Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 38
Like Tree7Likes

Alati za Kuću

Raspravljate o temi Alati za Kuću u Obitelj i Dom forumu, dio Život i Stil foruma; ...

IV Avatar od korisnika beta
    Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,042
    Liked
    6177 times

Alati za Kuću

Nekako mi se čini da svaki puta kada treba neki posao obaviti kod kuće. nemamo pravo znanje koji su alati potrebni za pojedini posao kod kuće. Pa onda kao ja potražujemo forume ili radimo sa onim što imamo kod kuće. Pa mislim da bi ovo nekom moglo pomoći u savjetu, kako izabrati pravi alat za određeni posao.

I ovaj drugi video koju bušilicu kupiti

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika Bulldog091
    Datum registracije
    27-11-07
    Poruka
    2,967
    Liked
    959 times

Re: Alati za Kuću

Zanimljiva tema! Ali mislim da bi ti bilo jednostavnije i brže kad trebaš neki alat, a ne znaš koji onda odeš lijepo u Baumax, Obi... i pitaš tamo ljude što bi trebao da napraviš xyz.

Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,042
    Liked
    6177 times

Ovdje su opisane različite bušilice i njihova namjena, isto je i sa ovim žičanim četkama za skidanje hrđe i boje. Pa kada se već netko potrudio sve to opisati, zašto ne bi više ljudi za to znalo.
    Hrvatski lažni suverenisti su toliko lažni da bi ih se moglo kupit i sa fotokopiranim kunama

Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,042
    Liked
    6177 times

A ako je netko bio u nedoumici koju akumulatorsku bušilicu kupiti, onda neka pogleda ovaj video, koji pokazuje koliko pojedinačna bušilica može šarafa zašarafiti i koliko su snažne. Tako da se ne razočarate ako bušilica neradi kako treba.

U ovom video se opisuje kako polirati metal, inox mesing, bakar do visokog sjaja.
    Zadnji Uredio beta : 03-09-12 u 20:39
    Hrvatski lažni suverenisti su toliko lažni da bi ih se moglo kupit i sa fotokopiranim kunama

Banned
    Datum registracije
    21-07-11
    Poruka
    2,964
    Liked
    406 times

Ne da sam majstor i strucnjak, isto sam tako i kucni majstor za sve popravke renovacije u kuci i oko kuce,

Bijuci u mirovini , bavim se svime i svacime. Ono sto znam savjetujem drugima, ono sto neznam, pitam i ucim

Jedan savjet ili dva ili tri:
    Ne kupuj jeftine alate u jeftinim kineskim trgovinama, osim mozda spahtlu ili cetku za bojenje za jednu uporabu.
    Bolje ti je kupiti rabljene alate dobreih maraka negdje na sajmistu ili od prijatelja.

Ako imas baterijske (akumulatorske) alate, pazi da ti baterija ne padne i "lupi" na pod, to je smrt za bateriju.
    Isprazni bateriju , cak i namjerno.(ja ponekad stavim elasticnu gumicu preko prekidaca), jer bte baterije imaju "memory effect" i cesto puta ce raditi, slicno vremenu od proslog punjenja.

Ne posudjuj alat, od drugih, no ne posudjuj alate drugima, jer alati, kao i knjige ili DVD-i se ne vracaju,a ako se vrate, cesto puta su sje**ani!!
    Pisite pa cemo se citati!! Bok!!

Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,042
    Liked
    6177 times

Ovaj video pokazuje kako da sami napravite noćni ormarić od stare stolice. I da to izgleda kao da je kupljena u dućanu, jedino što vam treba je spretnost i strpljenje.

Banned
    Datum registracije
    21-07-11
    Poruka
    2,964
    Liked
    406 times

Stara skola:

Ak vam treba rucka za turpiju ili koji drugi alat, ne kupujte. Rucka od starog kisobrana ce napraviti posao.

kad smo vec kod turpije, namazi rturpiju sa kredom kad turpijas aluminij, da se utori u turpiji nebi zapunili!
    Ako imas staru neutrebljivu turpiju, ne bacaj.
    to je najbolji materijal za novi sjekac. Zazari do crvenog ili bijelog u vatri dok peces pod pekom, i ostavi u vatri da se odkali.
    zatim zagrij opet i odkuj, a onda isbrusi.
    Drugi puta kad pravis peku, ugrij turpiju do crveno bijelog, i zakali u tijestastoj ilovaci/glini ili u starom ulju.
    imati ces najbolji sjkekac na svijetu, definitivno bolji od onoga iz kineske trgovine!!

Datum registracije
    08-11-07
    Poruka
    10,042
    Liked
    6177 times

Pošto sam postavio video koju akumulatorsku bušilicu kupiti, onda je dobro prvo znati nešto o baterijama koje dolaze sa takvim bušilicama. U ovom videu se opisuje različite vrste baterija koje se koriste u takvim alatima. Pošto su takve rezervne baterije dosta skupe, bilo bi dobro pogledati ovaj video.

Banned
    Datum registracije
    21-07-11
    Poruka
    2,964
    Liked
    406 times

Dali ste ikada mislili da :stare bakrene i mesingane mozete ocistiti " reversnom galvanizacijom??
    Ako si majstor, promisli. Ne zelim elaborirati! treba ti akumulator i malo pametovanja!!

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika macaklin9
    Datum registracije
    03-01-13
    Poruka
    944
    Liked
    1235 times

Jel netko probao gletati preko reljefnih šablona? Ono, od par milimetara, čisto da ostane kakav antiktni štih. Ima kakav trik. Treba li ubacit šaku gipsa da bolje lovi i suši? Kako bi bilo raditi s ljepilom za knauf ploče ili fugir masom. Ideje, savjeti, preporuke...

Stranica 1 od 4 1234 ZadnjeZadnje

Slične Diskusije

1. Prodajem stan/kuću
    By asentra in forum Mali Oglasi
    Odgovora: 0
    Zadnja poruka: 15-07-11, 00:45
  2. Isplati li se prodat kuću?
    By hernija in forum Pravo
    Odgovora: 18
    Zadnja poruka: 18-11-09, 22:33
  3. Prodajem kuću
    By venus01 in forum Mali Oglasi