Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 11

očni tlak-glaukom

Raspravljate o temi očni tlak-glaukom u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; Prije mjesec dana liječnici su mi otkrili povišeni očni tlak ili galukom otvorenog kuta, dali mi kapi za oči i ...

Starter
    Datum registracije
    30-03-07
    Starost
    34
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

očni tlak-glaukom

Prije mjesec dana liječnici su mi otkrili povišeni očni tlak ili galukom otvorenog kuta, dali mi kapi za oči i očekuju me još neke pretrage. Rekli su mi da postoji mogućnost gubitka dijela vida. Posljednjih dana visim po netu i po raznim forumima, no nisam naletila na nikoga tko s tim ima problema. Znate li vi ikoga? baku, dedu...bilo kog. Naime, zanim me što to znači 'dijela vida'. Da li se od toga osljepljuje ili ako uzimaš redovito kapi sve bude okej. Bilo kakva informacija, iskustvo, tuđa priča...Nekako imam osjećaj da jedino ja na svijetu imam očni tlak i malo sam očajna zbog toga.
    Thx

Regularni forumaš
    Datum registracije
    01-04-07
    Starost
    35
    Poruka
    346
    Liked
    4 times

Re: očni tlak-glaukom

Ja imam.
    Trebaš još napraviti pretragu vidnog polja.
    Kapam kapi Timalen i to je to.Pitaj ako te šta zanima.

Starter
    Datum registracije
    12-08-06
    Starost
    33
    Poruka
    4
    Liked
    0 times

197,5

Banniran i glup
    Datum registracije
    29-12-06
    Starost
    26
    Poruka
    173
    Liked
    0 times

Moj deda je imao to pa su mu morali izvaditi oko

poslednji romantik Avatar od korisnika branja
    Datum registracije
    13-01-07
    Poruka
    9,469
    Liked
    683 times

Ja imam problema sa očnim tlakom, nasljeđe po ocu. Godišnje jednom idem na pregled vidnoga polja i kontrolu tlaka. Dali su mi kapi za očni tlaki XALATAN i za sada je sve pod kontrolom. Samo mislim da ću te kapi doživotno koristiti.

Starter
    Datum registracije
    11-12-08
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: branja Pogledaj Poruke
    Ja imam problema sa očnim tlakom, nasljeđe po ocu. Godišnje jednom idem na pregled vidnoga polja i kontrolu tlaka. Dali su mi kapi za očni tlaki XALATAN i za sada je sve pod kontrolom. Samo mislim da ću te kapi doživotno koristiti.
    Točno. Odnosno dok ne prestanu djelovati a onda t daju druge ili ideš pod laser.

Starter Avatar od korisnika september
    Datum registracije
    17-04-09
    Starost
    29
    Poruka
    33
    Liked
    0 times

Kapi ćeš kapati doživotno, i ako se budeš redovito kontrolirala, bit će sve ok. Imaš sreće da su ti na vrijeme dijagnosticirali, jer nažalost, povišen očni tlak ne daje nikakve simptome sve dok se ne počne gubit vid (zato ga nazivaju i "tihi ubojica vida"). Ne uzrokuje totalnu sljepoću, ali ako se ne liječi dolazi do trajnog i nepovratnog gubitka vida, vidno polje se sužava i ostaje vid kao "kroz tunel" zato što glaukom oštećuje vidni živac, a sva oštećenja su nepovratna.. Samo moraš redovito kapati, uvijek u isto vrijeme i bit će sve ok. I bez brige, puno ljudi boluje od glaukoma, nisi jedina.

Starter
    Datum registracije
    27-07-09
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Citat Pravi autor: VALSIM Pogledaj Poruke
    Moj deda je imao to pa su mu morali izvaditi oko
    Hej pa nisu mu valjda zbog Glaukoma morali izvaditi oko.
    Moja mama ima glaukom već 37 godina i nemora više kapati oči jer joj se očni tlak ustalio. To što je zbog šećera dobila mrenu pa je nju morala operirati to je nešto drugo no ja još nisam čula da zbog visokog očnog
    tlaka iliti glaukoma nekome se vadi oko. Ajde ti to ispitaj

Starter
    Datum registracije
    12-05-10
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

Pozdrav svima! Meni je također ustanovljen povišeni očni tlak i zbog toga mogučnost nastanka glaukoma. A to da se zbog glaukoma vadi oko nema veze sa ničim! glupo je u uopče uzimati takve ideje za ozbiljno! Našla sam na ovoj stranici simptome i kako se liječi, i koliko ja vidim, ako se otkrije na vrijeme to uopce nije neka strašna bolest. Evo linka na članak: glaukom Ako se netko ne slaže samnom, slobodno napišite! Pozzz

Starter
    Datum registracije
    12-05-10
    Poruka
    5
    Liked
    0 times

Citat:

¨Prije mjesec dana liječnici su mi otkrili povišeni očni tlak ili galukom otvorenog kuta, dali mi kapi za oči i očekuju me još neke pretrage. Rekli su mi da postoji mogućnost gubitka dijela vida. Posljednjih dana visim po netu i po raznim forumima, no nisam naletila na nikoga tko s tim ima problema. Znate li vi ikoga? baku, dedu...bilo kog. Naime, zanim me što to znači 'dijela vida'. Da li se od toga osljepljuje ili ako uzimaš redovito kapi sve bude okej. Bilo kakva informacija, iskustvo, tuđa priča...Nekako imam osjećaj da jedino ja na svijetu imam očni tlak i malo sam očajna zbog toga.
    Thx¨

Karakteristika glaukoma je postupni gubitak vida. Najprije dolazi do malih ispada vidnog polja, koje čovjek ne mora odmah primijetiti. Ali kako bolest napreduje, ispade vidnog polja je nemoguće ne primijetiti. Čovjek izgubi takozvani periferni vid i umjesto nekih ljudi i predmeta vidi samo sjene i crne točke. Ako očni živac potpuno odumre, nastaje sljepoća. Glaukom se može liječiti, ali se mora otkriti na vrijeme. Bilo kakve degenerativne promjene na očnom živcu su nepovratne.

Očni tlak
    Zadnji Uredio nina12 : 22-09-10 u 15:26

Stranica 1 od 2 12 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku