Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 37

Preduhitrite menstrualne grčeve

Raspravljate o temi Preduhitrite menstrualne grčeve u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Akademik Avatar od korisnika Snjesko Bijelic
    Datum registracije
    08-05-07
    Starost
    31
    Poruka
    5,560
    Liked
    9 times

Preduhitrite menstrualne grčeve

Maternica je veliki mišić, a kad se zgrči blokira krvotok i bol zna biti nepodnošljiva. Osjetili ste ovakvu bol? Većina žena mjesečno se suočava s blažom ili jačom verzijom menstrualnih grčeva.

Dok se krajem menstrualnog ciklusa slojevi endometrija ljušte i postaju dio menstrualnog krvarenja dolazi do kontrakcije maternice. Ako je riječ o čestim i vrlo intenzivnim grčevima, govorimo o dismenoreji ili bolnoj menstruaciji.

Dismenoreja može biti primarna i sekundarna. Primarna je posljedica normalnih kontrakcija mišića maternice i ima je više od polovice žena s menstruacijom.

Kod sekundarne dismenoreje su menstrualni bolovi posljedica abnormalnih medicinskih stanja, primjerice endometrioze.

Tri najdjelotvornija lijeka?

1. Aspirin i ibuprofen ometaju stvaranje prostaglandin kemijskih spojeva koji uzrokuju bol i uključeni su u kontrakciju mišića. Najbolje je popiti ih sat vremena prije nego li vas grčevi dohvate.

Čim menstruacija započne uzmite 800 mg, a zatim svakih 6 sati popijte po 600 mg ibuprofena. No imate li srčanih problema razgovarajte s liječnikom.

Ne zaboravite i nuspojave koje dugoročna upotreba tableta protiv bolova ima na želudac.

2. Omega-3 masne kiseline iz ribljeg ulja čini se također blokiraju produkciju prostaglandina. Istraživanja pokazuju da žene koje uzimaju malu količinu omega-3 imaju bolnije menstruacije.

I dok službena medicina uglavnom ignorira omega 3 u borbi protiv menstrualnih bolova sve više osoba razmišlja o omega prevenciji.

3. Toplina je dobra stara pouzdana metoda ublaživanja bola. Zagrijani mišići se opuštaju i grčevi su manji. Nosite pojas za zagrijavanje oko jajnika.
    Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

Re: Preduhitrite menstrualne grčeve

Istina je ovo za toplinu, mene zna bolit užasno svaki mjesec, ali mi tableta nijedna ne pomaže osim Voltarena.

Regularni forumas Avatar od korisnika ivana-du
    Datum registracije
    15-07-07
    Poruka
    164
    Liked
    1 times

mene uvijek uzasno boli prvi dan, nepodnosljivo. Definitivno toplina i mirovanje dosta pomazu, ali kad je radni dan, moram posegnut za tabletama. Ketonal Forte mi najbolje pomogne ili Voltaren

Najveći car foruma Avatar od korisnika shelby-eleanor
    Datum registracije
    07-03-07
    Poruka
    6,802
    Liked
    15 times

preporucam KNAVON tablete (zapravo kapsule), ali treba ih piti cim bolovi pocnu... ja sam se preporodila s njima, vec 2 god. ih pijem

Akademik Avatar od korisnika vibica
    Datum registracije
    27-05-07
    Starost
    15
    Poruka
    4,851
    Liked
    6 times

meni hvala bogu nikakvi bolovi ne dolaze...zna mi doci bol ili grc dva/tri puta na godinu, tako da se smatram jednom od sretnijih pripadnica
    Syntax Error

prof. Foruma
    Datum registracije
    13-08-07
    Starost
    31
    Poruka
    1,402
    Liked
    15 times

jel to i tebi pomaže spasoje? Pretpostavljam da to iz osobnog iskustva savjetuješ
    people laugh at me because I'm different...I laugh at them because they are all the same...

Datum registracije
    08-05-07
    Starost
    31
    Poruka
    5,560
    Liked
    9 times

ROFL,ja tu stavljam korisne savjete a ti me zezaš
    Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

prof. Foruma Avatar od korisnika Eleonora
    Datum registracije
    13-04-07
    Starost
    29
    Poruka
    1,660
    Liked
    16 times

Joj ja sam prije par mjeseci imala takve bolove da je to bilo nepodnošljivo,tako me grčilo da sam poželjela umrijeti samo da prestane!
    Sad više ni ne osjetim kad dobijem,ko da niš nije ni bilo,čak me ni leđa ne bole!
    A jedina razlika je da sam sad počela se čuvat i ne hodat po vani golih križa,sjedat na hladno i više me ne boli!
    Nemoj me uzimati za riječ, uzmi me u naručje!

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,204
    Liked
    25 times

E da, ja sam uvijek golih leđa... bosa hodam.

Datum registracije
    08-05-07
    Starost
    31
    Poruka
    5,560
    Liked
    9 times

dobro su profesori govorili curama u srednjoj prije kad sam išao u srednju... "kakva si mi to došla na nastavu,prehladit ćeš bubrege i sve " majicu nosile do pupka i to usred zime

Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku