Pokazujem rezultate 1 do 4 od 4

Rekonstrukcija križnog ligamenta

Raspravljate o temi Rekonstrukcija križnog ligamenta u Medicina forumu, dio Zdravlje foruma; ...

Starter
    Datum registracije
    28-07-07
    Starost
    39
    Poruka
    40
    Liked
    0 times

Rekonstrukcija križnog ligamenta

Dakle, ozlijedio sam kojeno prije par mjeseci na nogometu. Doktor mi je rekao da ako mislim ostatak zivota po penzionerski zivjet da prodjem fizikalnu terapiju i uzivam, a ako se zelim aktivnije baviti sportom da odem na rekonstrukciju kriznog ligamenta koljena. Uglavnom odlucio sam se za tu operaciju koliko god oporavak bio zahtjevan i dug. hebiga, volim trcat skakat i sve to skupa.
    Doktor mi je rekao da postoje 2 metode rekonstrukcije ligamenta. Kod prve se ligament zamijenjuje dijelom ligamenta patele i kod nje ostaje veci oziljak na nozi. Druga je novija metoda i kod nje se ligament zamijenjuje mišićnom tetivom i kod nje ostaje manji ožiljak. Dobro nisam manekenka pa mi to nije ni bitno toliko. Više me zanimaju iskustva ljudi koji su to prošli. Koliko traje oporavak kod jedne odnosno druge metode, koliki su rizici, koje su loše odnosno dobre strane jedne i druge metode, uglavnom koja je metoda uspiješnija? Moje koljeno je unaprijed zahvalno...

Starter Avatar od korisnika maratonac80
    Datum registracije
    05-07-08
    Poruka
    5
    Liked
    0 times

Re: Rekonstrukcija križnog ligamenta

Pa takve operacije su uglavnom rutinske, i oporavak traje relativno brzo, nakon operacije fizikalna terapija, i kroz par mjeseci 2-3 potpun oporavak! Potrebno je vremena da to malo sraste, nakon toga razgibavanje i jačanje mišića na fizikalnoj.
    Imaš nešto na Portal posvećen fizikalnoj terapiji i rehabilitaciji - NASLOVNICA
    pa potraži ili pitaj na njihovom forumu...

Starter
    Datum registracije
    30-09-08
    Poruka
    1
    Liked
    0 times

U poliklinici Arithera Comfort imaju dosta iskustva sa rekonstrukcijom prednjeg križnog pa se možeš i tamo obratiti za savjet ...

Takvi linkovi su nedozvoljeni, dovoljna je ova informacija koju si dao. Za ostalo zainteresirani mogu proguglati.

Dr Jekyll
    Zadnji Uredio Dr Jekyll : 18-08-11 u 20:26

Regularni forumaš Yeti Sports 8- Jungle Swing Champion Avatar od korisnika sabo
    Datum registracije
    26-06-07
    Poruka
    287
    Liked
    1 times

je je je... kroz 2-3 mjeseca my ass... pred 2 tjedna sam imao operaciju, do 16.9. moram hodati sa ortozom i štakesat, onda tek valjda faking fizikalne, poslije kojih bi trebao 3 tjedna u toplice i nakon toga jačanje mišića (kvadricepsa) kojega već sad opće nemam.. ihaajjj bez 6 mjeseci oporavka ništ.. (to mislim da se vratiš na staro ko prije operacije)
    ...nema se para za neki bolji potpis...

Lajkaj nas na Facebooku