Stranica 1 od 5 12345 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 41
Like Tree7Likes

porod kod kuće

Raspravljate o temi porod kod kuće u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

prof. Foruma
    Datum registracije
    17-12-11
    Poruka
    1,796
    Liked
    1090 times

porod kod kuće

gledala sam studio 45 i to me potaklo na ovu temu.. ne znam šta vi mislite o porodu kod kuće, ali meni ova žena što je bila u emisiji ne ide u glavu.. ja nikad ne bih riskirala i rodila doma, mislim, tijekom poroda može doći do brojnih komplikacija, ja se osobno ne bih usudila rađati bez stručnog osoblja (iako nekad i oni pogriješe)..
    doktor koji je bio u emisiji rekao je gospođi zašto se rađa u rodilištu, i sasvim mi je to normalno što je on rekao.. a žena je tvrdila da porod nije -medicinski- događaj.. pa šta je onda? ona je rodila kod kuće i sutradan vodila dijete pedijatrici, pedijatrica ju nije htjela primiti jer je rađanje kod kuće još u rh, što se tiče zakona u biti nelegalno, odnosno nije regulirano sve zakonom (nije ni legalno ni ilegalno, koliko sam ja skontala) iako je ona mogla prijeći preko tih pravnih gluposti i primiti dijete, jer je ipak to dijete na prvom mjestu, ja mislim da ta žena što je rodila kod kuće nije postupila dobro.. ne znam.. nepojmljivo mi je to.. pa onda, šta vi mislite o tome?
    ..srce ima svoje razloge koje razum ne poznaje..

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika šuša na kvadrat
    Datum registracije
    20-02-12
    Poruka
    2,464
    Liked
    1051 times

Re: porod kod kuće

Mislim da dijete uvijek mora biti na prvom mjestu, u svakom pogledu
    Ne postoje greške, samo lekcije.

sto te ne ubije, ojaca te! Avatar od korisnika _SOLO_
    Datum registracije
    30-05-09
    Starost
    36
    Poruka
    2,733
    Liked
    1204 times

Citat Pravi autor: partygirl Pogledaj Poruke
    mislim, tijekom poroda može doći do brojnih komplikacija, ja se osobno ne bih usudila rađati bez stručnog osoblja (iako nekad i oni pogriješe)..

nisam gledala ovu emisiju, ali negdje prije je bilo i u 8katu ista tema.
    i samo bi te ispravila da to nije porod bez nadzora strucnog osoblja, babica bude prisutna. razlika je samo u tome sto nema lijecnika koji isto tako u velikom broju poroda nije tamo ni u rodilistu, odnosno radaonici.

e sad drugi par opanaka je to da u koliko se nesto zakomplicira u bolnici je dr.tamo i eto ga za nekoliko minuta a to nemas kod kuce.
    kod urednih trudnoca nebi trebalo biti problema pri porodu i babica to moze odraditi sama ali uvjek ima onaj ako i zbog toga AKO ja se nebi s tim kockala i radjala kod kuce.

kad sada razmisljam sreca nasa da je medicina napredovala i da imamo neke "privilegije" koje nisu imale zene prije i nevidim razloga zasto bi zena trpjela bol vise nego je to nuzno i nebi iskoristila ono sto joj medicina moze olaksati
    Ne isprobavaj strpljenje dobrih ljudi.... tesko se naljute, ali se zato vise nikada ne predomisle!

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika žena mačka
    Datum registracije
    19-01-09
    Starost
    33
    Poruka
    2,929
    Liked
    268 times

nema šanse da bih rađala doma..i ne razumim te ljude koji to rade,nije mi jasno zašto riskirati život svog djeteta i sebe..
    I ne volim princip "pamti-pa vrati",to bi mi ukaljalo obraz. Nema ljepše pobjede od pogleda u nečije oči bez grižnje savjesti i znati da će tu osobu vlastito srce od srama izdati

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,160
    Liked
    7263 times

ni ja ne bi doma
    Kjaraa likes this.
    'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

prof. Foruma
    Datum registracije
    17-12-11
    Poruka
    1,796
    Liked
    1090 times

Citat Pravi autor: daidza Pogledaj Poruke
    ni ja ne bi doma

solo, pa dobro znam da bude babica, ali opet, nekako bi ja bila sigurnija da ima okolo medicinskih sestara i aparata i svega nečega ako kužiš uglavnom, nikad ja to ne bi napravila
    ..srce ima svoje razloge koje razum ne poznaje..

sto te ne ubije, ojaca te! Avatar od korisnika _SOLO_
    Datum registracije
    30-05-09
    Starost
    36
    Poruka
    2,733
    Liked
    1204 times

babica ili primalja je medicinska sestra toga smjera, dakle osoba koja je obucena posebno za porode, strucna medicinska osoba. dakle vise ce ti pomoci babica nego "obicna" sestra

u radaonici imas nekoliko "boksova " za porode dakle ovisno o radjaonici u nekom trenutku ovisno o guzvi imas po nekoliko zena na jednu babicu, a kod kuce imas samo svoju!
    Ne isprobavaj strpljenje dobrih ljudi.... tesko se naljute, ali se zato vise nikada ne predomisle!

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,345
    Liked
    26499 times

Ne znam kakva je konkretno situacija bila opisana u emisiji, ali smatram da od poroda ne treba raditi bauk. Jest, može doći do komplikacija, to je istina. Ali uz babicu je opet drugačije.
    Doduše, čisto sumnjam da bih se ja odlučila na takav porod, ali ne smatram da su žene koje to rade neodgovorne prema sebi ili djetetu, pogotovo žene koje su već rađale i imaju iskustva u tome.
    Kod kuće je komfornije, i ono što solo kaže, u bonici imaš boksove i svi se oko tebe deru u svojim mukama. Već je dovoljno stresna situacija rađati, a još slušati druge da se deru oko tebe... Stoga, ako neka žena odluči tako, zašto ne?
    ally likes this.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

mag. ing. ljenosti Avatar od korisnika Drevni
    Datum registracije
    15-07-08
    Starost
    11
    Poruka
    3,869
    Liked
    1244 times

Moja je baka dvoje od četvero djece rodila u polju. Ostalo dvoje u kući, uz prisustvo babice.
    Sva ta djeca doživjela su barem 70-ti rođendan.

Ne kažem da je to bolje, ali nismo li postali pre.... hm.... osjetljivi?
    May you live in interesting times...

Dark matter Avatar od korisnika tendre poison
    Datum registracije
    18-06-08
    Poruka
    22,345
    Liked
    26499 times

Ne kažem da je to bolje, ali nismo li postali pre.... hm.... osjetljivi?
    Jesmo, istina je. nekad su žene rađale i išle odmah raditi u polje. Danas sve neko tetošenje. Nije trudnoća bolest, nego prirodan proces. I tako se prema njoj treba i odnositi.
    Our job, and it isn’t a job at all—is to enjoy life as we wish it.

— Charles Bukowski

Stranica 1 od 5 12345 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. °°kuće°°
    By Mazda890 in forum Fotografija
    Odgovora: 84
    Zadnja poruka: 26-02-18, 21:30
  2. Posao od kuće
    By mtjneki in forum Posao
    Odgovora: 5
    Zadnja poruka: 14-12-16, 15:55
  3. zarada od kuće