Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 17
Like Tree5Likes

K-1 Grand Prix '93 (Cikatić)

Raspravljate o temi K-1 Grand Prix '93 (Cikatić) u K-1 forumu, dio Borilački sportovi foruma; ...

MMA manijak Avatar od korisnika Reem
    Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

K-1 Grand Prix '93 (Cikatić)

K-1 Grand Prix '93 (30.4.1993.)

Mjesto: Yoyogi National Gymnasium
    Grad: Tokyo, Japan
    Gledatelji: 12,000

Početak K-1 borbi seže u 1991. godinu. Natjecanje pod nazivom K-1 World tournament održano u Tokyo Dome-u okupilo je 128 natjecatelja koji su se borili u ringu na način da su prve dvije runde bile po kyokushin seido kaikan pravilima, a druge dvije po modificiranim muay thai pravilima bez laktova i klinča. Do finala su stigli Masaki Satake i Gerard Gordeau, pobjedio je Gordeau i uzeo naslov prvaka. Kako bi približio seido kaikan karate i tajlandski boks, 1993.godine Kazuyoshi Ishii osniva K-1 organizaciju koja organizira World Grand Prix kakav poznajemo i danas.

Prvi K-1 Grand Prix održan je 30. travnja 1993. (petak).

Raspored borbi:
    1. Masaaki Satake vs. Todd "Hollywood" Hays (četvrtfinale turnira)
    2. Branko Cikatić vs. Changpuek Kiatsongrit (četvrtfinale turnira)
    3. Maurice Smith vs. Toshiyuki Atokawa (četvrtfinale turnira)
    4. Ernesto Hoost vs. Peter Aerts (četvrtfinale turnira)
    5. Taiei Kin vs. Michael Thompson (karate pravila)
    6. polufinale 1: Satake/Hays vs. Cikatić/Kiatsongrit
    7. polufinale 2: Smith/Atokawa vs. Hoost/Aerts
    8. Nobuaki Kakuda vs. Andy Hug (karate pravila)
    9. FINALE K-1 Grand Prix '93

Branko Cikatić

Turnir obuhvaća 8 boraca koji se u istoj večeri bore kroz sistem eliminacije (četvrtfinale, polufinale i finale) za najprestižniju titulu u K-1. Vrijedi pravilo od 3 runde po 3 minute + jedna ekstra runda ukoliko je potrebna. Tada nije bilo kvalifikacija, već su svih 8 boraca pozvani zbog njihovih prijašnjih uspjeha.

Tournament Qualifiers
    1. Peter Aerts - W.M.T.A. Muay Thai Heavyweight World champion, I.K.B.F. World Heavyweight champion
    2. Toshiyuki Atokawa - Karate World Cup '91 champion, All Japan Open Karate Championships champion
    3. Branko Cikatić - I.K.B.F. Kickboxing World Cruiserweight champion, W.K.A. Kickboxing World Cruiserweight champion, Muay Thai World Light Heavyweight Champion
    4. Todd Hays - US National Kickboxing Heavyweight champion
    5. Ernesto Hoost - W.K.A. Kickboxing World champion, W.M.T.A. Muay Thai World Light Heavyweight champion, Savate World champion
    6. Changpuek Kiatsongrit - I.M.T.F Muay Thai World Light Heavyweight champion, W.M.K. World Heavyweight champion
    7. Masaaki Satake - Karate Japan Open champion
    8. Maurice Smith - W.K.C. Light-Heavyweight World champion, W.K.A. Kickboxing Heavyweight World champion

Na ovoj priredbi su nastupili i legendarni Andy Hug protiv Nobuaki Kakude, mnogi će se Kakude sjetit kao najboljeg i najpoznatijeg suca u K-1 ringu.

Ovdje imate cijelu priredbu u dva videa. Fora je vidjeti sami taj početak kako je to krenulo, kako je taj sport postao tako planetarno popularan. Bit će kroz temu naravno i pojedinačnih videa/borbi, sa ulascima boraca i samim borbama.

Zadnji Uredio Reem : 20-03-13 u 17:38
    serrabjj likes this.
    "Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

re: K-1 Grand Prix '93 (Cikatić)

Četvrtfinale turnira, prva borba:

1. Masaaki Satake vs. Todd "Hollywood" Hays

Satake: 27 godina, visok 185 cm, težak 95 kg
    Hays: 24 godine, visok 190 cm, težak 101.7 kg

P.S. ona dva videa što sam postavio u prvom postu su od cijelog turnira sa japanskim komentatorima. Evo i verzija pojedinačne borbe sa ulascima u visokoj kvaliteti, gdje nema komentatora pa se udarci još bolje čuju.

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Satake ušao sa pjesmom/temom od Godzille Moram priznati da ga nisam baš gledao u K-1, više ga se sjećam iz PRIDE-a.

Borba sa mnoštvo low i middle kickova, pogotovo low kickova koji su obilježili ovu borbu. Satake dobar, nekako mi skroz brži od Haysa, Hays mi baš nije dobro izgledao kondicijski. Satake mu uništio lijevu nogu i lijep low - kick nokaut. Satake sad ide na pobjednika meča Cikatić - Kiatsongrit.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Četvrtfinale turnira, druga borba:

2. Branko Cikatić vs. Changpuek Kiatsongrit

Cikatić: 38 godina, visok 190 cm, težak 90.8 kg
    Kiatsongrit: 26 godina, visok 176 cm, težak 74.3 kg

VIDEO; Cikatić - Kiatsongrit, sa ulascima, bez komentatora.

alex69 likes this.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Kiatsongrit čak 15 kilograma lakši od Cikatića, dosta i niži. Ušao u meč sa onom tipičnom muay thai muzikom, sličnom kakvu smo čuli kad se Tong Po borio u Van Damme-ovom Kickboxeru Cikatić ušao sa moćnom pjesmom, baš dobra stvar - Carmina Burana: O Fortuna

Smiješan mi je bio Cuki sa brkovima, koji je išao pred Brankom pri ulasku Inače, ovih ulazaka nema u videu koji sam stavio u prvi post teme, ali ćete ih moći vidjeti u videu u prethodnom postu, video je isto bez komentatora, visoka kvaliteta.

Mislio sam da će Cikatić lako proći sa Kiatsongrijem (kojeg nisam imao priliku prije gledati) s obzirom na tjelesnu konstituciju, te zbog očitog, kako bi rekli, "reach advantagea". Moram priznati da me u samom početku "mali" Kiatsongrit iznenadio, uputio je par dobrih udaraca, pogotovo onih par što su odsjeli u Brankovu glavu, ali nisam toliko dobro ni vidio jer je to brzo izveo. Možda ga je i Cikatić malkice podcijenio, pa je uskoro preuzeo stvar u svoje ruke. Nedugo nakon par izmjena, Cikatić ga pogodio točno u bradu sa lijevim krošeeom i borba je odmah prekinuta. Vidilo se na Kiatsongritu da je pošteno uzdrman, teturao je još malo nakon što se podigao.

Ovo je dobra pobjeda za Cikatića, ekspresna, rekli bi idealno za ovakav sustav natjecanja gdje moraš pobijediti tako da iz borbe izađeš bez ozljeda, ali i da što bržeš pobijediš kako bi u ostalim borbama koje te čekaju te večeri bio što više svjež, jer veliki ulog je u pitanju.

Ovom pobjedom Cikatić ide na Satakea, to je prvo polufinale.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Četvrtfinale turnira, treća borba:

3. Maurice Smith vs. Toshiyuki Atokawa

Maurice: 31 godina, visok 188 cm, težina 92 kg
    Atokawa: 24 godine, visok 175 cm, težina 86.3 kg

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Atokawu nisam prije gledao, ali osvojio me odmah ulaznom pjesmom od Rockya - Gonna Fly Now Ulazaka nema u onom videu u prvom postu, ali ima u ovom videu u prethodnom postu što sam stavio.

Mauricea znam od prije, gledao sam ga protiv Colemana kako osvaja naslov UFC-a teške kategorije, pretpostavio sam da je on taj koji će biti favorit u ovoj borbi. I tako je i bilo, dominacija kroz cijelu borbu, iako sam mislio da će on to završiti ranije. Ali Atokawa je Japanac, znamo da njih krasi velika srčanost i da oni nikad ne odustaju, nevjerojatno koliko je primio udaraca, mislim da se minimalno mjesec dana oporavljao nakon toga. Japanska publika je to prepoznala i nagradila ga pljeskom nekoliko puta, toga je i držalo do kraja meča. Jedina zamjerka suca kod nokdauna u trećoj rundi, kad nije na vrijeme zaustavio borbu.

Maurice ide na pobjednika meča Hoost - Aerts.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Četvrtfinale turnira, četvrta borba:

4. Ernesto Hoost vs. Peter Aerts

Hoost: 27 godina, visok 190 cm, težak 87.8 kg
    Aerts: 22 godine, visok 192 cm, težak 91.5 kg

Cijela borba Hoosta i Aertsa sa ulascima, bez komentatora:

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Zadnje, nizozemsko četvrfinale ovog turnira, između Hoosta i mladog, tada 22 godine starog, Petera Aertsa. Ako sam dobro primjetio, u kutu Hoosta je bio Gerard Gordeau, prvi borac koji je nastupio u UFC-u (UFC 1) kad je pobijedio Tulija izbivši mu zub koji je odletio kroz kavez. Uz Aertsa, uvijek uz njega, njegov legendarni trener, Tom Harinck.

Peter Aerts i Tom Harinck

Ovo mi je dosad bilo najbolje četvrtfinale, dosta izjednačena borba, ipak bi i ja malu prednost dao Hoostu koji je možda za nijasnu bio bolji. Jedan sudac je proglasio borbu draw, a ostala dva dala Hoostu. Ne bih se ja bunio ni da je borba proglašena draw pa da je otišla u ekstra rundu. Hoost ide na Maurice Smitha, obojica su imala po 3 runde u svojim prvim borbama.

Aerts je već tada pokazao da je opasan, onaj high kick je lijepo sjeo na Hoostovu glavu, iako mu je ovaj na to vratio osmijehom, ali sigurno mu nije bilo lako. Aerts je bio dobar u trećoj, ali mislim da je Hoost zasluženo dobio, imao je konkretnije udarce. Nevjerojatno koliko čovjek ima snage, rekao bih, u tim "tankim nožicama", odlična tehnika.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Nakon četvrtfinala, bilo je predaha za sudionike turnira, u međuvremenu je održan meč po karate pravilima:

5. Taiei Kin vs. Michael Thompson

..ali pošto su izrezali taj meč, nema ga nigdje za pogledati, zapravo ima samo par sekundi u videu koje sam stavio u prvom postu ove teme. Poslije njega je bilo prvo polufinale turnira:

6. Masaaki Satake vs. Branko Cikatić

Cijela borba sa ulascima:

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. K-1 Grand Prix '96 (CRO COP)
    By Reem in forum K-1
    Odgovora: 13
    Zadnja poruka: 27-10-12, 13:48
  2. K-3 Grand Prix '95
    By Reem in forum K-1
    Odgovora: 4
    Zadnja poruka: 12-10-12, 11:16
  3. K-1 Grand Prix '95
    By Reem in forum K-1