Citat Pravi autor: anamix Pogledaj Poruke
Prije mjesec dana liječnici su mi otkrili povišeni očni tlak ili galukom otvorenog kuta, dali mi kapi za oči i očekuju me još neke pretrage. Rekli su mi da postoji mogućnost gubitka dijela vida. Posljednjih dana visim po netu i po raznim forumima, no nisam naletila na nikoga tko s tim ima problema. Znate li vi ikoga? baku, dedu...bilo kog. Naime, zanim me što to znači 'dijela vida'. Da li se od toga osljepljuje ili ako uzimaš redovito kapi sve bude okej. Bilo kakva informacija, iskustvo, tuđa priča...Nekako imam osjećaj da jedino ja na svijetu imam očni tlak i malo sam očajna zbog toga.
Thx
Karakteristika glaukoma je postupni gubitak vida. Najprije dolazi do malih ispada vidnog polja, koje čovjek ne mora odmah primijetiti. Ali kako bolest napreduje, ispade vidnog polja je nemoguće ne primijetiti. Čovjek izgubi takozvani periferni vid i umjesto nekih ljudi i predmeta vidi samo sjene i crne točke. Ako očni živac potpuno odumre, nastaje sljepoća. Glaukom se može liječiti, ali se mora otkriti na vrijeme. Bilo kakve degenerativne promjene na očnom živcu su nepovratne.

Očni tlak