    (ukoliko da - evo kutak gdje možete predstaviti svoje uradke)
    2. Gdje kupujete materijal
    3. Dali ima netko iskustva sa e-bay i etsy (placanje, dostava robe, Hr. carina)
    4. Kako prezentirate (prodajete) svoje proizvode?

Ja sam se od nedavno pocela baviti ovim zanjimljivim hobijem, međutim cijene materijala za izradu nakita ovdje, su daleko skuplje nego "vani" (razumljivo zbog troškova - transport, carina, porez, najam lokala i sl)
    Ukoliko netko od Vas ima iskustva u vezi onoga što sam navela, molim da ga spodjeli sa nama

Starter
    Datum registracije
    08-04-11
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

Re: Sve o izradi nakita :)

Hej! Evo ja sam se baš prošli tjedan krenula time baviti, i jako mi je zabavno . Namjeravam u početku praviti nakit uglavnom od drvenih perlica i sl., a kasnije malo više istražiti i o drugim tehnikama. Nakit na slikama na ovom dolje linku je od drvenih perlica raznih veličina sa rastezljivom trakom, sve kupljeno u Chemacu. Međutim, s njihovim materijalima ispadne preskupo, pa sam si ovih dana naručila 2-3 paketa perlica s ebaya koje bi me trebale doći više nego duplo jeftinije. U sljedeća 3 tjedna namjeravam naručit još bar 3 paketa. Prije me nikad bije zanimalo pravljenje nakita, čak ga nisam puno ni nosila, ali sad me zarazio .

P: Ručno izrađeni unikatni nakit

Rado bih htjela prodavati nakit koji napravim ali ne znam baš kako. Stavila sam slike na 3 foruma, međutim nema baš reakcija . Zapravo bih samo za početak htjela čuti nečije mišljenje . Nakitu nisam postavila niti cijenu, nego ju sami birate pa se onda dogovaramo.

Starter
    Datum registracije
    28-03-11
    Poruka
    16
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: Nakit etc. Pogledaj Poruke

P: Ručno izrađeni unikatni nakit

Rado bih htjela prodavati nakit koji napravim ali ne znam baš kako. Stavila sam slike na 3 foruma, međutim nema baš reakcija . Zapravo bih samo za početak htjela čuti nečije mišljenje . Nakitu nisam postavila niti cijenu, nego ju sami birate pa se onda dogovaramo.

Cijenu si složi tako da uracunaš prvo naravno materijal, i onda "satnicu" odnosno kolko vrijemena ti je trebalo da je napraviš
    Inace guba su sada za proljece i ljeto.
    Najlakse za plasirat ti je na Fejsu, ispod svake slike stavi opsi: od kakvog materijala su rađeni, i dužinu te cijenu.
    Na profilu na Fejs imam nekoliko prijatelja koji uspješno prodaju svoj nakit upravo preko fejs

Molim te javi mi kako je prošlo sa kupnjom preko ebay-a (kolko dugo cekaš pošiljku a posebice kako prolaziš na carinu!) jer i cijene su i do 3x niže nego po ducanima specijalizovane za materijale, isto možeš provjeriti i na etsy

Starter
    Datum registracije
    08-04-11
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: croatiatourist Pogledaj Poruke
    Cijenu si složi tako da uracunaš prvo naravno materijal, i onda "satnicu" odnosno kolko vrijemena ti je trebalo da je napraviš
    Inace guba su sada za proljece i ljeto.
    Najlakse za plasirat ti je na Fejsu, ispod svake slike stavi opsi: od kakvog materijala su rađeni, i dužinu te cijenu.
    Na profilu na Fejs imam nekoliko prijatelja koji uspješno prodaju svoj nakit upravo preko fejs

Molim te javi mi kako je prošlo sa kupnjom preko ebay-a (kolko dugo cekaš pošiljku a posebice kako prolaziš na carinu!) jer i cijene su i do 3x niže nego po ducanima specijalizovane za materijale, isto možeš provjeriti i na etsy
    Hvala . Ma bit će to još i bolje, imala sam planova i za malo raskošnije narukvice i sl. ali sam kupovala preskup materijal pa bi mi bilo neisplativo. Svakako ću ti javiti za ebay! Uzela sam free shipping, doduše dugo ću čekati na to ali mi se ne žuri, i čitala sam da se carina i porez ne naplaćuju jer je vrijednost paketa ispod 300, ili 150 kn... nisam sigurna . Uostalom, saznat ću uskoro . Nisam nikad čula za taj etsy, idem sad baš vidjet.

Što se tiče cijene, naravno ne bih dala nakit ispod cijene koju sam morala platiti za materijal, ali me zanimalo koliko bi novca netko htio dati za nakit koji tako izgleda . Iskreno, ni nije mi baš bitno koliko ću novca dobiti za rad, samo da mi se vraćaju novci koji sam potrošila na materijal, i da ih mogu praviti još još još jer mi je fakat zabavno .

Ovo za facebook sam i pretpostavljala, ali ja nemam facebook i ne želim ga baš praviti (glavni razlog je očuvanje anonimnosti, hahaha). Imaš nekih prijedloga?

Starter
    Datum registracije
    28-03-11
    Poruka
    16
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: Nakit etc. Pogledaj Poruke
    Ovo za facebook sam i pretpostavljala, ali ja nemam facebook i ne želim ga baš praviti (glavni razlog je očuvanje anonimnosti, hahaha). Imaš nekih prijedloga?
    Nemoraš se registrirat pod pravim imenom - pod ime piši pr. Tea pod prezime nakit
    u profilu ne stvaljaj svoje osobne slike, vec samo slike nakita kojeg izrađuješ i gotova stvar

Predložila sam ti FB jer 90% ljudi koji su po društvenim mrežama ga koriste.

Starter
    Datum registracije
    19-04-11
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

Vidila sam da se ovdje pisucka pa sam i ja se odlučila javit. Ja sam počela izrađivat nakit zadnjih pola godine i imate neke stvarčice na faceu. Ako koga zanima nek mi pošalje mail. Naručivala sam neke sitnice priko ebaya i danas mi je doša prvi paketić. Tribalo mu je nekih dva ipo tjedna. Jedino šta prodaja malo šteka, al za to sam uposlila mamu koja ima mota za prodaju pa je ona počela prvo svojim prijama, pa će se valjda pročut

Starter
    Datum registracije
    28-03-11
    Poruka
    16
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: jednababaroga Pogledaj Poruke
    .... al za to sam uposlila mamu koja ima mota za prodaju pa je ona počela prvo svojim prijama, pa će se valjda pročut

bravo za mamu!

kako je proslo na carini? (dali se i koliko se placa)

Starter
    Datum registracije
    19-04-11
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: croatiatourist Pogledaj Poruke

bravo za mamu!

kako je proslo na carini? (dali se i koliko se placa)
    hehehe. A carina, nije bilo carine, pošto je cijena najviše 3 dolara za jedan paketić. Tako da mi zadnjih pet dana, svai dan dođe jedna kuverta.

Usput, sretan Uskrs svima

Početnik Avatar od korisnika helboy
    Datum registracije
    07-04-12
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

Slobodno naruči za 100kn i dobiješ cijelu hrpu toga. Samo napomeni trgovcu nek napiše na paket da je gift - poklon.

Početnik
    Datum registracije
    14-01-14
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Cao...

Zanima me kako naci napovoljniji repromaterijal za nakit na ebay-u??? Kupovala sam u prodavnicama repromaterijala, ali su dosta skuplje nego ebay,a tu se bas i ne snalazim???

hvala...

Lajkaj nas na Facebooku