Stranica 3 od 6 PrvoPrvo 123456 ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 21 do 30 od 57

batine od mame

Raspravljate o temi batine od mame u Obitelj i Dom forumu, dio Život i Stil foruma; Pravi autor: Ulysea ....ja ne vjerujem da netko otvara ovakvu temu i jos se sprda s agresivom kao da je ...

Najveći car foruma
    Datum registracije
    01-10-05
    Poruka
    10,748
    Liked
    22 times

Re: batine od mame

Citat Pravi autor: Ulysea Pogledaj Poruke
    ....ja ne vjerujem da netko otvara ovakvu temu i jos se sprda s agresivom kao da je najnormalnija stvar...nisu me nikad tukli, pa ni ''slucajno'' me onako pljusnuli koji put i apsolutno sam protiv toga da se djeca fizicki i verbalno kaznjavaju. Nemres bit savrsen roditelj, jel, al uvijek mozes osvjestit svoje pogreske i rec probat cu drugacije...cak i najzivlja djeca mogu usvojiti stvari bez fizickog obracuna.

Hvala mami i tati sto me nisu nikad tukli i naucili me da je to neprihvatljivo...
    Slažem se

Uvaženi forumaš Avatar od korisnika SEricsson
    Datum registracije
    02-02-08
    Starost
    27
    Poruka
    897
    Liked
    1 times

Fritzl-a je majka do 12 godine redovito batinala pa eto što je od njega ispalo.
    Negdje sam vidio neke da neke studije pokazuju da je psihička stabilnost djece u odrasloj dobi mnogo jače vezana uz ponašanje majke prema njima u djetinjstvu nego uz ponašanje oca.

dr.sc. Foruma Avatar od korisnika mentol
    Datum registracije
    09-02-08
    Starost
    32
    Poruka
    2,147
    Liked
    3 times

Citat Pravi autor: raven21 Pogledaj Poruke
    i ja sam jednom išao sam po šibu, to je stvarno jebenica teška. Ako uzmeš deblju, ostaju veće masnice, a ona tanka još gore boli
    ja sam malo više puta išao u berbu , čak je jedna stajala u ćošku sobe jedno vrijme (da bude pri ruci)

sjećam se ko jučer, tanku kad uzmeš pa kad ošinu prlji, a od debele masnica ostane nemoš sjediti

najjače mi je bilo kad sam htjeo pobijeći da ne dobijem batina , a stara me uvati za jednu ruku a ja u krug ko na ringišpilu, a ona samo šiba
    mudra izreka

Akademik Avatar od korisnika carica
    Datum registracije
    17-05-07
    Starost
    31
    Poruka
    3,976
    Liked
    14 times

Citat Pravi autor: dorina Pogledaj Poruke

kod nas u familiji nekako su popularnije psihičke "batine"
    o da, znam, o znam

stari me samo jednom udario kad sam bila mala i zalijepio za zid, od onda ne, a od mame sam ponekad znala dobit "za uho", ali nisu to baš prakticirali, a i ja nisam bila neko zločesto dijete
    I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Banned
    Datum registracije
    11-08-08
    Poruka
    4,363
    Liked
    10 times

ja nikad nisam dobila batine od roditelj...ali nikad

3910,50 Avatar od korisnika raven
    Datum registracije
    28-01-07
    Starost
    31
    Poruka
    4,883
    Liked
    563 times

Citat Pravi autor: SEricsson Pogledaj Poruke
    Fritzl-a je majka do 12 godine redovito batinala pa eto što je od njega ispalo.
    Negdje sam vidio neke da neke studije pokazuju da je psihička stabilnost djece u odrasloj dobi mnogo jače vezana uz ponašanje majke prema njima u djetinjstvu nego uz ponašanje oca.

Da, ovo je sigurno pravilo koje vrijedi za sve!!!

svi mi koji smo dobili batine smo potencijalni manijaci.
    I kao da me grije njena svjetlost.
    I stišće me slatko u grlu.
    Preslatko pa mi je malo muka.
    A i karte mi ne idu.

Akademik Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,143
    Liked
    84 times

Citat Pravi autor: Bety Blue Pogledaj Poruke
    ja nikad nisam dobila batine od roditelj...ali nikad
    Ako ti baš nedostaje, dat ću ti ja po guzi.

Inače, dobivao sam batina i od tate i od mame, moji su staromodni.

Slažem se da djecu ne treba tući, ali odgoj koji uključuje razgovor i kao prevenciju i kao kaznu zahtijeva jako mnogo vremena i truda. Ne može to svatko, pogotovo danas, lakše je uzeti šibu. Ne opravdavam, ali donekle razumijem.

I da, zahtijeva i određeno pedagoško predznanje, izobrazbu koju nemaju svi roditelji. Osim ako tako nisu odgojeni, dakako.

Sve u svemu, teško je to postići u životnoj jurnjavi za materijalnim i stalnom izbivanju iz kuće. Svaka čast onima koji se trude - i uspijevaju.
    Potpisi su za budale.

Akademik Avatar od korisnika Vidolinho
    Datum registracije
    16-03-07
    Starost
    31
    Poruka
    5,716
    Liked
    148 times

Citat Pravi autor: Ulysea Pogledaj Poruke
    ....ja ne vjerujem da netko otvara ovakvu temu i jos se sprda s agresivom kao da je najnormalnija stvar...nisu me nikad tukli, pa ni ''slucajno'' me onako pljusnuli koji put i apsolutno sam protiv toga da se djeca fizicki i verbalno kaznjavaju. Nemres bit savrsen roditelj, jel, al uvijek mozes osvjestit svoje pogreske i rec probat cu drugacije...cak i najzivlja djeca mogu usvojiti stvari bez fizickog obracuna.

Hvala mami i tati sto me nisu nikad tukli i naucili me da je to neprihvatljivo...
    Prihvatljivo je, itekako. Čak i zakonodavac tolerira fizičko kažnjavanje djece. A i u gradu češće nego rjeđe možeš vidjeti demonstraciju bezobrazluka djece koja nikad nisu dobila šljagu.

Citat Pravi autor: Scorpy Pogledaj Poruke
    Inače, dobivao sam batina i od tate i od mame, moji su staromodni.

Slažem se da djecu ne treba tući, ali odgoj koji uključuje razgovor i kao prevenciju i kao kaznu zahtijeva jako mnogo vremena i truda. Ne može to svatko, pogotovo danas, lakše je uzeti šibu. Ne opravdavam, ali donekle razumijem.
    Mene su isto šamarali tu i tamo, ali samo kada sam stvarno usrao stvar. Ne doslovno.

Uvijek rukom, nikad nekakvim pomagalom, oruđem ili alatom. Dakle bez šiba, remenja, letvi, cijevi, pajsera, taktičke palice. suzavca, tazera za stoku itd.

Sjećam se jednom me stara mislila nalemati jer sam se kao samo na kratko išao grudati sa frendovima. Zakasnio sam par sati doma i stara je podemonila i udri po guzici.
    Nije uzela u obzir da na sebi imam mokre traperice, a ispod toga trenirku i duge gaće. Niš mi nije bilo... Kada je skužila da se kesim, odustala je.

Pogledajte u mojem potpisu link...

Akademik Avatar od korisnika Scorpy
    Datum registracije
    18-10-08
    Poruka
    4,143
    Liked
    84 times

Nije dakle sramota dobiti batina od mame, sramota ju je nalemati.
    Potpisi su za budale.

Akademik Avatar od korisnika HPetrovic1989
    Datum registracije
    25-03-08
    Poruka
    6,566
    Liked
    29 times

Citat Pravi autor: Vidolinho Pogledaj Poruke
    Prihvatljivo je, itekako. Čak i zakonodavac tolerira fizičko kažnjavanje djece. A i u gradu češće nego rjeđe možeš vidjeti demonstraciju bezobrazluka djece koja nikad nisu dobila šljagu.
    Hoćeš reći da zakon dopušta da roditelj tuku svoju djecu...Ne bih se složio da ćeš vidjeti demonstraciju bezobrazluka kod djece koja nisu dobila šljagu.To ti proveo anketu po gradu Zagrebu pa znaš.Imam par primjera,čak 2-3 i u svojoj vlastitoj ulici da ta tvoja teorija baš ne drži vodu.Jedan stanovnik moje ulice(nedavno se odselio) je provodio takav način odgoja,više šamar nego razgovor.Danas mu sin jedva završava srednju,čuo sam da je pao razred,u svojoj srednjoj je često viđen kao onaj koji kroji pravdu u nekoj tučnjavi.Treba misliti kakve posljedice može izazvati ta tvoja metoda.Što ti misliš da djeca na šamar ili udaranje po guzici reagiraju tako što će postati pošteniji i bolji u društvu,bolji općenito.Neka djeca u tome nalaze razlog kao svađu sa svojim roditeljima,znaju se još više otuđiti.Puno puta batine samo pogoršavaju situaciju.Usto što djete ući iz toga,kad ti tvoj sin ili kćer budu bili bezobrazni ti lijepo šamar ili par udaraca po guzi.Mislim da je najbolji razgovor.Ja sam znao biti zločest i imao sam situacija kad bih možda za neke zaslužio jedan šamar.Nedavno mi se dogodila jedna situacija na koje bi neki roditelji popizdili,vikali na svoje dijete,sam znam da su neki tako reagirali.No moji su to shvatili kao nešto što se eto dogodilo i da se iz toga sa dobrim razgovorom može izvući puno toga dobroga,pa čak i neke pouke za dalje.I zahvalan sam im na tome...
    Zadnji Uredio HPetrovic1989 : 08-04-09 u 11:17
    When your chips are down,and your highs are low...joyride

Lajkaj nas na Facebooku