Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7

nalaz sedim.urina

Raspravljate o temi nalaz sedim.urina u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

prof. Foruma
    Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    1,312
    Liked
    3 times

nalaz sedim.urina

molim nekoga ko se imalo razumije ..;

izgled : zamucen
    boja ;žuta
    Ph-5( to znam da je normalno)
    Eritrociti/Hb ;300
    laukocitna ester: 25
    Eritrociti;>30
    Leukociti ; 5-6
    pločasti epitel : dosta
    bakterije ;dosta..

(mislim da imam blage gljivice , i 7 dana sam pred menstruaciju.. ) dali to mozda ima veze kakve s tavim nalazom?..

Molim vas ,ako ko ima odg na moj nalaz !

prof. Foruma
    Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    1,312
    Liked
    3 times

Re: nalaz sedim.urina

Citat Pravi autor: avelana Pogledaj Poruke

boja ;žuta
    Eritrociti/Hb ;300
    Eritrociti;>30
    Leukociti ; 5-6
    bakterije ;dosta..

(mislim da imam blage gljivice , i 7 dana sam pred menstruaciju.. ) dali to mozda ima veze kakve s tavim nalazom?..

btw urinokultura : STERILNO!

prof. Foruma
    Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    1,312
    Liked
    3 times

idem kod doktorice opce prakse da mi ona malo pojasni nalaz,pa kod uroologa itd..
    al cisto ako je netko imao slican nalaz ili se kuži u nalaze neka mi baci neko misljenje..dok ne odem kod doktora'!
    malo sam guglala po netu, nekako sve ko da navodi na upala mjehura itd.. (inace imam problema sa bubrezima)..
    Netko??

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,517
    Liked
    1 times

boja ;žuta
    Eritrociti/Hb ;300
    Eritrociti;>30
    Leukociti ; 5-6
    bakterije ;dosta..

Imaš dosta eritrocita, što može biti povezano s time da trebas uskoro dobiti menstruaciju, ali i ne..Ali najvjerojatnije se radi o infekciji jer imaš i bakterija u mokraći..Da li je candida u pitanju ili bakterijska infekcija, to je sada teško reći
    Bilo bi pametno napraviti urinokulturu i antibiogram.

sad sam tek vidjela da si bila na urinokulturi..
    Trebalo bi pogledati i ginekološki, cervikalne briseve, i kasnije ponoviti urin, urinokulturu
    Zadnji Uredio Ancksunamun : 20-09-08 u 18:30

prof. Foruma
    Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    1,312
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: Ancksunamun Pogledaj Poruke
    Imaš dosta eritrocita, što može biti povezano s time da trebas uskoro dobiti menstruaciju, ali i ne..Ali najvjerojatnije se radi o infekciji jer imaš i bakterija u mokraći..Da li je candida u pitanju ili bakterijska infekcija, to je sada teško reći
    Bilo bi pametno napraviti urinokulturu i antibiogram.

sad sam tek vidjela da si bila na urinokulturi..
    Trebalo bi pogledati i ginekološki, cervikalne briseve, i kasnije ponoviti urin, urinokulturu
    Hvala, al neznam zapravo sta bi prije.. ! Sacekala bi da mi mens.. prodje , a onda otic do gin.. pa dalje, jer taj sam nalaz trebala donest uroologu, medjutim on mi je naglasio da napravim nalaz sred mens ciklusa, ja sam malo zakasnila..i jos te gljivice (neugodno mi ga sad nosit urologu , jerbo znam da ce me sigurno opet trazit novi ), pa sam odlucila sacekat mens..itd.. pa opet ponovit nalaze.. sto se tice bolova ;sto bi mozda upucivalo na upalu -nemam.. gljive prošle, a i vjerovatno ce se sad do išcisitt jos sa mens.. jedino zadnje vrijeme u mjesec dana sam osjetila u doljnjem djelu trbuha,genetalija ko da me neka bol brzinski sasjekne..

ugl; mozda još kakav savjet'.. ovi plocasti epiteli.. ? Imam ih dosta.. sto bi zapravo to znacilo..?..

Banned
    Datum registracije
    08-09-07
    Poruka
    2,517
    Liked
    1 times

Hvala, al neznam zapravo sta bi prije.. ! Sacekala bi da mi mens.. prodje , a onda otic do gin.. pa dalje, jer taj sam nalaz trebala donest uroologu, medjutim on mi je naglasio da napravim nalaz sred mens ciklusa, ja sam malo zakasnila..i jos te gljivice (neugodno mi ga sad nosit urologu , jerbo znam da ce me sigurno opet trazit novi ), pa sam odlucila sacekat mens..itd.. pa opet ponovit nalaze.. sto se tice bolova ;sto bi mozda upucivalo na upalu -nemam.. gljive prošle, a i vjerovatno ce se sad do išcisitt jos sa mens.. jedino zadnje vrijeme u mjesec dana sam osjetila u doljnjem djelu trbuha,genetalija ko da me neka bol brzinski sasjekne..

ugl; mozda još kakav savjet'.. ovi plocasti epiteli.. ? Imam ih dosta.. sto bi zapravo to znacilo..?..
    candida ako je u pitanju treba je liječiti, ne čekati, još ćeš zaraditi mikotični colpitis

epitel oblaže mokraćni mjehur, mokraćnicu, ljušti se u manjoj i većoj mjeri..više kad je nekakva infekcija u pitanju
    ništa zabrinjavajuće.bitno da se vidi od kuda toliki eritrociti i bakterije..uostalom ako si pod kontrolom urologa objasniti će ti što i kako

prof. Foruma
    Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    1,312
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: Ancksunamun Pogledaj Poruke
    candida ako je u pitanju treba je liječiti, ne čekati, još ćeš zaraditi mikotični colpitis

epitel oblaže mokraćni mjehur, mokraćnicu, ljušti se u manjoj i većoj mjeri..više kad je nekakva infekcija u pitanju
    ništa zabrinjavajuće.bitno da se vidi od kuda toliki eritrociti i bakterije..uostalom ako si pod kontrolom urologa objasniti će ti što i kako
    HVALA!

Lajkaj nas na Facebooku