Stranica 1 od 76 1234561151 ... ZadnjeZadnje
Pokazujem rezultate 1 do 10 od 754
Like Tree68Likes

KHL Medveščak

Raspravljate o temi KHL Medveščak u Ostali sportovi forumu, dio Sport foruma; ...

c(: Avatar od korisnika Vuxs
    Datum registracije
    30-05-06
    Poruka
    13,001
    Liked
    1001 times

KHL Medveščak

Hokej na ledu u Hrvatskoj ima dugu i bogatu tradiciju. Daleke 1894. godine doktor Franjo Bučar u Zagreb je iz Praga donio opremu za hokej na ledu i započeo igru s nekolicinom prijatelja zainteresiranih za ovaj sport te se stoga taj datum uzima kao početak igranja hokeja na ledu u Hrvata. Već u zimu 1923./24. održane su prve hokejske utakmice po kanadskim pravilima sa 6 igrača između HAŠK-a i ZKD-a s rezultatom 4:1 i Marathona i ZKD-a s rezultatom 16:3.

Današnji KHLMedveščak osnovan je 1961. na prvom umjetnom klizalištu u Zagrebu. Tijekom te sezone 1961/62. ostvareni su i prvi kontakti s austrijskim hokejskim klubovima, odigrane su dvije utakmice s ATSE Graz, a narednih godina nastavila se sportska suradnja i s drugim austrijskim klubovima kao što su:
    WEG Wien, ZEL AM SEE, Salzburg, Klagenfurt.

Tijekom godina djelovanja igrači KHLMedveščak, danas popularno zvani MEDVJEDI, osvojili su niz istaknutih sportskih priznanja. Klub je tako osvojio tri naslova prvaka u jugoslavenskim državnim natjecanjima, četiri puta osvojio je Kup, a nakon osamostaljenja Republike Hrvatske od 1995. do 2007. osvojio je još 11 naslova državnog prvaka zaredom.

Najveći uspjesi KHL Medveščak nan međunarodnom planu vezani su za kraj 80-ih godina kada je klub igrao u polufinalu Kupa prvaka dvije godine zaredom i pobjeđivao vrhunske momčadi iz italije, Francuske, Austrije i Njemačke.

Akademik Avatar od korisnika korisnik62
    Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    3,891
    Liked
    1 times

Re: KHL Medveščak

Bio sam na utakmici u petak protiv Jesenica...
    To mi je bilo prvi put da uopće gledam hokej i mogu rec da mi se dopalo!!!
    Sigurno sam i na iducoj koja se isto igra u ovaj petak protiv Olimpije...
    U dve tekme imamo dve pobjede!!!
    Mislim da ce igrati jos bolje,moraju se uigrati...vidlo se da jos nisu uigrani kako treba i da rade neke pogreske koje nebi trebali...

Preporucio bi svima da dodu na utakmicu u petak(karta je 30kn) jel to je jedan fantastican dozivljaj!!!
    "U srcu nosim ključ tvojih vrata jer ljubav je moja čišća od zlata kad na tebe pljunu rana puna je soli al Zagreb se voli ma koliko boli"
    Mamiću cigane odlazi iz SVETINJE!!!

Starter
    Datum registracije
    23-09-07
    Poruka
    27
    Liked
    0 times

Bio sam i ja protiv Jesenica i bilo je fenomenalno ljudi od 5 do 85 godina muško,žensko.
    A protiv Olimpije je nekim čudom opet rasprodana.
    Rasprodana dvorana i protiv Olimpije - Sportnet.hr

Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    3,891
    Liked
    1 times

Citat Pravi autor: monty Pogledaj Poruke
    B.
    A protiv Olimpije je nekim čudom opet rasprodana.[/url]
    To me uopće ne čudi...siguran sam ce doc 99% onih koji su bili proslu tekmu!!!

Naprjed plavi...!!!!
    "U srcu nosim ključ tvojih vrata jer ljubav je moja čišća od zlata kad na tebe pljunu rana puna je soli al Zagreb se voli ma koliko boli"

Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    3,891
    Liked
    1 times

Super je jucer boli!!!Kraj nije mogao biti bolji...u zadnjh 20 sekundi su dali gol!!!
    Sljedeća utakmica je u nedelju VSV Villacha...oni isto imaju 3 pobjede kao i mi...

Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    3,891
    Liked
    1 times

Nakon 5 kola imamo 3 pobjede i 2 poraza i nalazimo se na 3. mjestu...jucer smo igrali protiv Graza99 i odigrali smo 2:2 no izgubili smo u penalima.uzeli smo barem jedan bod....iduća utakmica je u petak.Lkestvica izgleda ovako:

01. EC VSV 10
    02. KHL Medveščak Zagreb 7
    03. EHC LIWEST Black Wings 7
    04. Graz 99ers 6
    05. HDD TILIA Olimpija Lj. 6
    06. EV Vienna Capitals 6
    07. SAPA Fehervar AV 19 4
    08. EC Red Bull Salzburg 3
    09. EC-KAC 3
    10. HK Acroni Jesenice 3

Akademik Avatar od korisnika Vidolinho
    Datum registracije
    16-03-07
    Starost
    31
    Poruka
    5,728
    Liked
    154 times

Bio sam na toj tekmi protiv Graza i bilo je baš dobro.

super tele
    Datum registracije
    26-12-05
    Poruka
    7,441
    Liked
    430 times

Jel budu rasprodane te hokejaske utakmice? Nisam puno gledao na tv, ali mi se cini da ima puno gledatelja. Planiram se s frendom zaletiti na jednu tekmu u skoro vrijeme, malo hokeja za promjenu. A posto upad i gdje se karte mogu nabaviti?

Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    3,891
    Liked
    1 times

Citat Pravi autor: Vidolinho Pogledaj Poruke
    Bio sam na toj tekmi protiv Graza i bilo je baš dobro.
    Ma na svakoj je prehebena atmosfera...

Citat Pravi autor: wonderwall Pogledaj Poruke
    Jel budu rasprodane te hokejaske utakmice? Nisam puno gledao na tv, ali mi se cini da ima puno gledatelja. Planiram se s frendom zaletiti na jednu tekmu u skoro vrijeme, malo hokeja za promjenu. A posto upad i gdje se karte mogu nabaviti?
    Do sada je svaka tekma u Domu sportova bila rasprodana, vjerujem da ce tako i ostat.Za karte ti tu sve piše:http://www.medvescak.com/hrv/ulaznice.html

Datum registracije
    27-06-08
    Poruka
    3,891
    Liked
    1 times

Malo o navijačima KHL Medveščaka:

Klub hokeja na ledu Medveçźak Zagreb

Stranica 1 od 76 1234561151 ... ZadnjeZadnje

Lajkaj nas na Facebooku