Stranica 10 od 10 PrvoPrvo ... 5678910
Pokazujem rezultate 91 do 99 od 99

Fobije

Raspravljate o temi Fobije u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Starter Avatar od korisnika nadr
    Datum registracije
    14-03-10
    Poruka
    26
    Liked
    0 times

Re: Fobije

Reče nekad neko: "Bojim se da me ne uhvati strah!"

Regularni forumas Avatar od korisnika webindex
    Datum registracije
    01-05-09
    Poruka
    112
    Liked
    0 times

Fobija je izraženi trajni strah, najčešće prekomjeran ili neopravdan, a pojavljuje se u vezi očekivanja specifičnog objekta ili situacije

www.fobija.blogspot.com

Datum registracije
    01-05-09
    Poruka
    112
    Liked
    0 times

Finchartaphobia
    strah da će ponestati toalet papira

(podrijetlo: izved.: finire-okončati; chartae-listovi papira)
    Neki liječnici odbijaju priznati da finhartafobija postoji, jer kako oni kažu, u najboljem slučaju je to slutnja i nitko se zapravo ne boji da će ponestati zahodskog papira. Pogrešno. Razmislite: na neprijateljskom ste teritoriju (u tuđoj kući) i upravo ste obavili veliku nuždu. Tek onda shvatite da je ostala samo određena količina toaletnog papira. stoga ga počinjete presavijati radije nego gužvati. Racionirate strogo, dva komada za svaki put i pažljivo s njim. ako se situacija pogorša, razdjeljujete papir u dva sloja. Ako baš imate peh da stižu "pojačanja" (kako grupe za samopomoć nazivaju drugi dio isporuke koja dolazi iz pozadine), onda će Vam biti jako drago što ste naučili kako pažljivo razdvojiti i koristiti kartonsku rolicu na kojoj je namotan toaletni papir.
    Pa se onda pitamo Finhartafobija? Ne postoji? Koja glupost?

www.fobija.blogspot.com

Datum registracije
    01-05-09
    Poruka
    112
    Liked
    0 times

Fortunophobia
    Strah (fobija) da će vaši brojevi biti izvučeni na lotu ili lutriji ako ne uplatite listić.

(podrijetlo, izved.: fortuna-sreća; bihebdomas-dvaput tjedno)

To je okrutna fobija. Kao što i samo ime kaže (fortunofobija doslovno znači strah ,fobija, od sreće, a ne kako se često prikazuje, strah, fobija, od sudbine), postoji samo jedan djelotvoran način njezinog liječenja, a taj je korištenjem recepta koji kaže : "Svaki tjedan uplatiti lutriju". Stvarno nema druge nade. Možete pokušati s naglim odvikavanjem te hrabro odbiti igrati brojeve koje ste koristili zadnjih deset godina, na osnovu čudnog algoritma obiteljskih rođendana usađenih u vašem mozgu. Unutar jednog tjedna biste mogli biti izliječeni. Naravno., možete također biti i barska mušica, s čašicom u ruci, i bilo kojeg pijanca koji želi slušati zabavljati pričom o "tjednu kada niste igrali". Stvarno težak slučaj.

www.fobija.blogspot.com
    www.blogmoj.com

Uvaženi forumaš
    Datum registracije
    27-10-10
    Poruka
    534
    Liked
    11 times

Lift...visina!

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,430
    Liked
    21460 times

Ja ima fobiju od Joksa...uvijek se zali na mene, ima nesto protiv mene

downloading...

Veteran par excellence Planet Racer Champion Avatar od korisnika Joks
    Datum registracije
    02-06-04
    Poruka
    21,564
    Liked
    12238 times

ja se bojim visokih, mršavih ljudi koji mogu pojest svoju težinu u jednom obroku ....brrrrrrr

jednu čašu držim u ruci, polako je okrećem...

Datum registracije
    01-05-09
    Poruka
    112
    Liked
    0 times

Ventignophobia

Strah da ste glasno prdnuli dok ste slušali muziku sa slušalicama na ušima
    (podrijetlo, ventus - vjetar; igarus - nesvjestan čega)

Iz iste obitelji fobija kao i fortavokofobija, ta društveno kobna bolest kao i mnoge slabo poznate fobije često napada bolesnika dok putuje. Simptomi uključuju paranoju zbog učestalih potajnih pogleda suputnika i neobjašnjiv osjećaj krivice. Psiholozi također imaju izreku: "Svim sredstvima izlječi ventignofoba, ali prvo otvori prozor"

www.fobija.blogspot.com

Datum registracije
    01-05-09
    Poruka
    112
    Liked
    0 times

Cool Re: Fobije

Aquadormophobia strah od slinjenja dok spavate u vlaku

Kao što će uvidjeti poznavaoci latinskog jezika ova fobija je dobila ime od spajanja riječi Dormio (sve što ima veze sa spavanjem) i Aqua ( sve što ima veze, u ovom slučaju, s neugodnomn dužinom pljuvačke)
    Istinski okrutan aspekt akvadormofobije potječe od činjenice da se ona ne može spriječiti. Točno u trenutku kad bi njihov strah trebao početi djelovati, bolesnici zaspu. Vrlo brzo sanjaju ugodan san o tome kako jedu sladoled na suncu, majica im je mokra, a osoba nasuprot nelagodno se smije. Ova fobija napada većinom pretile muškarce stare izmedu 45 i 54 godine.
    Manje uobičajena, ali malignija varijanta je alter aquadormophobia kod koje bolesnici strahuju od trenutka buđenja, pri čemu otkriju da su nehotice zaspali na ramenu suputnika, te poslije slinili po njemu. Prije nekoliko godina u jednoj "vizionarskoj željezničkoj kompaniji" , naravno u SAD-u, a gdje bi drugo, pokrenuta je kampanja izdavanja bedževa sa natpisom "Probudi me na mojoj stanici" koji su bili dostupni putnicima sklonim spavanju, te zatim s natpisom "Molim vas probudite me ako hrčem" te čak "Molim vas udarite me ako slinim"

Stranica 10 od 10 PrvoPrvo ... 5678910

Lajkaj nas na Facebooku