Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 11
Like Tree6Likes

[POMOC] SEO(Search Engine Optimization)

Raspravljate o temi [POMOC] SEO(Search Engine Optimization) u Internet forumu, dio Tehnologija i Tehnika foruma; ...

Početnik
    Datum registracije
    26-05-12
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Talking [POMOC] SEO(Search Engine Optimization)

Pozdrav svima!
    Novi sam u svijetu web-a i programiranja. Nešto malo sam naučio oko php-a i html-a. Tako je na red mojih interesovanja došao SEO. Ukoliko ima neko free alate i literaturu za ovo, volio bi da mi pošalje. Hvala

Regularni forumaš Avatar od korisnika karantena35
    Datum registracije
    20-01-15
    Starost
    33
    Poruka
    126
    Liked
    28 times

Re: [POMOC] SEO(Search Engine Optimization)

Imam pitanje za vas... Jel tko od vas koristio usluge Darka Mikića iz Beograda (njegov site)? Kakvi se rezultati mogu očekivati od njega? Ili je bolji taj SEO.hr koji si gore linkao? Kakve su realne cijene takvih usluga? Na što paziti? SEO.hr ima blog ali je zastario, vjerujem da su se stvari promjenile dosta, a i čitao sam da su dosta skupi pa tražim alternativu.

Regularni forumaš Avatar od korisnika GeekHR
    Datum registracije
    20-05-12
    Poruka
    77
    Liked
    140 times

Prije par godina masovno su se počele otvarati te agencije za SEO koje su zapravo prodavale samo maglu. SEO nije nikakva znanstvena fantastika, sve to možeš odraditi sam ako se malo potrudiš.

1. Kreiraj kvalitetan sadržaj u kojem spominješ ključne riječi po kojim želiš biti indeksiran na nekom search enginu (google je najpoznatiji). Samo pazi, taj tekst mora zainteresirati i ljude koji ga čitaju, ne samo tražilice.

2. Nemoj duplicirati sadržaj, definiraj Friendly URL, posveti malo više pažnje na title (naslov od 60 znakova), description (opis od 150 znakova) i keywords (par glavnih ključnih riječi). Google navodno više ne gleda keywords, ali nije problem ako ga uneseš zbog drugih tražilica.

3. Redovito održavaj sadržaj na stranici i isti objavljuj na društvenim mrežama.
    ipsMHL and robi052 like this.

Početnik
    Datum registracije
    03-03-17
    Poruka
    2
    Liked
    1 times

Toplo prepoučuje Nick Koledna i Neil Patiel, na engleskom je sav materijal ali su stvarno svjetski stručnjaci. Pomoću njihovih savjeta sam uspio dosta podići stranicu na tražili Googla.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,064
    Liked
    6192 times

Ovdje na forumu ima stranica moj kutak ja tu stavljam uglavnom youtube video, ono što se meni sviđa. Ni ne trudim se da bi imao neku posjećenost jer od toga nemam koristi. Sada gledam tu neku statistiku zadnji video sam stavio 1. 3 bilo je 79 248 posjeta do danas 3.3 2017 ima 70 451 posjeta. To nije onaj video sudari automobila ni najsmješniji video niti ono što mi google stavlja da bi pogledao kao prijedlog. Stranicu nisam nigdje ni reklamirao ni ništa a dobio sam toliku posjećenost.

Moj zaključak je ako vam je do toga da ljudi posjećuju vašu web stranicu keljite neke neobične videozapise ono što youtube neće nikome staviti da gleda kao prijedloga nego će biti zatrpano u moru click bite gluposti.
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Početnik
    Datum registracije
    03-03-17
    Poruka
    2
    Liked
    1 times

Da, slažem se. Najbitnije je imati jedinstven sadržaj, youtube, blog, društvene mreže, gdje god možete. Ja odaberem neku temu i ključnu riječ pa na osnovu nje radim razni sadržaj. Od youtube-a, bloga, vodiča, infografika itd. Ali to je sve uzaludno ako nemate zanimljiv sadržaj za posjetioce.
    robi052 likes this.

Liže čim zine Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,124
    Liked
    165 times

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Ovdje na forumu ima stranica moj kutak ja tu stavljam uglavnom youtube video, ono što se meni sviđa. Ni ne trudim se da bi imao neku posjećenost jer od toga nemam koristi. Sada gledam tu neku statistiku zadnji video sam stavio 1. 3 bilo je 79 248 posjeta do danas 3.3 2017 ima 70 451 posjeta. To nije onaj video sudari automobila ni najsmješniji video niti ono što mi google stavlja da bi pogledao kao prijedlog. Stranicu nisam nigdje ni reklamirao ni ništa a dobio sam toliku posjećenost.
    Nemaš ti stranicu nego temu na forumu. I nikakav SEO ne možeš tu napraviti jer se optimizacija uvijek odnosi na domenu croportal.net. Drugim riječima, poboljšavaš reputaciju portalu, a ne sebi. Da sadržaj prebaciš na sajt sa svojom domenom, onda bi mogao govoriti o optimizaciji za tražilice. Ali ovako, kitiš se tuđim perjem. Posve je razumljivo da će domena koja postoji 20-ak godina biti dobro rangirana, pogotovo ako je na njoj forum s nekoliko milijuna postova. Google gleda takve stvari, a siguran sam da na ovaj forum Googlebot dolazi stotinjak puta dnevno, jednostavno zato što se sadržaj stalno obnavlja. U tome je "tajna" tvoje popularnosti.

Citat Pravi autor: beta Pogledaj Poruke
    Moj zaključak je ako vam je do toga da ljudi posjećuju vašu web stranicu keljite neke neobične videozapise ono što youtube neće nikome staviti da gleda kao prijedloga nego će biti zatrpano u moru click bite gluposti.
    Bezvezarija. Botovi ne traže videoklipove, botovi traže tekst. GeekHR dobro veli - imaš li tekst koji nema nitko drugi (koji je dakle originalan od prve do posljednje rečenice), koji će ljudi linkati i dijeliti (koji je dakle kvalitetan) i koji je k tome na domeni staroj desetak ili više godina, na konju si - bit ćeš vrlo visoko u rezultatima pretraživanja. A imaš li takve tekstove stalno, kontinuirano - bit ćeš prvi. I to ti je tô.
    Potpisi su za budale.

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,124
    Liked
    165 times

I još nešto - Google ima poseban dogovor s velikim sajtovima kao što je WordPress.com pa će blog otvoren na toj domeni (privatnoj, pripada tvrtki Automattic) tri mjeseca imati prednost u pretraživanju iako je nov te po sadržaju ne može biti osobito vrijedan. Dijelom to čini zato da bi potaknuo ljude na otvaranje blogova, a dijelom stoga što voli portale s mnogo korisnika. Na takvim mjestima možeš naći pregršt korisnih, stručnih informacija koje pišu verzirani, obrazovani blogeri. Ulagati u njih Googleu je razumljivo i logično. Više točnih podataka - brže i preciznije pretraživanje. Zadovoljstvo mu je također bitno, otud takva jagma za kvalitetom prikaza. Ako ljudima ne daje dobre odgovore na neki pojam utipkan u tražilicu, oni će mu okrenuti leđa, a onda će mu i profit od oglašavanja pasti. A riječ je o nekih 60-70 milijardi dolara na godinu - pa ti vidi.
    Potpisi su za budale.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,064
    Liked
    6192 times

[QUOTE=Scorpy;3573159]Nemaš ti stranicu nego temu na forumu. I nikakav SEO ne možeš tu napraviti jer se optimizacija uvijek odnosi na domenu croportal.net. Drugim riječima, poboljšavaš reputaciju portalu, a ne sebi. Da sadržaj prebaciš na sajt sa svojom domenom, onda bi mogao govoriti o optimizaciji za tražilice. Ali ovako, kitiš se tuđim perjem. Posve je razumljivo da će domena koja postoji 20-ak godina biti dobro rangirana, pogotovo ako je na njoj forum s nekoliko milijuna postova. Google gleda takve stvari, a siguran sam da na ovaj forum Googlebot dolazi stotinjak puta dnevno, jednostavno zato što se sadržaj stalno obnavlja. U tome je "tajna" tvoje popularnosti.

Prvo ti se hoću zahvaliti na stručnom objašnjenju i što si uzeo vremena za to. Ako sam dobro shvatio forum broji dolaske, ali ne zna tko dolazi, a ako taj Googlebot dolazi kako kažeš stotinjak puta dnevno, onda jebeš to. Ja sam mislio da ljudi dolaze jer im je zanimljivo što postam a ne taj Googlebot Meni je bilo zanimljivo da moja tema ima toliko posjeta, iako sada vidim da je potpuno razočaranje. Zapravo kada bolje promislim tko bi pametan čitao ono što ja pišem u mojoj temi

Još jednom hvala ti što si mi to objasnio
    Scorpy likes this.
    Just import a few slaves, uh, I mean: Just help some refugees integrate into the economy, so we can use tax payer money to reduce corporate expenses, uh, I mean CO2 emissions.

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,124
    Liked
    165 times

Nije to stručno objašnjenje, radio sam to pa znam. Digitalni marketing ne možeš u nas naučiti, ne postoji škola za to, a i Google svoje pretraživačke protokole drži u strogoj tajnosti. Posrijedi je petstotinjak kriterija, nitko ne zna sve jer kad bi se znali, Google bi izgubio oglašavački posao. Učiš u praksi, metodom pokušaja i pogrešaka. Kako izabrati ključne riječi, kako ih vezati u duže fraze, kako napisati naslov, kako organizirati tekst itd.

Evo ti još nekoliko natuknica. Googlebot je robot, poseban program koji krstari 'webom' u potrazi za novim sadržajima i ključnim riječima. Iznimno je napredan i bilježi sve podatke o sajtu koji posjećuje: je li na klasičnom ili kriptiranom protokolu (kriptirani, https, ima prednost), je li optimiziran za mobitele ili ne (optimizirani su sajtovi u prednosti), koliko se često ažurira sadržaj, koliko se brzo učitava (sve dulje od tri sekunde kažnjava se penalima, tj. lošim pozicijama u rezultatima pretraživanja), koliko je stara domena, koliko linkova s drugih sajtova vodi na ciljanu stranicu...

Kada u tražilicu utipkaš pojam ili sintagmu, npr. zimska obuća Zagreb, Googlebot pretraži čitavu svoju bazu pa u skladu s navedenim kriterijima sortira sajtove i ponudi ti rezultate. On se ne računa kao posjetitelj, ali on dovodi posjetitelje. I jedan je od mnogih botova, imaju ih Microsoft, Yahoo, Baidu, konzultantske i slične tvrtke koje nude poslovno savjetovanje itd. Svaki će taj bot indeksirati sadržaj za koji je predviđen. Ima botova koji pregledavaju samo oglase, recimo. I ništa drugo. A Google gleda sve zato što nema samo jedan algoritam. Najstariji je i najpoznatiji PageRank, nazvan po jednome od osnivača Larryju Pageu, no tu su i Panda, Penguin, Hummingbird, Pigeon, RankBrain... Svaki algoritam gleda drugu stvar, i stalno se nadograđuju.
    beta likes this.
    Potpisi su za budale.

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. Honda F1 engine
    By mmrki in forum Auto Moto Sport
    Odgovora: 1
    Zadnja poruka: 15-10-10, 18:08
  2. Cheat Engine 5.5
    By Encrypt in forum Računala
    Odgovora: 2
    Zadnja poruka: 06-01-10, 10:50