Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12
Pokazujem rezultate 11 do 17 od 17
Like Tree5Likes

K-1 Grand Prix '93 (Cikatić)

Raspravljate o temi K-1 Grand Prix '93 (Cikatić) u K-1 forumu, dio Borilački sportovi foruma; ...

MMA manijak Avatar od korisnika Reem
    Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

re: K-1 Grand Prix '93 (Cikatić)

Citat Pravi autor: Reem Pogledaj Poruke
    6. Masaaki Satake vs. Branko Cikatić
    U početku je bilo više nekako kao "ispitivanje terena", a onda je odjednom Cikatić krenuo. Vidjelo se da Satake nije u njegovoj ligi, djelovao je nekako nemoćno. Mislio sam da će borba otići do odluke, ali ipak Cikatić rješava to još jednim nokautom, ovaj put u trećoj rundi. Borba mi i nije bila baš nešto, ali cilj je ostvaren, Cikatić u finalu.

Tom Harinck je bio i u njegovom kutu, a vidim da se i Aerts veselio Cikatićevoj pobjedi.
    "Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Drugo polufinale turnira:

7. Maurice Smith vs. Ernesto Hoost

Borba sa ulascima, bez komentatora, Hoost - Smith:

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Ovo je bilo nešto bolje polufinale od prvog, ovaj Hoost je zvijer, kondicijski odličan, a udarci mu fenomenalni. Na prvi pogled kad ga čovjek vidi, rekao bi što ovaj mršavi može. Čovjek je poput gume, tako fleksibilan, kako je izveo onaj high kick, Smith je ostao samo ležati. Kad su bili u onom klinču, Hoost je krenuo unatrag kao da želi pobjeći iz njega i odmah potegao taj high kick, odlično

Zanimljivo da su oba polufinala završila nokautima u trećim rundama.

Cikatić i Hoost u finalu prvog K-1 GPa.
    Zadnji Uredio Reem : 11-03-12 u 18:48

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Prije finala turnira između Cikatića i Hoosta, održan je jedan meč po pravilima karatea, tako da finalisti dobiju još malo na vremenu za oporavak između borbi. Legendarni Andy Hug protiv Kakude, više nam poznatijeg kao suca u K-1 ringu.

8. Nobuaki Kakuda vs. Andy Hug

Andy: 28 godina, 180 cm, 91.5 kg
    Kakuda: 32 godine, 174 cm, 90 kg

Cijela borba sa ulascima, bez komentatora, Hug – Kakuda:

Frankie-rote likes this.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Kakudu nisam odmah ni prepoznao, obrijan, a i nešto je mlađi tu Nisam imao ni pojma da je i on borac

Nobuaki Kakuda

Ne znam jesam li ikad pogledao neki meč po pravilima karatea. Ovaj me se dojmio, pogotovo zbog atraktivnih poteza od strane Andya, onih njegovih legendarnih axe kickova i kružnih udaraca, čovječe kako je brz, s kojom lakoćom ih samo izvodi Malo mi je bilo zeznuto što ne znam baš ta pravila, pa mi je borba na momente bila čudna. Andy dobio nakon 2 odbrojavanja, oba zbog koljena koja je uputio u tijelo Kakude, nešto kao iz muay thai klinča, onako kako je to Wand radio u PRIDE-u, takva koljena. Šteta što je Kakuda imao kimono, vjerujem da bi vidjeli dosta crvenila po njegovom tijelu, probao je nastaviti, ali odustao, mora da je neko rebro bilo slomljeno, jer se vidjela bolna grimasa na njegovom licu i jednostavno nije mogao nastaviti. Sudac u ringu ima moćnu frizuru

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Finale K-1 GP-a:

9. Branko Cikatić vs. Ernesto Hoost

Cijelo finale sa ulascima:

alex69 likes this.

Datum registracije
    18-11-11
    Starost
    36
    Poruka
    22,837
    Liked
    17479 times

Legendarno finale

Rekao bi nekako da je Hoost bolje ušao u borbu, bar mi je djelovao brže od Cikatića. Par puta ga je Hoost dobro udario, moram priznati da sam borbu gledao pod nekim adrenalinom, iako nije uživo. Gledao sam ovu verziju videa što je u ovom prethodnom postu, bez komentatora, tako da se sve čulo što se tiče udaraca, ali i uzvika koji su dolazili iz kuta. I taman kad su krenuli uzvici iz našeg kuta "još pola minute, zadnjih pola, zadnjih pola!", Cikatić i Hoost su krenuli u jednu razmjenu, gdje je Cikatić ispalio desni kroše i složio Hoosta ko kladu, kako je tresnuo na parter i ostao ležati kao mrtvac Cikatić ima bombe u tim rukama, sve 3 borbe večeri je završio ručnim tehnikama. Cikatić je stvarno sa stilom osvojio prvo finale K-1 GP turnira.

Cikatić je možda imao lakši put do finala (Kiatsongrit, Satake) od Hoosta (Aerts, Maurice Smith), ali tko te to pita, moraš imati i malo sreće u svemu tom, pogotovo u ovakvom sustavu natjecanja kad imaš 3 borbe u istoj večeri.

Na kraju je bila i završna ceremonija, borci su ušli u ring, čestitali Cikatiću, hrvatska zastava, predivna slika. Rekao bi da je ovaj uspjeh u rangu sa Wimbledonom, najprestižnija titula u K-1. Pitali su Cikatića koji mu je bio najteži meč te večeri, odgovor je bio Satake, pošto je ta borba bila i najduža.

Cikatić je postao prvi koji je osvojio K-1 WGP, turnir je osvojio sa 38 godina i 208 dana te je i dan danas najstariji borac kojemu je to uspjelo.

Cijela završna ceremonija:

alex69 likes this.

Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12

Slične Diskusije

1. K-1 Grand Prix '96 (CRO COP)
    By Reem in forum K-1
    Odgovora: 13
    Zadnja poruka: 27-10-12, 13:48
  2. K-3 Grand Prix '95
    By Reem in forum K-1
    Odgovora: 4
    Zadnja poruka: 12-10-12, 11:16
  3. K-1 Grand Prix '95
    By Reem in forum K-1