Stranica 1 od 5 12345 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 48
Like Tree20Likes

Što na umu, to na drumu

Raspravljate o temi Što na umu, to na drumu u Moj Kutak forumu, dio Društvo foruma; ...

Liže čim zine Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Što na umu, to na drumu

Bol se, znaju to dobro stari majstori, najlakše liječi poezijom. Napisali bi lijepo strofu-dvije i oslobodili se muke. Samo, ja ne znam pisati pjesme. Nadrljam li štogod na Facebooku, začas će se oko mene stvoriti gomila znanaca i rodbine. Been there, done that. Tamo mi najbolje da šutim.

Ovdje? Vidjet ćemo.

Odgrizao sam si maločas komadić jezika. Ne boli, samo krvari ko blesav. U njemu od operacije nemam osjeta pa se zato često ugrizem. Ali nikad tako jako. I nikad tako drastično.

Zvao sam odmah Kliniku za tumore. Vele da dođem sutra. Okej, da je nešto opasno, valjda bi mi rekli da sjednem u auto i što prije pojavim se tamo. Sad me muči kako će to zašiti. Već znam dril - ako mi jezik od toga natekne, zabit će mi cijevi u nos i grlo. Na jednu ću cjevčicu disati, na drugu se hraniti. Nije ugodno, ali preživio sam i gore stvari. Štošta su mi radili i naživo, bez anestezije. Stisneš zube, uhvatiš se čvrsto za stolac - i vozi. Svašta čovjek preko glave mora preturiti. Tako mu padne grah. Jebiga.
    Potpisi su za budale.

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Re: Što na umu, to na drumu

Pročitao sam vic na Fejsu pa ću ga podijeliti s vama.

Sjede dva miša i grickaju filmsku traku.
    - I? Kakav ti je film? - upita prvi.
    - Knjiga je bila bolja - odgovori drugi.
    Potpisi su za budale.

charolastra Kick Da PC Champion, Sponge Champion Avatar od korisnika daidza
    Datum registracije
    24-09-06
    Poruka
    35,069
    Liked
    7131 times

ulove misa spijuna i krenu ga ispitivati:

za koga radis?

a on kaze:

ciju

'Now I am become Death, the destroyer of worlds.'

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Hahaha, volim zezalice izvedene igrom riječi, ne one banalne - npr. Sve su žene zmije, samo Dara Bubamara. - nego malo smislenije.
    macaklin9 likes this.
    Potpisi su za budale.

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Volim kad se ženica umorna vrati s posla pa preskoči večeru i odmah se zavuče u krevet da malo odrijema. Brže-bolje tad se prilijepim uz nju, zagrlim je i slušam kako diše. Tako stisnuti, odspavamo sat-dva, to su mi najljepši trenuci dana. Bolje se i odmorim kad je ona sa mnom. Bez nje, snovi su mi košmar - ako uopće i mogu zaspati. Čudno je to, znam.
    beta, ally, Kjaraa and 1 others like this.
    Potpisi su za budale.

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Sretne Mujo Hasu:
    - Ej ba, priča se da si se oženio?
    - Jašta, oženio se.
    - A zašto, ba?
    - Pa nije mi se sviđala hrana u menzama.
    - I, kako je sad?
    - Sad mi se sviđa.

beta likes this.
    Potpisi su za budale.

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Žena me, rekoh, smiruje, njena blizina čini me spokojnim. Prirodno je to, bez obzira na ljubav. Udvoje je uvijek lakše. Kada ode raditi a ja ostanem sam, spopadnu me svakakve misli. Crnilo u meni ponaša se poput raka, zapravo. Te su stanice neobično lukave: često se znaju prikriti, kamuflirati. Dok traje kemoterapija ili radioterapija, nema ih. Čim tretman prođe, one buknu. Ozbiljno vam kažem, govorili su mi o tome.

Imam posla s nemilosrdnim i na neki način inteligentnim protivnikom. Lijeka protiv tog neprijatelja nema, i još ga dugo neće biti. Ne zato što smo mi ljudi nesposobni. Nego stoga što postoji 150-200 vrsta karcinoma, sarkoma, limfoma, leukemija... - i svaki postupak koji izmislimo najčešće vrijedi za jednu jedinu. A i tu često tapkamo u mraku: nitko ne zna zašto se već otpisani pacijenti dižu iz mrtvih - i obrnuto, zašto kod nekih liječenje do neke točke dobro ide, a onda sve padne u vodu. Izgleda zapravo imate samo ako se bolest dovoljno rano otkrije. Čim počnu treća i četvrta faza - metastaze i širenje na udaljene dijelove i organe - šanse vam strmoglavo padaju.

Sve u svemu, treba se nadati. Dok čovjek diše, nema predaje. A i duševna stabilnost iznimno je bitna. Optimizam čuda stvara. Zato često pokušavam lucidno sanjati, vizualizirati sebe kako ozdravljam i slično. Možda se za slamku hvatam, ali ljudski um nama je još nepoznanica. Zašto neki bosi mogu hodati po užarenom ugljenu - bez ikakvih ozljeda? Kakva se to čudesna, gotovo božanska moć krije u nama?
    Potpisi su za budale.

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Bio u bolnici, bio kod doktorice jer su mi doznake trebale, bio u apoteci... Sve je u redu, ugriz će, kažu, zarasti, nemam razloga za brigu. Dobre vijesti danas. Kad bi se to samo produljilo, barem dogodine, kada trebam na CT...
    Potpisi su za budale.

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika macaklin9
    Datum registracije
    03-01-13
    Poruka
    913
    Liked
    1176 times

Citat Pravi autor: Scorpy Pogledaj Poruke
    Bol se, znaju to dobro stari majstori, najlakše liječi poezijom. Napisali bi lijepo strofu-dvije i oslobodili se muke. Samo, ja ne znam pisati pjesme....
    To i ja kažem, kakva korist od jezika ako u duši nisi pjesnik. Eto, barem u duši .
    A u poeziji ženskog donjeg rublja uvijek sve ima smisla.

p.s. Nadam se da nije ništa ozbiljno.
    Kradljivac sladoleda

Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,099
    Liked
    159 times

Citat Pravi autor: macaklin9 Pogledaj Poruke
    p.s. Nadam se da nije ništa ozbiljno.