Anketa: Vjerujete li u medicinu i liječnike?

Stranica 6 od 6 PrvoPrvo 123456
Pokazujem rezultate 51 do 58 od 58

Koliko vjerujete medicini?

Raspravljate o temi Koliko vjerujete medicini? u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    02-07-08
    Starost
    35
    Poruka
    979
    Liked
    2 times

Re: Koliko vjerujete medicini?

nema baš previše povjerenja u medicinu kao ni u jednu drugu granu privrede

Mili
    Datum registracije
    25-11-06
    Poruka
    4,687
    Liked
    282 times

Koliko vjerujem u konvencionalnu toliko vjerujem i u alternativnu medicinu.
    Pod alternativnu više mislim na liječenje određenim travama i napitcima iz prirode. Kako sam jednom negdje pročitao. Alternativna medicina se tako zove samo zato jer njene metode nisu prošle rigorozne testove farmaceutskih kompanija. To ne znači da te metode nisu učinkovite...
    Zadnji Uredio Adolon : 27-01-10 u 18:17

Starter
    Datum registracije
    28-07-08
    Poruka
    17
    Liked
    0 times

Problem je i taj što pojam "alternativno" u našim glavama sugerira nešto drugo,neprovjereno i slično. A u biti se slažem da je ta i takva medicina u puno slučajeva efikasnija i produktivnija nego klasična,alopatska koja zna napraviti više štete nego koristi (nekad čak i namjerno pod utjecajem farmaceutske industrije). Nažalost, večina to shvati prekasno...Po meni svaka bi se pametna medicina trebala bazirati na prevenciji. Međutim u našem korporativno-kapitalističkom sustavu vrijednosti o tome treba brinuti svaki pojedinac za sebe. Naravno, ako mu je do zdravlja stalo i ako je toga uopće svjestan...

Banned
    Datum registracije
    23-05-10
    Poruka
    20
    Liked
    0 times

Nije problem što oni upišu medicinu, nego nikada više se nije ulagalo u objekte, opremu tkz super lijekove a nikada nikada više ljudi koji se bukvalno raspadaju. Medicina skricva informacije o TRAGIČNOM ZDRAVSTVENOM STANJU NACIJE lakse ćete svu opremu NATO PAKTA PREBROJATI nego li dobiti ovu informaciju. Imate u Zagrebu jedinstvenog čovjeka na svijetu Utemeljitelja prirodnih Rimarchuk metoda koje pomažu da tijelo samo se odbrani od svih zdravstveni problema kao sto su i one najteže. Ostat ćete bez teksta kada pročitate sve na njegovim stranicama
    Rimarchuk - the most scientific natural health i www.rimarchuk-bh.com
    bozic.toni@hotmail.com sve što mogu od srca ću pomoći u mogućnaostima

Banned
    Datum registracije
    23-05-10
    Poruka
    20
    Liked
    0 times

greška Rimarchuk - the most scientific natural health i Rimarchuk BH - Dobrodošli! su dvije stranice rimarchuk klinika

Banned
    Datum registracije
    09-05-11
    Poruka
    1,801
    Liked
    472 times

Citat Pravi autor: Egerija Pogledaj Poruke
    hm.. loše iskustvo me natjeralo da kod doktora idem samo kad moram... i to obavezno kod privatnika.. dovoljno me osakatili osječki mesari.. -.-'
    Ti se žensko.
    A mi žene moramo nakon svako 12 mjeseci na kontrolu.
    Znaći, jedanputgodišnje.

Liže čim zine Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,101
    Liked
    159 times

Glasao sam za treću opciju - Vjerujem u medicinu, ali bih pomoć potražio/potražila i u alternativnoj medicini. Od alternativaca dobio sam primjerice recept za napitak od kurkume, cimeta i đumbira za čišćenje jetre i bubrega i jačanje imuniteta. Tu je otprilike i granica do koje idem - vjerujem travarima, ne vjerujem bioenergetičarima, homeopatima, reikistima... Biljke su izvor mnogih lijekova, ne vidim tu ništa upitno. Ostale smatram šarlatanima.

Što se tiče klasične medicine, nedavno sam izašao iz bolnice prilično zlokobna naziva, ali pune divnih, srčanih i stručnih liječnika. Nikoga ne otpisuju, ma kako mu dijagnoza bila loša, hvataju se u koštac sa svim problemima, brižni su. Svojim pristupom i žrtvovanjem obilno nadoknađuju sistemske mane. Zato o hrvatskom zdravstvu neću ružno govoriti. Sve dok ima takvih ljudi, bit će nam dobro.
    Potpisi su za budale.

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    9,900
    Liked
    6133 times

Nisam bio kod doktora još od 1997 godine kada sam išao na liječnički pregleda za posao. Kada ja budemo morao ići liječniku onda ću vjerojatno biti na samrti. Nije vezano previše za temu to što sam rekao, ali rađe izbjegavam ići doktoru.
    Zadnji Uredio beta : 14-12-18 u 11:42
    Smeštaju mu oni koji mrze sve hrvacko

Stranica 6 od 6 PrvoPrvo 123456

Lajkaj nas na Facebooku