Stranica 1 od 9 123456 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 82
Like Tree1Likes

Liječnici i povjerenje u njih

Raspravljate o temi Liječnici i povjerenje u njih u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    39
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

Liječnici i povjerenje u njih

Ima jedna stvar koja je, po meni nažalost, dosta aktualna u ovoj državi. Pa čak i globalno.
    koliko imate povjerenja u sposobnost i želju liječnika da vam pomogne kad vam zatreba?
    Vjerujem da ce se mnogi od lijecnika na forumu dići na zadnje noge, ali gledajući iz mog kuta prosječnog čovjeka imao sam više loših iskustava nego dobrih.
    I uistinu me frka ponekad otići doktoru. Ne zato da će mi napraviti nažao namjerno nego će mi napraviti nesto pogrešno ili neće uopće ništa napraviti.
    Da ne spominjem koliko me vuna danas/sutra kad moja mala bude bila trudna i na porodu. Kad vidis/čuješ sta se sve dogodilo maltene ti dođe da ju sam porodiš. Pa onda vrijedi: sam pao, sam se ubio. Ovako ono što ti je najbitnije u zivotu daješ u ruke nekome kome uopće ne vjeruješ. A nemaš baš nekog izbora gdje da ides....

E sad, kad sam malo opisao moja razmisljanja zanima me vas komentar..
    Zbog čega je to tako? Ako je zbog malih primanja - onda jeboga patak odi radit nesto drugo, a ne radi loših primanja ugoržavat tuže zdravlje. Ako je zbog pretrpanosti posla, opet neđi drugu šljaku, daj druge, odgovornijemu priliku. Zbog neznanja, koji k. onda onako tezak fakultet sluzi?

Ili sam ja totalno zabrijao pa je sve OK, ali novine prenapuhuju stvari i rade od buhe slona? (makar sam u više navrata čuo grozne priče, barem što se tiče rodilišta)

ps: nije mi mala trudna da ne počnete odmah
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Re: Liječnici i povjerenje u njih

Koliko sam čula i vidjela, najgori su dr i sestre u rodilištima.

Prije nekoliko god bratićeva žena je u St u bolnici rađala blizance. Prvo je prošlo u najboljem redu, a sa drugim je bilo komplikacija. Mala je ostala bez zraka i nije zaplakala... Ona se normalno brinula kaj nije u redu, kaj se događa... da bi joj sestra rekla kaj se brineš, ionak ti neće preživit.

Mala danas ima oko 9 god i cerebralnu.

Onda, slavni Goljak. Gdje sam čula iz prve ruke da je dijete pametnije vježbati doma ili ga pustiti golo na snijeg. Naime, grijanje je loše pa se na ploču na kojoj se djete vježba stavi ultra tanka dekica. Hvala ti B pa u familiji imam fizioterapeuta!

A i na Rebru su ažurni nema šta!

Još se čini najbolje operacijske zahvate potražiti na Netu.
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    39
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

A sta ih nije strah da će im netko glavu skinut radi toga?
    Nek se nađe neko malo skrenutiji nego ja, pa da mu lijecnik/ca svojim nemarom ili neznanjem ubije dojenče - ubit će ga k'o zeca

"vojim" Avatar od korisnika dorina
    Datum registracije
    28-02-07
    Starost
    36
    Poruka
    10,135
    Liked
    685 times

Meni nije jasno koji si q išao u tu školu ako ti je tak tlaka pokazati da ti je stvarno i stalo pomoći. Ili, ne daj B imati suosjećanja za bolesnog!

Mene nije briga koliko ti imaš kredita, da li tvoja žena/ muž ima ljubavnika/ icu, da li imaš psa ili mačku...

Trenutačno si na poslu, a "ja" sam tvoj posao!
    Na kraju sve će biti dobro. Ako nije dobro, znači da nije kraj.

Banned
    Datum registracije
    11-08-08
    Poruka
    4,162
    Liked
    11 times

ma svakakvih se gadarija događa. Ja čim sam ovu temu vidjela sjetila sam se malog Maškarina koji je otišao na operaciju slijepo crijeva i ostao bez noge. Ne znam šta bi na to rekla...ne znam kako bi reagirala da je to moje dijete,poznavajući sebe,pobila bi ih sve. Gdje je greška? u sustavu?nedovoljno kvalificiranom ili nedovoljno plaćenom kadru? ne znam,možda u svemu pomalo...ali zaboga to su ljudi kojima bismo trebali bezgranično vjerovati,koji bi trebali biti tu da nam pomognu....

Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    39
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

Citat Pravi autor: dorina Pogledaj Poruke
    Trenutačno si na poslu, a "ja" sam tvoj posao!
    Al nastranu to. to ja ne bi nazvao profesijom...ja bi to nazvao načinom razmišljanja. Pa ćemu onda Hipokratova odnosno Ženevska zakletva?
    "U času kada stupam među članove liječničke profesije, svečano obećajem da ću svoj život staviti u službu humanosti. Prema svojim učiteljima sačuvat ću dužnu zahvalnost i poštovanje. Svoje ću zvanje obavljati savjesno i dostojanstveno. Najvažnija će mi briga biti zdravlje mojega pacijenta. Poštovat ću tajne onog tko mi se povjeri. Održavat ću svim svojim silama čast i plemenite tradicije liječničkog zvanja. Moje kolege bit će mi braća. U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene utjecati nikakvi obziri vjere, nacionalnosti, rase, političke ili klasne pripadnosti. Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog začetka. Niti pod prijetnjom neću dopustiti da se iskoriste moja medicinska znanja suprotno zakonima humanosti. Ovo obećajem svečano, slobodno, pozivajući se na svoju čast."

Banned
    Datum registracije
    11-08-08
    Poruka
    4,162
    Liked
    11 times

meni je biti liječnik poziv....ne bih to zvala običnom profesijom. Mislim da čovjek treba imati ono nešto da bi to mogao raditi.
    Ja znam,ja to nikad ne bih mogla,iz jednog razloga,užasno sam osjetljiva na nečiju patnju,bol...

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Ovo nije u redu..
    Nemojte generalizirati, pa u svakoj profesiji ima kretena..

Akademik Avatar od korisnika _Aris_
    Datum registracije
    12-05-05
    Starost
    33
    Poruka
    4,388
    Liked
    6 times

Citat Pravi autor: Ancksunamun Pogledaj Poruke
    Ovo nije u redu..
    Istina, al u većini je biti kreten manje opasno po druge ljude...
    Od danas ću svaki dodir čuvati za tebe,
    svaki poljubac za tvoje usne i
    svaki san da budem s tobom i kad to ne mogu.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika One-of-us
    Datum registracije
    30-01-08
    Starost
    32
    Poruka
    685
    Liked
    2 times

Citat Pravi autor: Ancksunamun Pogledaj Poruke
    Ovo nije u redu..
    Slažem se, generaliziranje nikad nije dobro. Naravno da će u svakoj profesiji biti crnih ovca, ali mislim da većina liječnika ipak dobro obavlja svoj posao.

P.S Ali, isto tako ne valja generalizirati ni sa ostalime, pa tako ni sa muškarcima i ženama kao što naša Ancks voli
    "The artist is nothing without the gift, but the gift is nothing without work."
    Emile Zola

Stranica 1 od 9 123456 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku