Pokazujem rezultate 1 do 3 od 3

antena??!!

Raspravljate o temi antena??!! u Mreže forumu, dio Računala foruma; ...

Starter
    Datum registracije
    05-11-08
    Poruka
    11
    Liked
    0 times

antena??!!

Jel mi može netko reć, ja i friend bi se umrežili, na udaljenosti smo oko 200-tinjak metara i s djelomično čistim pogledom tipa-kuća-kuća. Pa jel ima kakvo riješenje ili domaći uradak kakve antene...bio bih zahvalan!?:

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika TBWS4E
    Datum registracije
    28-03-07
    Starost
    31
    Poruka
    499
    Liked
    0 times

Re: antena??!!

pa ja mislim da bi uspjeli to riješit s malo jačom antenom tipa yagi antena.a sad,da li ti je želja nju radit ili kupit to ćeš morat se sam sa sobom i frendom dogovorit

WiFi yagi antene ovaj lik ih prodaje

nadam se da znaš da pored jednog access pointa(neki najnormalniji router koji dobiješ recimo s t com paketom ako od njih uzmeš adsl) moraš imati i tu jednu antenu a ostalo je onda povijest
    Svi smo mi Don ka ĆUNA

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika macor
    Datum registracije
    11-11-07
    Starost
    31
    Poruka
    2,595
    Liked
    1 times

Re: antena??!!

dosta bi njemu bila i kantena...nju prisvrlji na pci karticu na kompu i usmjeri prema frendu...nikakvi ap-ovi, yagi i vagi antene....preskupo za 200 m...da su 2 km onda da... i access point se uvelike razlikuje od routera za net koji daje pruzatelj usluga, to mu ni netreba pored skoro pa odlicne opticke vidljivosti...da se opce ne vide pa moraju imat jednu tocku na koju pucaju obojica onda je ap dobra opcija...preskupo bi ga ispalo to sve a nikakve vece koristi...

kantenu nije problem napravit...jeftino je sto je najvaznije...ima na netu masa uputa...kad se postavi i s jedne i druge strane i opticki "upuca" te podesi opcije to je to...umrezeni ste...

Lajkaj nas na Facebooku