Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12
Pokazujem rezultate 11 do 20 od 20

Umrežavanja Računala kabelski i bežično

Raspravljate o temi Umrežavanja Računala kabelski i bežično u Mreže forumu, dio Računala foruma; mozes...to je i najbolji nacin.Imas internet i umrezene kompjutere. IP moraju bit drugaciji, najbolje stavi na obtain, a da bi ...

prof. Foruma Avatar od korisnika Splitskadica
    Datum registracije
    10-10-07
    Poruka
    1,793
    Liked
    1 times

Re: Umrežavanja Računala kabelski i bežično

mozes...to je i najbolji nacin.Imas internet i umrezene kompjutere.
    IP moraju bit drugaciji, najbolje stavi na obtain, a da bi na jednom kompjuteru vidia mape ili cile diskove drugog kompjutera moras ih dijelit (share), tad bi se tribali pojavit u my network places --> workgroup.

Starter
    Datum registracije
    26-02-10
    Poruka
    6
    Liked
    0 times

oprosti što te zamaram ali jel bi mi mogao sve to objasniti kako da umrežam racunala
    i kad umražm jel mogu preko jednog kompa staviti da mi se printa na drugi komp???
    jel bi mi htio objasniti??

Datum registracije
    10-10-07
    Poruka
    1,793
    Liked
    1 times

Citat Pravi autor: golman_96 Pogledaj Poruke
    oprosti što te zamaram ali jel bi mi mogao sve to objasniti kako da umrežam racunala
    i kad umražm jel mogu preko jednog kompa staviti da mi se printa na drugi komp???
    jel bi mi htio objasniti??
    Nema problema...
    Ovo sve vridi za windows XP, za Vistu i Win 7 je malo drugacije, ali u stvari je isti princip.

1. spoji oba kompjutera lan kabelima u ruter (ako nije bezicno).
    2. provjeri dali ti je isti Workgroup (My Computer --> desni klik na prazno, Properties --> kartica Computer Name --> Workgroup.MORA ti bit isti na oba kompjutera, ako nije promini!
    3. Otiđi na Start --> Connect To --> Show All Connections.
    Na Local Area Connection klikni desnim klikom, izaberi Properties --> prva kartica General --> u malom prozoru dva puta klikni Internet Protocol (TCP/IP).
    Onda bi se triba otvorit novi prozor i u njemu, ako vec nije namisteno, namisti sve na Obtain (dvi su stavke) i klikni OK.
    Isto napravi i na drugom PC-u.
    4. Preporucujem ti da izbacis shortcut My Network Places na Desktop, a to se radi ovako: Desni klik na radnu povrsinu --> Properties --> kartica Desktop --> Customize Desktop (na dnu prozora --> kartica General --> oznaci My Network Places --> klikni OK.
    Sad na radnoj povrsini imas ikonu "My network places"
    5. Share (dijeljenje) - da bi ti se na kompjuteru A (amo ga tako nazvat), u shortcutu koji si izbacia na povrsinu (My network places) vidia "kompjuter B", moras na kompjuteru B dijelit ono sta zelis vidit na kompjuteru A.
    Recimo da dijelis cili disk C: My Computer --> Desni klik na Local Disk C --> Properties --> kartica Sharing --> Klik na onaj plavi tekst (If you understand the risk...) --> Pa pod Network Sharing and security oznaci Share this folder on the network --> onda ce se odledit i ovo ispod njega.Daj mu ime po zelji --> jos oznaci ovo ispod Allow network users to change my files --> Apply --> OK.
    Isto vridi za printer!Na onom kompjuteru na kojem je instaliran napravis ovo:
    Start --> Printers and faxes --> triba bi se pokazat printer koji koristis u novootvorenom prozoru --> na njega desni klik --> Sharing... --> Oznaci Share this printer, daj mu ime po volji --> Apply --> OK.
    Preporuka: posli svega ovog restartiraj komp.

Ako si napravia tocno onako kako san ti ja napisa, onda bi ti se sad u "My network places" na kompjuteru A, triba vidit Kompjuter B i kad ga otvoris u njemu FOLDER koji predstavlja Local Disk C na kompjuteru B.
    A sta se tice printera, pokusaj isprintat neki wordow dokument i vidi koje ti printere nudi...

Imas na pocetku teme sve u slikama, ali evo neka ima detaljno i u obliku teksta.
    Ako sta nije jasno pitaj slobodno!

Starter
    Datum registracije
    26-02-10
    Poruka
    6
    Liked
    0 times

nešta mi nece

Datum registracije
    10-10-07
    Poruka
    1,793
    Liked
    1 times

šta točno?

Početnik
    Datum registracije
    26-02-10
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

Bok ljudi! Evo ovako, imam pitanjce... Imam t-comov internet 4mbps, planiram 3 računala spojit na taj ruter preko wirelessa... e sad me zanima, ukoliko su sva tri računala spojena na internet, i recimo youtube se učitava koliko će biti brzina downloada, za svako računalo 4mbps ili se djeli ta brzina na ta tri računala?

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Bulldog091
    Datum registracije
    27-11-07
    Poruka
    2,967
    Liked
    959 times

Oprosti ali...
    Citat Pravi autor: Jo_ja Pogledaj Poruke
    za svako računalo 4mbps ili se djeli ta brzina na ta tri računala?

Pa što ti logika govori, ako si i sam napisao:
    Citat Pravi autor: Jo_ja Pogledaj Poruke
    Imam t-comov internet 4mbps
    Kako onda brzina može ići po računalu? Naravno da se dijeli tvoja zakupljena brzina među SVIM uređajima na mreži.

Početnik
    Datum registracije
    26-02-10
    Poruka
    2
    Liked
    0 times

pa tako sam i mislio, al bolje pitat, ništa me ne košta...
    tnx

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Bulldog091
    Datum registracije
    27-11-07
    Poruka
    2,967
    Liked
    959 times

Al mene uznemiravaš! Kako uopće možeš tako nešto pitati?!

Banned
    Datum registracije
    21-07-11
    Poruka
    2,964
    Liked
    406 times

Prikljucen sam koaksialnim kablom, preko bez-zicnog modema. Radi " ;ko urica"
    Nedavno je modem crknuo, pa nam je provider isti zamjenio gratis.

Stranica 2 od 2 PrvoPrvo 12

Lajkaj nas na Facebooku