Stranica 3 od 4 PrvoPrvo 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 35

Koliko je duhan zapravo stetan ..?

Raspravljate o temi Koliko je duhan zapravo stetan ..? u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Savana
    Datum registracije
    29-07-08
    Starost
    67
    Poruka
    1,940
    Liked
    14 times

Re: Koliko je duhan zapravo stetan ..?

Citat Pravi autor: Savana Pogledaj Poruke
    Kad bi covek ziveo u zdravoj sredini, i zdravo se hranio, pusenje cigareta mu ne bi naskodilo ni najmanje.
    Pusenje cigareta i sirovog duvana su dve potpuno razlicite stvari, tj. ostavljaju razlicit efekat na nase telo. Duvan za industrijske cigarete prolazi kroz niz tretmana razlicitim hemikalijama, koji mu daju novu boju, miris, ukus. Vecini pusaca cigareta sa duzim stazom sirov duvan ne prija, jer su svoje telo navikli na arome i hemikalije kojima se tretira duvan u fabrikama. Duvan se hiljadama godina smatra i koriscen je kao medicinsko sredstvo, a informacije koje nam pruza zvanicna istorija kazu da koriscenje i kultivisanje duvana datira od 6000 godina pre n.e.

ps.Ovim ne zagovaram pušenje ali dajem jedan drugačiji pogled te pojave.
    Danas sam vršio jedan eksperiment.
    Uzmite cigaretu odsecite filter, izbacite duvan da ostane samo papir.Urolajte papir kao šibicu i zapalite.Pustite da izgori i ostatke (pepeo od papira) stavite na neku tamnu podlogu.Pipnite to prstom, pogledajte.Da li vam to liči na pepeo ili neku praškastu materiju.Od čega se zapravo pravi taj "papir. Kakve supstance sadrži.Da li zavisnost stvara sam duvan ili neki sastojak tog papira.
    Probajte, zanima me vaše mišljenje.
    Nikada nisam volio matematiku. Nekada je to bio čisto spontani osjećaj, a danas znam da je to zbog toga što je okrutna. Malo, malo, pa me vrati u stvarnost.

Banned
    Datum registracije
    02-07-08
    Starost
    35
    Poruka
    979
    Liked
    2 times

smatram da duhan uopće nije štetan ako ga se konzumira u razumnoj mjeri recimo do jedne kutije dnevno, čak naprotiv da je jao dobar recimo za smirivanje i slične stvari.

Starter
    Datum registracije
    28-07-08
    Poruka
    17
    Liked
    0 times

Ovako: pušim 25 godina i kategorički tvrdim da je pušenje štetno. Pogotovo ovakvog industrijsko- kemijskog duhana. E sad, svi znamo da pušenje stvara ovisnost i postala je snažna ind. grana. Licemjerje država u odnosu na pušače je golemo. Ubiru poreze od nečega što “ubija” ljudsku vrstu.Pitam se zašto se u tom slučaju ne zabrani prodaja duhana isto kako se ne može legalno kupiti heroin??? Drugo: da li ste znali da šećer stvara ovisnost? I ubija ljude.... Da li ste znali da začini stvaraju ovisnost? I uzrokuju zdrastvene probleme... Na tome je McDonalds izgradio svoje carstvo.
    Da li znate da vam jedan farmaceutski pripravak (u večini slučajeva) može riješiti jedan zdravstveni problem, ali i izazvati nekoliko novih? Na tome nastaje jedna od najprofitabilnijh privrednih grana.... Znate li što može puno djelotvornije uništiti ljudsku vrstu od same cigarete? Metak!!! A države ih kupuju na megatone.... U biti pušenje je izvrsno za reguliranje stanovništva koje se ionako prebrzo množi. Jer uglavnom puši sirotinja, koja je ionako “višak” u odnosu na moćnu financijsku oligarhiju. Zato mi se oni gade do boli.
    Ljudi, djeco ne počinjite pušiti. Ako već jeste, živite u drugim segmentima života zdravo: krećite se, bavite sportom, okrenite prirodi i njenim produktima, izbacujte toksine, probajte što više eliminirati stres... Ne dajte da vas “ovi gore” pobijede!!! Uložite u sebe i svoj život i brinite o sebi kao što brinete o svom automobilu. Razmislite malo..........

prof. Foruma Avatar od korisnika EvilM@ster
    Datum registracije
    26-09-06
    Starost
    32
    Poruka
    1,516
    Liked
    7 times

sve je to oke, donekle .. ali ja ovdje nisam pricao o "duhanu" iz cigareta, nego o kemijski neobradenome prirodnome duhanu...
    Daj, kad mi u srce pogledas, da tamo nema nicega, da nista nema osim tvoga imena..
    Tu, na tvome pragu zaspala, jedna dusa iskrena i samo cekam dan da ti lice ugledam...

Datum registracije
    28-04-07
    Starost
    33
    Poruka
    8,603
    Liked
    1031 times

A ja hoću da prestanem da pušim ali nikako da krenem sa tim.

prof. Foruma Avatar od korisnika EvilM@ster
    Datum registracije
    26-09-06
    Starost
    32
    Poruka
    1,516
    Liked
    7 times

nisi jedina .... meni je u 8 godina najveca apstinencija bila 6 mjeseci
    Daj, kad mi u srce pogledas, da tamo nema nicega, da nista nema osim tvoga imena..
    Tu, na tvome pragu zaspala, jedna dusa iskrena i samo cekam dan da ti lice ugledam...

Banned
    Datum registracije
    03-08-07
    Starost
    27
    Poruka
    139
    Liked
    1 times

jel manje štetno ako pušiš domaći duhan, koji sam smotaš u rizlu?

Liže čim zine Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,101
    Liked
    159 times

Aha, ali samo ako je duhan uzgojen bez kemikalija, što je moguće više prirodno.
    Potpisi su za budale.

Banned
    Datum registracije
    03-08-07
    Starost
    27
    Poruka
    139
    Liked
    1 times

di se može nabavit domaći duhan?