Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 16
Like Tree5Likes

Ministar varga i "Pilula za dan poslije"

Raspravljate o temi Ministar varga i "Pilula za dan poslije" u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

V.I.P. Član Avatar od korisnika latoa
    Datum registracije
    18-01-08
    Poruka
    2,858
    Liked
    464 times

Ministar varga i "Pilula za dan poslije"

Provodeći odluku EU-a koja omogućuje prodaju 'pilule za dan poslije', za hitnu kontracepciju bez liječničkog recepta, ministar zdravlja Siniša Varga uspio je dovesti Hrvatsku na stup srama. Ispunjavajući želje Hrvatskog katoličkog liječničkog društva, ministar je odredio da ljekarnici temeljem priziva savjesti nisu obavezni prodati pilulu, a oni bez priziva savjesti smiju to učiniti tek nakon što ženu koja ju je zatražila podvrgnu isljedničkom ispitivanju o detaljima njezinog seksualnog života i reproduktivnog zdravlja
    Cijeli članak:
    Pilula 'za dan poslije' ili nečuvena sprdačina ministra Varge | tportal.hr

Gledam ovo i ne mogu vjerovati do kakvih blesavih ideja mogu doći ljudi koji su na rukovodećim pozicijama u ovoj našoj jadnoj, maloj državi. Ono što me još više zbunjuje je kako se uspije skupiti toliko budala na jednom mjestu da podrži ovako nešto.

„Pilula za dan poslije“ do sada se mogla dobiti preko recepta kojeg bi ženi nakon razgovora izdao njezin ginekolog. Što se tu trebalo mijenjati?
    Ova pilula nije kontracepcija kako neki na nju gledaju i mislim da je uredu da je propisuje liječnik odgovarajućeg usmjerenja, a ne farmaceut u ljekarni. Uostalom ovo će za rezultat dati samo dva loša ishoda. Jedan je da će u svakom većem gradu postojati apoteka koja će ih dijeliti šakom i kapom, i onda će ih klinke uredno piti umjesto da više paze na zaštitu prilikom seksualnih odnosa. Druga loša posljedica bit će za žene u manjim sredinama (što je spomenuto i u navedenom članku) koje će se morati ispovijedati poznatim ženama, a na kraju možda ni neće dobiti traženu pilulu zbog mogućeg priziva savjesti osobe koja radi u seoskoj ljekarni.

Evo što se dešava kada bi mi istovremeno željeli biti i turbo moderni pa kao i EU „pilule za dan poslije“ prodavali kao hitnu kontracepciju, a ujedno dopuštamo crkvi da nam vodi državu pa ispunjavamo želje nekog Hrvatskog katoličkog liječničkog društva.
    Zadnji Uredio latoa : 28-04-15 u 10:18
    fat_boy_slim and beta like this.
    "Leti ko lisce sto vir ga vije, za let si duso stvorena.
    za zemlju nije, za pokoj nije, cvijet sto nema korijena.
    "

R.I.P. Clan
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,447
    Liked
    796 times

Re: Ministar varga i "Pilula za dan poslije"

Nazalost, ne mogu reci da me ovakvo nesto iznenaduje. Hrvatska je miljama od uredenog sekularnog drustva, a dodvoravanje najprije novoizabranog ministra ZNANOSTI, obrazovanja i sporta, pa sada i ministra ZDRAVLJA strujama katolicke crkve je najprije iznimno neprofesionalno, a na kraju i potpuno degutantno.

Mislim da je konacno vrijeme da vladu pocne sastavljati HBK.
    latoa, tendre poison and Drevni like this.

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

Iskreno nisam detaljno upucen u tu pilulu za dan poslije jer mi/nam nikad nije trebala ali ova situacija je u najmanju ruku smijesna.
    Ako se ne varam prijasnje pilule su bile obicne kontraceptivne pilule koje bi zena, ako joj se desi tako nesto, popila nekoliko u kratkom razmaku, cca. svakih 12 sati ili tako nesto.

Citat Pravi autor: latoa Pogledaj Poruke

„Pilula za dan poslije“ do sada se mogla dobiti preko recepta kojeg bi ženi nakon razgovora izdao njezin ginekolog. Što se tu trebalo mijenjati?
    Ova pilula nije kontracepcija kako neki na nju gledaju i mislim da je uredu da je propisuje liječnik odgovarajućeg usmjerenja, a ne farmaceut u ljekarni.
    Slazem se
    Znam da se pilula mora popiti unutar sljedecih 48 ili 72 sata. E sad kako se rjesava situacija ako zenin ginekolog je nedostupan (bolestan/godisnji/na putovanju)?
    Moze li zamjenski ginekolog propisati tu pilulu? Vjerujem da moze

Uostalom ovo će za rezultat dati samo dva loša ishoda. Jedan je da će u svakom većem gradu postojati apoteka koja će ih dijeliti šakom i kapom, i onda će ih klinke uredno piti umjesto da više paze na zaštitu prilikom seksualnih odnosa.
    A kako ce paziti na zastitu kad nam je seksualni odgoj u skolama zabranjen/blokiran
    Umjesto da se i u skolama uci o zastiti pa ce samim tim potreba za ovakvim pilulama biti mnogo manja.

Druga loša posljedica bit će za žene u manjim sredinama (što je spomenuto i u navedenom članku) koje će se morati ispovijedati poznatim ženama, a na kraju možda ni neće dobiti traženu pilulu zbog mogućeg priziva savjesti osobe koja radi u seoskoj ljekarni.
    Taj priziv savjesti je ocito popularan u zadnje vrijeme i jedan odlican alibi za mnoge stvari
    A narocito je "odlican" kad se treba odluciti o tudjim zivotima pa je onda najlakse reci "ne bi se stel mesati"

Evo što se dešava kada bi mi istovremeno željeli biti i turbo moderni pa kao i EU „pilule za dan poslije“ prodavali kao hitnu kontracepciju, a ujedno dopuštamo crkvi da nam vodi državu pa ispunjavamo želje nekog Hrvatskog katoličkog liječničkog društva.[/FONT]
    Ne znam kad je zadnji put kod nas nesto napravljeno/odluceno na nacin da je provedena detaljna studija i istrazivanje kako ce se to odraziti na populaciju koju se tice ta odluka.
    downloading...

Datum registracije
    18-01-08
    Poruka
    2,858
    Liked
    464 times

Citat Pravi autor: fat_boy_slim Pogledaj Poruke
    Znam da se pilula mora popiti unutar sljedecih 48 ili 72 sata. E sad kako se rjesava situacija ako zenin ginekolog je nedostupan (bolestan/godisnji/na putovanju)?
    Moze li zamjenski ginekolog propisati tu pilulu? Vjerujem da moze
    Može. A može i ginekolog privatne prakse.

A kako ce paziti na zastitu kad nam je seksualni odgoj u skolama zabranjen/blokiran
    Umjesto da se i u skolama uci o zastiti pa ce samim tim potreba za ovakvim pilulama biti mnogo manja.
    A to je priča sa sebe. Dica nam sve mlađa stupaju u seksualne odnose, ali ne, ne, ne daj bože, u školama je to zabranjena tema. Još uvijek nam se seksualni odgoj predaje na razini tučka i prašnika.

Ne znam kad je zadnji put kod nas nesto napravljeno/odluceno na nacin da je provedena detaljna studija i istrazivanje kako ce se to odraziti na populaciju koju se tice ta odluka.
    Ma da, kod pita znanost i čemu studije kad crkva ima odgovore na sve.
    "

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    9,990
    Liked
    6160 times

Ja sam iznenadio kada sam čuo za ovu glupost. Kao hoće pomoći ali to naprave na takav način da se moraš zapitati tko takvim ljudima daje diplome? Ili iz koje su rupe izašli. Dobro odijelo kravata diploma misliš normalni ljudi a ono ispadne nešto sasvim drugo.

Sada znate zašto se toliko ljutim na političare i one koji ih podržavaju pa pišem one svoje tekstove.
    Smeštaju mu oni koji mrze sve rvacko

666+999=zlo i naopako Avatar od korisnika fat_boy_slim
    Datum registracije
    24-09-05
    Starost
    13
    Poruka
    38,453
    Liked
    21537 times

Novinarke istrazile kako to funkcionira u praksi

Pred kupcima pitaju ‘kada ste imali seks bez zaštite?’ - mJutarnji
    downloading...

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,300
    Liked
    26453 times

Našim bi političarima bilo bolje da šute i da se ne sramote na ovakav način.

Dok radiš, pridržavaj se pravila struke i ne miješaj svoj osobni izbor u svoj posao.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

V.I.P. Član Avatar od korisnika ally
    Datum registracije
    11-03-09
    Poruka
    14,183
    Liked
    15612 times

i još da se nadovežem..čitam komentare ljudi po portalima i mnogi misle da je tableta abortivno sredstvo tableta služi odgađanju ovulacije ,ako si tu noć imala nezaštićen odnos
    a ako si već trudna pilula nema učinka

čudnog našeg naroda, ne shvate tekst, a navale s komentarima

mag. ing. ljenosti Avatar od korisnika Drevni
    Datum registracije
    15-07-08
    Starost
    11
    Poruka
    3,869
    Liked
    1243 times

Mda.... baš sam se pitao kakve veze ima je li cura/žena/preljubnica/whatever već trudna.

A ako pilula na trudnice nema učinka, zašto onda uopće pitaju ta pitanja...
    May you live in interesting times...

Datum registracije
    18-01-08
    Poruka
    2,858
    Liked
    464 times

Novinarke istrazile kako to funkcionira u praksi

Pred kupcima pitaju ‘kada ste imali seks bez zaštite?’ - mJutarnji
    A što je ovdje čudno. Bilo je za očekivati.
    Naš vrli ministar je kao mislio da sve naše ljekarne imaju prostoriju za privatne razgovore gdje će onda farmaceut u miru obaviti taj razgovor sa ženom prije nego što joj izda pilulu.
    "

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. Ivana Topić Divić - "TV Jadran" i "Radio Riva"
    By quetzalcoatl in forum Žene
    Odgovora: 12
    Zadnja poruka: 10-04-13, 00:51
  2. Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 01-04-10, 01:07
  3. pomoc!! tabelete za "dan poslije"
    By malecka22 in forum Medicina
    Odgovora: 13