Pokazujem rezultate 1 do 7 od 7

Što je bosanac bez čakije?

Raspravljate o temi Što je bosanac bez čakije? u Muški Kutak forumu, dio Društvo foruma; ...

Banned
    Datum registracije
    09-02-08
    Starost
    37
    Poruka
    44
    Liked
    0 times

Što je bosanac bez čakije?

Sjećam se kad sam se prije par godina muvao oko jedne cure kojoj sam se jako svidio, sve dok mi nije odlučila reći da je zauzeta, kad sam ja to saznao moglo je već biti kasno za mene jer taj njen bosanac osim što mi je pokazao mišiće pokazao je i čakijicu, izvukao jedva živu glavu i bez kirurških zahvata, da bi stvar bila zanimljivija ni to me nije spriječilo da se još neko vrijeme tajno viđam s njom. Kada se govori o čakiji radi se o malom nožu kao osnovno bosansko hladno oružje koji se uvijek vezao uz bande a služi i za urezivanja imena po parkovima i klupama, otvaranja limenki, konzervi i pivskih boca, dekoriranja nevoljenih auta te za rezanje hrane i ostalih praktičnih primjena.
    Česta u uličnim tučnjavama i nekada manje opasna alternativa pištolju u lažnoj socijalističkoj sigurnosti zadnjih desetljeća socijalističke Jugoslavije. Kada se koristila u praktične svrhe često su je zvali deminutivom, čakijica. Simbol statusa i zrelosti također. Imati svoju čakiju značilo je i znati je upotrijebiti i biti odgovoran za njeno posjedovanje.

[IMG][/IMG]

Starter
    Datum registracije
    30-12-07
    Poruka
    50
    Liked
    0 times

Re: Što je bosanac bez čakije?

pola mi je starije rodbine robijalo zbog tog alata ... da, bosanac sam.

Banned Avatar od korisnika visio
    Datum registracije
    21-07-06
    Starost
    34
    Poruka
    1,449
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: TomislavM Pogledaj Poruke
    Sjećam se kad sam se prije par godina muvao oko jedne cure kojoj sam se jako svidio, sve dok mi nije odlučila reći da je zauzeta, kad sam ja to saznao moglo je već biti kasno za mene jer taj njen bosanac osim što mi je pokazao mišiće pokazao je i čakijicu, izvukao jedva živu glavu i bez kirurških zahvata, da bi stvar bila zanimljivija ni to me nije spriječilo da se još neko vrijeme tajno viđam s njom. Kada se govori o čakiji radi se o malom nožu kao osnovno bosansko hladno oružje koji se uvijek vezao uz bande a služi i za urezivanja imena po parkovima i klupama, otvaranja limenki, konzervi i pivskih boca, dekoriranja nevoljenih auta te za rezanje hrane i ostalih praktičnih primjena.
    Česta u uličnim tučnjavama i nekada manje opasna alternativa pištolju u lažnoj socijalističkoj sigurnosti zadnjih desetljeća socijalističke Jugoslavije. Kada se koristila u praktične svrhe često su je zvali deminutivom, čakijica. Simbol statusa i zrelosti također. Imati svoju čakiju značilo je i znati je upotrijebiti i biti odgovoran za njeno posjedovanje.

[IMG][/IMG]
    Onda uzmeš pištoljčić pa da vidimo kako "bosanac" trči na sto metara

Samo nemoj pucat u glavu, jer bi mu se moglo odbiti od iste...

Banned
    Datum registracije
    09-02-08
    Starost
    37
    Poruka
    44
    Liked
    0 times

ako sam dobro shvatio, uzeti pištoljčić i ne ciljati u glavu radi odbijanjca.

Starter Avatar od korisnika MerisT
    Datum registracije
    01-01-08
    Poruka
    28
    Liked
    0 times

Onda ja nisam bosanac, ne bih te ja tako otjerao

Regularni forumaš
    Datum registracije
    26-06-08
    Poruka
    186
    Liked
    0 times

Ovdje gdje ja živim,čakija je obvezatan rekvizit za izlaske u grad....nosim ga stalno uz sebe od 15.godine (a nisam bosanac)

Banned
    Datum registracije
    02-07-08
    Starost
    30
    Poruka
    1,021
    Liked
    1 times

ti nosiš nož ne čakiju, čakija ima dušu prema njoj se bosanac posebno odnosi
    i gdje ti to živiš da to moraš nosit, ja živim u zajebanom kraju a to sranje nikad nisam nosio

Lajkaj nas na Facebooku