Stranica 2 od 9 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 82
Like Tree1Likes

Liječnici i povjerenje u njih

Raspravljate o temi Liječnici i povjerenje u njih u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Re: Liječnici i povjerenje u njih

Citat Pravi autor: _Aris_ Pogledaj Poruke
    Istina, al u većini je biti kreten manje opasno po druge ljude...

Pa Ja to baš ne bi rekla...Uostalom posvađat ćemo se..bolje da prešutim
    Citat Pravi autor: One-of-us Pogledaj Poruke
    Slažem se, generaliziranje nikad nije dobro. Naravno da će u svakoj profesiji biti crnih ovca, ali mislim da većina liječnika ipak dobro obavlja svoj posao.

P.S Ali, isto tako ne valja generalizirati ni sa ostalime, pa tako ni sa muškarcima i ženama kao što naša Ancks voli
    Kao wane si..Ovo je jedna tema, a Femdom je druga

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    38
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

Citat Pravi autor: Ancksunamun Pogledaj Poruke
    Ovo nije u redu..
    Nemojte generalizirati, pa u svakoj profesiji ima kretena..
    Naravno da ne. I nije da generaliziram. Zato spomenuh te proklete medije koji uvijek napuhuju lošu vijest kada se desi propust, a s druge strane kad spasi netko ljudske zivote to se smatra pod normalnim makar tim ljudima treba spomenik dignuti..
    Al da je situacija bajna - i nije. I to ne govorim o tome što sam čitao u novinama nego iz prve ruke...
    Meni lik nakrao se para i para na mojim zubima i za godinu dana sve se opet vratilo na staro bez obzira na oralnu higijenu i kontrolu svega i svačega...pa gdje toga ima? Ne govorim o povratku karijesa nego o raspadu plombi
    Ili kad sam bio klinac pa popravljanje zuba kod zubara bez anestezije. Ne zato što je zub upaljen pa ne hvata ili se ne smije nego jer mu je to trošak, a ja nek tamo plačem na stolici od muke...
    A to je samo stomatologija, gdje su druge, opasnije grane medicine.
    Sory, Ancks, ali nije bajno nažalost
    Zadnji Uredio Oggy : 12-09-08 u 16:05
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: Oggy Pogledaj Poruke
    Naravno da ne. I nije da generaliziram. Zato spomenuh te proklete medije koji uvijek napuhuju lošu vijest kada se desi propust, a s druge strane kad spasi netko ljudske zivote to se smatra pod normalnim makar tim ljudima treba spomenik dignuti..
    Al da je situacija bajna - i nije. I to ne govorim o tome što sam čitao u novinama nego iz prve ruke...
    Meni lik nakrao se para i para na mojim zubima i za godinu dana sve se opet vratilo na staro bez obzira na oralnu higijenu i kontrolu svega i svačega...pa gdje toga ima? Ne govorim o povratku karijesa nego o raspadu plombi
    Ili kad sam bio klinac pa popravljanje zuba kod zubara bez anestezije. Ne zato što je zub upaljen pa ne hvata ili se ne smije nego jer mu je to trošak, a ja nek tamo plačem na stolici od muke...
    A to je samo stomatologija, gdje su druge, opasnije grane medicine.
    Sory, Ancks, ali nije bajno nažalost

Dr.medicine i dr.stomatologije su dva različlita pojma, fakulteta

dakle, molim lijepo

Akademik Avatar od korisnika _Aris_
    Datum registracije
    12-05-05
    Starost
    33
    Poruka
    4,388
    Liked
    6 times

Ne znam, ali meni npr. ono javno optuživanje i jebanje keve prek televizije sta sad rade izgleda smiješno... pa za zdravstvo nema neki sustav kontrole rada liječnika kojem se to možđe prijaviti umjesto da se organiziraju press konferencije...
    Od danas ću svaki dodir čuvati za tebe,
    svaki poljubac za tvoje usne i
    svaki san da budem s tobom i kad to ne mogu.

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Ne znam, ali meni npr. ono javno optuživanje i jebanje keve prek televizije sta sad rade izgleda smiješno... pa za zdravstvo nema neki sustav kontrole rada liječnika kojem se to možđe prijaviti umjesto da se organiziraju press konferencije...
    O čemu ti to?
    Pa jesi ti ikada čuo za liječničku komoru..
    A za to optuživanje jedan drugoga, je tako nsiko, i podlo..kolega protiv kolege.
    to je naše zdrastvo i naš naylon ministar koji ništa nije učinio, da to takvih stvari ne dođe

Akademik Avatar od korisnika pajo-patakRi
    Datum registracije
    25-11-07
    Poruka
    3,540
    Liked
    5 times

da imam čvrste dokaze protiv kolege iz kojih se vidi da svojim postupcima i radom škodi ili je naškodio ljudima prijavio bih ga iz svojih nekih uvjerenja i mišljenja o svojoj budućoj profesiji

tako da po meni to nije nisko, jer takvi liječnici nemaju šta raditi u zdravstvu

a naravno da sve ide od vrha pa prema dolje...kad ministar počne nešto raditi onda se možda nešto i promijeni

Akademik Avatar od korisnika _Aris_
    Datum registracije
    12-05-05
    Starost
    33
    Poruka
    4,388
    Liked
    6 times

O čemu ti to?
    Pa jesi ti ikada čuo za liječničku komoru..
    Kako misliš "o čemu ja to"??
    Nisam...

A za to optuživanje jedan drugoga, je tako nsiko, i podlo..kolega protiv kolege.
    to je naše zdrastvo i naš naylon ministar koji ništa nije učinio, da to takvih stvari ne dođe
    Viš da znas o cemu pricam...

Ako igdje kolege trebaju tužiti jedni druge radi radi sigurnosti, a ne morala, onda je to zdravstvo...

Očito ta liječnička komora samo postoji da bi se netko potužio njoj, umjesto da aktivno sudjeluje u provjeri doktora i njihovog rada... (možda sam i u krivu, al ako to rade, nije da se primjeti...)
    Od danas ću svaki dodir čuvati za tebe,
    svaki poljubac za tvoje usne i
    svaki san da budem s tobom i kad to ne mogu.

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,372
    Liked
    9 times

Citat Pravi autor: pajo-patakRi Pogledaj Poruke
    da imam čvrste dokaze protiv kolege iz kojih se vidi da svojim postupcima i radom škodi ili je naškodio ljudima prijavio bih ga iz svojih nekih uvjerenja i mišljenja o svojoj budućoj profesiji

tako da po meni to nije nisko, jer takvi liječnici nemaju šta raditi u zdravstvu

a naravno da sve ide od vrha pa prema dolje...kad ministar počne nešto raditi onda se možda nešto i promijeni

Da si mibliže, opalila bih ti šamar...No, mlad si, još ne radiš..kad budeš radio, baš me zanima što ćeš onda mislilti
    Kako misliš "o čemu ja to"??
    Nisam...

Viš da znas o cemu pricam...

Ako igdje kolege trebaju tužiti jedni druge radi radi sigurnosti, a ne morala, onda je to zdravstvo...

Očito ta liječnička komora samo postoji da bi se netko potužio njoj, umjesto da aktivno sudjeluje u provjeri doktora i njihovog rada... (možda sam i u krivu, al ako to rade, nije da se primjeti...)
    Komora sudjeluje i radi svoj posao..Dakle, ne postoji samo da bi postojala..
    Nisu liječnici krivi za liste čekanja, niti za stanje u zdrastvu..
    To su neki drugi igrači, koji igraju u svoju korist

Dr. Love Avatar od korisnika Oggy
    Datum registracije
    21-12-06
    Starost
    38
    Poruka
    5,049
    Liked
    31 times

Dr.medicine i dr.stomatologije su dva različlita pojma, fakulteta

dakle, molim lijepo
    Ok, iz tvojeg kuta gledanja. Iz mojeg ste tu da nas lijecite uz pristojnu naknadu. Ne da nas pljačkate, sarlatanski prilazite problemu ili jednostavno ne znate reci: "Ne znam"....
    Evo ti slijedeeće situacije koju sam danas cuo od kolege sa posla:
    Ima klinca koji se po noci počeo tuziti na bolove u uhu i slijedeci dan klinac ode u skolu, nemre više trpiti, nazove starce da dođu po njega i bež s njim u Hitnu. Dođu u Hitnu, ovi kažu ne možemo mi to, trebate ići k skolskom lijecniku. OK, odi oni njemu, on fino, joj, trebate ići lijecniku opće prakse (u ovaj dio nisam siguran kojemu, ali nekom lijecniku). OK, odi oni lijecniku opće prakse koji isto pere ruke i kaže odite u npr. Vinogradsku kod specijalista. Odi oni tamo, dođe med. sestra od lijecnika, pogleda u uho i vidi gumicu od slušalica za iPod ili walkman ili neki sličnu napravu.
    Pazi, ovih prijasnjih 3, nitko nije uzeo onu spravicu i zavario sta se događa unutra nego odmah: Ma ne možemo mi to, ajte vi dalje...Ne kazem da nisu napravili pregled, pa kuze da ne mogu nist ovdje i odi koji je sposobniji za to nego brigo moja pređi na drugoga.
    Da ponovim, vjerujem da 90% lijecnika je savjesno, odlično rade svoj posao i treba im dići spomenik. Ali što sa onih 10%? Kako su oni prošli selekciju? I kako ja uvijek naletim na jednog od tih?

A sto se tiče prijave kolege lijecnika: Ako vidis da kolega lijecnik nesavjesno lijeci ili lijeci na takav nacin da sebi stvara korist kako ti mislis da će liječnička komora saznati za tako nesto ako im netko to ne kaže? Štitite se medjusobno, a problemi se događaju i ne sankcioniraju.
    Zadnji Uredio Oggy : 12-09-08 u 19:07
    Ja sam najsretniji čovjek na svijetu

V.I.P. Član Avatar od korisnika dark_zg
    Datum registracije
    25-03-08
    Starost
    49
    Poruka
    6,630
    Liked
    208 times

Citat Pravi autor: Oggy Pogledaj Poruke
    Ima jedna stvar koja je, po meni nažalost, dosta aktualna u ovoj državi. Pa čak i globalno.
    koliko imate povjerenja u sposobnost i želju liječnika da vam pomogne kad vam zatreba?
    Vjerujem da ce se mnogi od lijecnika na forumu dići na zadnje noge, ali gledajući iz mog kuta prosječnog čovjeka imao sam više loših iskustava nego dobrih.
    I uistinu me frka ponekad otići doktoru. Ne zato da će mi napraviti nažao namjerno nego će mi napraviti nesto pogrešno ili neće uopće ništa napraviti.
    Da ne spominjem koliko me vuna danas/sutra kad moja mala bude bila trudna i na porodu. Kad vidis/čuješ sta se sve dogodilo maltene ti dođe da ju sam porodiš. Pa onda vrijedi: sam pao, sam se ubio. Ovako ono što ti je najbitnije u zivotu daješ u ruke nekome kome uopće ne vjeruješ. A nemaš baš nekog izbora gdje da ides....

E sad, kad sam malo opisao moja razmisljanja zanima me vas komentar..
    Zbog čega je to tako? Ako je zbog malih primanja - onda jeboga patak odi radit nesto drugo, a ne radi loših primanja ugoržavat tuže zdravlje. Ako je zbog pretrpanosti posla, opet neđi drugu šljaku, daj druge, odgovornijemu priliku. Zbog neznanja, koji k. onda onako tezak fakultet sluzi?

Ili sam ja totalno zabrijao pa je sve OK, ali novine prenapuhuju stvari i rade od buhe slona? (makar sam u više navrata čuo grozne priče, barem što se tiče rodilišta)

ps: nije mi mala trudna da ne počnete odmah
    Pošto si spomenuo trudnoću i porod, ispričat ću ti svoje iskustvo.

Supruga je bila trudna s prvim djetetom i kako živimo u Novom Zagrebu spadamo u Petrovu, te smo cijelu trudnoću kontrole i pregledee vršili u njihovim ambulantama i kod njihovog specijalista ( ime nije bitno jer su se i mijenjali kako je tko bio dežuran ).

Po terminu supruga je trebala roditi sredinom desetog mijeseca, te su nas početkom tog mijeseca pozivali svakih par dana na kontrolu, i tako je bilo sve dok nije prošlo više od tjedan dana od termina za porod.
    Tada smo krenuli svaka dva dana na kontrolu, mijerenje trudova i pregled. Prolazio je dan za danom i kad je prošlo preko tri tjedna od termina počeli smo se brinuti te na naša, sad već pomalo i preplašenapitanja, odgovor je uvijek bio da je sve u redu i da je to normalno jer je djete muško.
    Kad je prošlo trideset i pet dana od termina i supruga i ja smo već polako ludili, ništa nam nije bilo jasno a i nitko nam ništa nije govorio osim da je sve u najboljem redu, tada je supruga već imala i dosta jake bolove u trbuhu a nisu bili trudovi.

Nakon slijedećeg pregleda su je opet poslali doma a imala je sve jače bolove, i ja sam totalno poludio.
    Tada sam nazvao u bolnicu Merkur (Zajčevu) i sve potanko objasnio dežurnoj liječnici u rodilištu (Dr. Zmijanac), koja je rekla da odmah suprugu dovedem u rodilište.
    Tako sam i napravio. Suprugu su pregledali i odmah je stavili na drip (mislim da se tako zove), te je tjekom noći rodila dječaka teškog 4,5 kg i dugačkog 57 cm (mislim da je bio najduža beba rođena te godine u toj bolnici).
    Međutim s toga što je bio tako veliki u trbuhu nogice su mu rasle prema unutra, tako da i sad jako gazi prema unutra.

Ja samo mogu zahvaliti toj liječnici što je tako reagirala i pobrinula se za moju suprugu i sina. Bit ću joj zahvalan cijeli život.
    Nemoram niti spomenuti da je supruga i drugo djete rodila u Merkuru, mada su nas bili upučival
    i u Petrovu, mi smo inzistirali da ipak rodi u Merkuru i uspjeli smo u tome.

Znam da drugi možda imaju drugačija iskustva, ali eto htio bih samo naglasiti da mi sami ponekad moramo reagirati i probati nešto promijeniti. Meni je posve jasno da se u toj ambulanti sve radi kao na traci, hrpa je trudnica i ako aparati pokazuju da je sve u redu liječnici jednostavno ne reagiraju sve dok se ne dogode neke promjene.

Stranica 2 od 9 PrvoPrvo 1234567 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku